Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (368. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.207
Cevap
134
Favori
842.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şasi numarasından ulaşılıyor hepsine, kasko yapan şirkete düşer bilgisi. Fabrika çıkışı o opsiyonlar varsa kaskoya dahil o parçalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba, muson grisi rengi ile ilgili fikirleriniz nelerdir? Bir de 1.5 motor sorunlariyla ilgili bilgisi olan var mi? Titreme ve kanguru efekti sorunlariyla ilgili ozellikle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Preobrazhenski

Şasi numarasından ulaşılıyor hepsine, kasko yapan şirkete düşer bilgisi. Fabrika çıkışı o opsiyonlar varsa kaskoya dahil o parçalar.
    hocam sıgorta fırması ıle gorstum. boyle durum soz konusu degılmıs. yetkılı servıse ek opsyonların bedellerını sordum bılgı gelınce o kadar tutar kadarını kaskoya kloz olarak eklettırme yapacagım.
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    Çok şaşırdım buna. Daha önce kaza yaptığımda opsiyon olan farlar orijinaliyle değişmişti problem olmamıştı. Şu an aracımın perte çıkmasınını bekliyorum umarım problem yaşamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: melmur

hocam sıgorta fırması ıle gorstum. boyle durum soz konusu degılmıs. yetkılı servıse ek opsyonların bedellerını sordum bılgı gelınce o kadar tutar kadarını kaskoya kloz olarak eklettırme yapacagım.

Alıntıları Göster
    Araın orjinal donanımları şase numarası üzerinde bellidir. Şase numarasına uygun parça takılmaz ise zaten yanlış parça takılmış olur. Esas olan şase numarası ve ona uygun parçalardır. Ek kloz yaptırmanıza gerek yok. Sadece kasko yetkili servis ile çalışıyor mu çalışmıyor bunu çok iyi öğrenin.

Orjinal haricinde tertibat varsa sonradan ekletebilirsiniz. LPG,hoparlör vb.

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Arkadaslar merhaba, muson grisi rengi ile ilgili fikirleriniz nelerdir? Bir de 1.5 motor sorunlariyla ilgili bilgisi olan var mi? Titreme ve kanguru efekti sorunlariyla ilgili ozellikle
    Muson grisi A3 ün hemen hemen en iyi rengidir.Bu kasada nedense siyah ve beyaz aracı Polo gibi gösterdi hiç yakışmadı.Önceki kasanın siyahı efsaneydi.Tasarımı toparlayan renk diyorum ben Muson gri için.
  • eapantherea kullanıcısına yanıt
    İmkanınız varsa gerçekte de görün araçları, muson gri biraz sönük kalıyor, arka ledler falan çok belli olmuyor arabanın rengiyle kaynıyor. Bence gümüş gri ile beyazı inceleyin ikiside arabanın tüm hatlarını belli ediyor ve biraz daha geniş gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Araın orjinal donanımları şase numarası üzerinde bellidir. Şase numarasına uygun parça takılmaz ise zaten yanlış parça takılmış olur. Esas olan şase numarası ve ona uygun parçalardır. Ek kloz yaptırmanıza gerek yok. Sadece kasko yetkili servis ile çalışıyor mu çalışmıyor bunu çok iyi öğrenin.

Orjinal haricinde tertibat varsa sonradan ekletebilirsiniz. LPG,hoparlör vb.

Alıntıları Göster
    Hocam işin hukuki ve kanuni tüm süreçlerini öğrendim. Maalesef ek kloz alınması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melmur -- 13 Şubat 2020; 11:43:55 >

• gorkemert kullanıcısına yanıt
    Gumus gri araci yeni sattim ve cok memnundum o renkten. Yeni arac alacagim farklilik olsun diye muson gri sectim ama benim de korkum koyu olmasindan dolayi, cam tavan veya cam filmi araca eskisi gibi yakismayacak endisesi + yikama, bakma, toz kir tutma, cizik belli etme zorluklari.

• ecay kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler icimi bir nebze rahatlattiniz :) siz daha once muson gri kullanicisi olduysaniz eger, toz-kir tutma veya cizik belli etmesi acisindan bir zorluk cektiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Tesekkurler icimi bir nebze rahatlattiniz :) siz daha once muson gri kullanicisi olduysaniz eger, toz-kir tutma veya cizik belli etmesi acisindan bir zorluk cektiniz mi?
    Evet belli eder.Zaten belli olmasın diyorsanız gümüş gri seçmelisiniz.Onun da modası geçti sayılır. Muson griyi temiz tutarsanız süper renk.
    Kendilerini korumak için yazıyorlar sözde.Yasal bir geçerliliği yok.Kredi kartı sözleşmesi gibi düşünün.Servisten şase numarası ile taratıp aracın özelliklerinin bulunduğu kağıdı servise verebilirsiniz bir şey kaybetmezsiniz tabii ki ama ek masraf çıkarırlarsa ben ödemezdim şahsen.Ayrıca aracın 360 derece videosunu imza karşılığı acenteye teslim edin bu da iş görecektir.

