Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.197
Cevap
136
Favori
841.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atlytpl kullanıcısına yanıt
    Hocam 1000 metreden 0 rakıma inmişsiniz.Dönüş yolunda aynı tarz kullanım 6.4 civarı yakar muhtemelen tam ortalama da 5.6 gibi olur yine de güzel değerler tabi benzinli için.
  • Aynı yolu daha önce de dizel araçlarımla defalarca gittim geldim. Giderken ne yaktıysa dönerken de aynı yaktı bu zamana kadar. Rakım farkı o kadar etkilemiyor. Dönüş yakıtını da izin dönüşü paylaşırım soru işareti kalmaz.

Dönüşte 90-110 arası gelirseniz 4.5 ya da altında bir tüketimle dönersiniz.

Zaten pek bir soru işareti yok ki hocam.Bu değerler gayet normal çok özel değerler değil.Bu tip değerleri 3 sene önce 160lık 1500kglık TSI VW CC ile yakalıyordum.Trafiği takip edip ani hızlanma yapılmazsa çoğu benzinli aracın yakalayabileceği değerler.Ancak A3 1.0TSI ciddi manada hafif.Rakım farkı çok etkilemeyebilir bu aracı.Ancak hafif olması uzun yolda az yakacağı anlamına gelmez şehir içinde az yakacağı anlamına gelir.Uzun yolda ani hızlanma yapılmazsa aerodinami konuşur.

Merakla bekliyoruz bakalım dönüş değerlerini.:)
  • A3 1.4 150 Act cabrio ile 600 km uzun yol yaptim 5.0 litre yakit gosterdi ekran 45 litre yakit aldi.Ekrana cok takilmayin degerleri fulleyerek paylasin derim ben.

Yanliz bu paylasilan resimde deponun durumu en fazla 150lira alir oda 30litre yakit eder buda 6litre ye denk gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 14 Temmuz 2017; 1:10:54 >
  • Ağrıdan tokata (Turhala) 4.8 ort tüketim oldu Bayram arifesi gidiş geceden sabaha ort hız 97 gösterdi mola verdiğim oldu 750 km yol yapıldı klimasız 2 yetişkin 1 çocuk bagaj %80

Aynı güzergah öğle saatinde yola çıkıldı 5.3 ort ile geldim klima ilk 450 km boyunca açıktı. Gelirken ara hızlanmalar oldu motoru zorladım manuel kullanım son hız 3-4 viteste biraz asıldım araca..

Araç fazlasıyla keyif verici..

Daha önce 1.4 tsi jetta vardı(2014 Yeni kasa) 6 ort ile gidip dönmüştüm.

• Dün yakıt aldım 540 km sonra 26.7 litre aldı. Son 30 km hep şehir içi idi. Bu değerlerden sonra tdi lara dönmem tekrar.

Super veri.Bende soyluyorum bu 1.0TFSİ dan sonra TDİ almak mantikli isi degil.Hem alirken 30bin fazla ver hem MtV yi 400tl fazla ode mantikli isi degil.Onumuzde ki 2 3 sene 1.0 fiyatlarii 1.4 150act ile ayni yada daha pahali olucaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlytpl

Dün yakıt aldım 540 km sonra 26.7 litre aldı. Son 30 km hep şehir içi idi. Bu değerlerden sonra tdi lara dönmem tekrar.

Şehiriçi çok iyi bir değer ortalama hızınız nedir acaba

• fasson kullanıcısına yanıt
    540 km Şehirler arası bunun sadece 60 70 km'si şehir içi. Yanlışlık olmasın. Ama gene de çok iyi bence.

• Kaputu nasıl kapatırsam kapatayım açık diye uyarı alıyorum. Benzer bir sorunla karşılaşan ya da çözümü olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: methadone

Kaputu nasıl kapatırsam kapatayım açık diye uyarı alıyorum. Benzer bir sorunla karşılaşan ya da çözümü olan var mı?

Biraz yukardan bırakmak lazım, elimle bastırarak kapatmıştım açık demişti yukarıdan güçlü kapatınca olmuştu.

• Merhaba bende bugün aranıza katıldım. Aracımı Doğuştan bugün itibari ile teslim alıyorum. 108.500 TL + Trafik Sigortası Audi 1.0 TFSİ SB Dynamic Paket. Fiyat nasıl ?

Birde çok test ettik ama umarım 2014 BMW X1 den sonra yakıt anlamında çok rahatlarız.
  • Liva5361 L kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Yakıt konusunda sakin kullanırsanız tüketim çok iyi. Ortalama tüketim 6,5 - 7 lt/100km' yi geçmez.

• Arkadaşlar benzinli 15000bin bakımına 900tl diyorlar 800tl diyen var. Bu kadar benzinli bakımı olur mu? 500-600 iken VW Skoda Audinin aynı malzemeler ile 900 demesi hiç ama hiç normal gelmedi bana.
    Gülü seven dikenine katlanır mı diyeceğiz
  • Seattada 750 civari euro yukseldi bahanesiyle fiyatlar zipladi

• quote:

Orijinalden alıntı: karacafc

Arkadaşlar benzinli 15000bin bakımına 900tl diyorlar 800tl diyen var. Bu kadar benzinli bakımı olur mu? 500-600 iken VW Skoda Audinin aynı malzemeler ile 900 demesi hiç ama hiç normal gelmedi bana.
    Gülü seven dikenine katlanır mı diyeceğiz

Audi'nin işçilik ücreti yüksektir her zaman.Malzeme aynı olsa da daha yüksek ücret ödersiniz.
  • karacafc K kullanıcısına yanıt
    Dün 1.0 TFSI aracımı doğus oto çankaya servisine 15000 bakım için bıraktım 912TL ödedim. İşçilik 304TL yağ 225TL
  • ibhaavci kullanıcısına yanıt
    Kaç litre yağ aldı hocam?
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.