Şimdi Ara

atv yapımı , çıkma motor ve akü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • atv tarzı bişey yapmak istiyorumda , yaklaşık 80 kg taşıyabilecek bişey , güçlü bişey olmasını istiyorum , çıkma motorlardan hangini kullanabilirim ve ona akü bağlamayı düşünüyorum bu sistemi nasıl kullanmam lazım , aküyü daha alternatifli nasıl kullanabilirim

• 350cc jawa motoru, mtz motoru. Bi ara gayet ucuz bi fiyata 250cc kanuni tiger motoru vardı o geldi aklıma
    Ama fazla güce gerek olmayabilir 125cc motorsikletler düşünülebilir.
    Atvlerin motorları kaç cc ki?
  • Doblo cam motoru olurmu ki? Redüktörle güçlendirilse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redüktörle güçlendirme yeni mi çıktı?
    redüktör güç arttırmaz, kuvvet-tork arttırırken devir azaltır. Yani sistem kuvvetlenirken yavaşlar. Cam kaldırma motorunun esamesi okunabilir mi hiç?
  • Ulan hem güçlendirme yeni mi çıktı diyon hem de açıklamanda "kuvvet-tork" arttırma diyosun. Arızalımısın! Adam gibi yaz. Olmaz de geç. O cam motoruyla elektrikli bisiklet yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victorious78

Ulan hem güçlendirme yeni mi çıktı diyon hem de açıklamanda "kuvvet-tork" arttırma diyosun. Arızalımısın! Adam gibi yaz. Olmaz de geç. O cam motoruyla elektrikli bisiklet yapıyorlar.

Hadi silecek motoru desen bi nebze anlarımda cam motoru ne alaka ?

Adam 80 kilo yük taşıyacak diyor , 25 kilo çocuk binecek demiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tork kuvvet arttırmak güç arttırmak demek değildir. Enerjinin verilme biçimi sabitken; Güç de sabittir.

Hocam silecek motoru da olsa neye yarar ki? Otobüs sileceğiyle küçük bir prototip yapanı hatırlıyorum. Yani silecekle felan hiç olucak gibi değil. Yani aracı kımıldatabilirsiniz ama belirli bir hızda belirli bir torku sağlayamazsınız.

Elektrikli bisiklet tekeri akla geliyor ama incelemek lazım. Ama uygun özellikteki dc motor rahatlıkla seçilir, sorun değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.