EDIT:Benim anlamadığım cam tavanlı aracı normal tavana mı çevirecekler hasar sonrası.Veya LED farlı aracı halojene mi? Hasar sonrası servis hasarlı olan parçaları tespit eder şase numarasına uygun parçaları liste yapar işçilik ekler ve ortalama hasar
    tutarı çıkartır eksper onaylar kasko ise sadece öder.Aksi bir durumla ne karşılaştım ne de gördüm.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Kendilerini korumak için yazıyorlar sözde.Yasal bir geçerliliği yok.Kredi kartı sözleşmesi gibi düşünün.Servisten şase numarası ile taratıp aracın özelliklerinin bulunduğu kağıdı servise verebilirsiniz bir şey kaybetmezsiniz tabii ki ama ek masraf çıkarırlarsa ben ödemezdim şahsen.Ayrıca aracın 360 derece videosunu imza karşılığı acenteye teslim edin bu da iş görecektir.

EDIT:Benim anlamadığım cam tavanlı aracı normal tavana mı çevirecekler hasar sonrası.Veya LED farlı aracı halojene mi? Hasar sonrası servis hasarlı olan parçaları tespit eder şase numarasına uygun parçaları liste yapar işçilik ekler ve ortalama hasar
    tutarı çıkartır eksper onaylar kasko ise sadece öder.Aksi bir durumla ne karşılaştım ne de gördüm.
    Hocam trafik bilir kişisi olan arkadaş da der ki ek kloz olmak zorundadır. opsiyonlu ve opsiyonsuz iki aracında tbs sitesindeki kasko değerleri aynıdır. Siz olur da bir gün kasko bedelini alma durumu ya da opsiyona ait bir şey yaptırmak isterseniz aracın bedelinden düşerek bu bedeli almış olursunuz dedi. Yani 10 tl is kasko bedeli siz 2 tl de opsiyona ekleme yapmışsanız 12 tl kasko bedelini alıyorsunuz. VW bayisine gittim leonda örnek bir durum yaşanmış. led farların tanesi 8bin tl iken normal far 2bin tl olduğundan aradaki fark opsiyon olarak eklenmediğinden ödeme çıkmamış. Ödeme yapmayan kasko firması bildiğimiz büyük firmalardan birisi.

Benim acente ile görüştüm.Gayet net bilgiler verdiler.

-Bu mesele daha çok İstanbul'da dolu vurmasından sonra ortaya çıkmış.Özellikle cam tavanlar ile ilgili.

-Aynı bedele sahip araçlarda eğer ek paket varsa(özelikle üst seviye far ve cam tavan) ki sizin örnek buna uyuyor Dynamic araçta ek paket bunu kaskoya bildirmek gerekli.

-Ancak çoğu kez kasko şirketleri firmaların çıkardığı araçları takip edip ona göre fiyat veriyorlarmış.Mesela Dynamic Advance paket yazsa ek bildirime gerek kalmazmış.

-Genelde iyi diyebilecğeimiz kasko şirketleri bunu gözardı ediyormuş çoğu kez gözardı etmese bile %80 civarı destek sunuyorlarmış.

-Düşük maliyetli aksesuarlar için herhangi bir problem yaratma söz konusu değilmiş.En problemli durumlar panoramik cam tavan ve üst seviye farlar.

Sonuç olarak kaskoya bildirmek gerekiyor.Kasko eğer zaten bunların arabanın üstünde olup fiyatı ona göre verdilerse ek fiyat çıkmazmış.(Mesela FR donanım Leon Led farsız gelmediği için ekstra bildirmeye gerek yok bildirilse de ek ücret çıkmaz) Ancak kasko bu durumdan haberdar değilse ek ücret çıkarmış.

Özel sipariş araçlar bu konulara özellikle dikkat etmeli.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 2020 model araçlarda 1.0 motor üretimi hakkında kesin bilgisi olan arkadaş var mı üretilecek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmribra

2020 model araçlarda 1.0 motor üretimi hakkında kesin bilgisi olan arkadaş var mı üretilecek mi ?
    ben sordum vardı araç 206 bin fiyat verdiler prestij paket ile hatta ben 1.5 kaporalattim 214e

• Son zamanlarda a3 sedan fiyatı alan varmı?

• kkubur K kullanıcısına yanıt
    250-260 bin seviyelerinde fiyat veriyorlardi

• Carpetguys kullanıcısına yanıt
    Sanirim 206 bin olan arac 1.5’in dynamic versiyonuydu, fiyat sordugum zaman dynamic icin o civarda bir sey soylemislerdi. Bildigim kadariyla 1.0 a3 modelleri bu sene tr ye getirilmiyor. Dogus degisik bir taktik guduyor sanki bu sene. Ama nihayetinde 1.5 i de guzel fiyattan alacagiz diye kapora yatirdik. Varsin 1.0 gelmesin de 1.5 i boyle ucuzdan versinler

• Aracım muson grisi. Temiz olduğunda gösterişli duruyor fakat bakımı zor. Hemen toz oluyor. Araç pisken beyaz ve siyah kadar iyi anlamda dikkat çekmiyor.

• 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.