Şimdi Ara

Attan inip eşeğe binersin diyorlar (Volvo-Hyundai)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba forum ahalisi son günlerde aklıma yatan bir fikir var. Etrafımdaki insanlara bunu danıştığım zaman başlıktaki gibi tepki veriyorlar. Mevcut aracım 2004 S40 Classic. 0 alınmıştı zamanında. Bu aracı satıp üzerine 10-12 bin lira ekleyeyip ikinci el temiz bir Accent Era(otomatik) bulursam alayım diyorum. Açıkçası Volvo'nun çok yakması da dert değil,herhangi bir arıza da çıkarmadı daha. Tek sorun 14 yaşına geldi neredeyse,araçtan sıkıldım ve otomatik araç kullanma fikri daha cazip geliyor,biraz keyfii yani.40bin ₺ civarı bütçe ile böyle bir değişim fikrim var. En azından daha genç bir araca binerim diyorum. Sizce mantıklı mıdır ? Yoksa üzülür müyüm ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sert Düşüş Olur.

Mantikli taraflari yok değil ama.

• İyi de s40ı kaça satacaksınız ki bir de üstüne 12 koyup Era alacaksınız.Bu bana garip geldi.Lakin gerçekten eşeğe binersiniz.

• Eğer Era yerine yeni i20 ye geçersen volvo yu aramazsın. Ama accent Era düşüş olur. Tavsiyem yeni i20 ye zorlayın. 1.2 düz vites bulunur o civarlarda. Otomatik biraz daha lazım.

• bi arkadaşım s40dan corsaya geçmişti, 1 yıl olmadan ben buna sığamadım dedi sattı, aynı durumu yaşama ihtimalin var
  • Attan inip eşşeğe binseniz yine iyi. Pegasusdan inip, eşşeğe binersiniz o derece. Bizde de zamanında 2006 V50 vardı. O kasaların tokluğunu, konforunu iyi bilirim aynısını Accent'de bulmanıza imkan yok. Accent'i alacaksınız ve ilk kasise gireceksiniz sadece ilk kasis araba hafiften sekecek tangur tungur ses gelecek o an farkı anlayacaksınız.

• Bir İ30 olsaydı, 14 yaşın hatırına mantıklı olabilirdi. Era olunca arabanızla bir sorun sıkıntı yaşamıyorsanız mantıklı gelmiyor.

• Attan inip Eşeğe biniyor olsan da, araç sahibi olmayan diğer kişilerin pekte sorunu olmamalı.

Beklenti ve ihtiyacını karşılıyor ve fiyat fayda hesabın tutuyor ise; Eşek de olur Midilli de...
  • gorkemnalbant G kullanıcısına yanıt
    Malum ikinci el özellikle eski model Volvoların piyasası hızlı değil. 26-27 bin ₺ civarına satabilirim diye düşünüyorum. 38-39bin ₺ ye km si az 2010-11 model Eralar var.

• Attan inip eşşeğe binmenin bile fazlası olur eski bile olsa s40 konforunu cok ararsınız, güvenliği katmıyorum bile

• Yav s40 nerdeeeee era nerdeeeeee Allahını seversen?

• SugarDaddy kullanıcısına yanıt
    Yedek parça bakım gibi şeylerde rahat edersin ama yakıt eğer Volvo benzinli ise hemen hemen ayni çünkü era tam otomatik 4 ileri . Büyük şehirde yaşıyorsan para olarak ayni yakar. Ama kalite farkı çok olur. Deyim yerinde olur.

• İstediğiniz cevap olmayacak belki ama onu diyen doğru söylemiş iki marka arasında dağlar kadar fark var.
  • ben iki arabayı kıyaslayamadım beynim error verdi.şöyle astra falan olsa anlaşılabilir bişey.
  • Kardeşim sizi tanımam etmem ama inanın içim elvermiyor.Rica ederim başka araç düşünün büyük yazık edersiniz.
  • SugarDaddy kullanıcısına yanıt
    S40 dan sonra accent üzer.o fiyatta otomatik olarak cruze lara bakabilirsiniz.

• Gereksiz alışveriş olur. Bunca yıl volvo'ya binip accent'e geçmek genel anlamda olumsuz olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi hevese kapılıp hata yapmayın derim. Ayrıca s40'ı işin dışında tutarsak eraya o paralar verilmez, yazıktır.

• Accent era demeyeydin at eşek muhabbeti yalan derdim ama Era S40ı bazı hususlarda fena aratır. Onun yerine Focus mk2'ye falan geçersen hiçbir sıkıntı olmaz, bende S60'dan Mazda 3'e geçtim atmışda eşekmişde katırmışda ilgisi yok. Sadece araçların sınıflarının ve amaçlarının farklı olduğunu anlıyorsun bazı koşullarda, olay bu. Avrupada milyonluk adamlar tertemiz C sınıfı araçlarla geziyor, bizdeki gibi ne yapsam da parayı birleştirip turşusu çıkmış D sınıfı alsam, F sınıfı alsam gibi bir dertleri yok, ney akılcı ise mantıklı ise onu kullanıyorlar.

Yinede ben temiz sorunsuz bir S40'ı değiştirip daha alt sınıf bir araca geçmezdim eğer tüketimi düşsün, model yükselsin gibi kaygılarım yoksa.
  • Sağlam arabaları değiştirmek zor oluyor hocam, hele bide sorun çıkartmayan araba gibi arabalar olunca ..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.