Şimdi Ara

Atom Z3740 8'Asus VivoTab Note 8 Windows Tablet; Tasarım ve Oyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Öncelikle tabletin artık piyasada bulmanın zor olduğunu belirtmeliyelim.

Sanırım forum içerisinde farklı bir bölüm altında bir başka m80ta; anakonusu bulunmakta.
    "Windows Tabletler" bölümü altında Vivotab Note 8 olmadığından ve açılan diğer tablet konularıyla donanım benzerliğinden dolayı konuyu buraya açıyorum.

https://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_VivoTab_Note_8_M80TA/

1yılı aşkın süredir tableti kullanmaktayım, kalem desteği olmasaydı bu derece memnun kalır mıydım emin değilim ama her halükarda Z3740 ve Asus birlikteliğinin beklentileri karşıladığını söyleyebilirim;

Özellikle Grafik Tasarım benzeri bölümlerde okuyan ya da türevi meslek sahibi olanlara tavsiye ederim, Standart giriş seviyesi grafik tabletlere nazaran çok daha işlevsel
    Photoshop, Illustrator hatta 3D tarafında Zbrush gibi programları rahatlıkla çalıştırabiliyor, bunun haricinde tabletle lisanslı gelen Ofis uygulamalarından özellikle OneNote oldukça başarılı

Tablet üzerinden Illustrator kullanarak yaptığım bir logo örneği;
     Atom Z3740 8'Asus VivoTab Note 8 Windows Tablet; Tasarım ve Oyun

Oyun tarafında is her Z3740, ya da bir tık altı Z3735D, F, G modellerinde olduğu şekliyle; eski oyunlarda, daha yeni point and click, ya da indie türlerinde iş görüyor;

Bol bol reklam oldu ama özellikle videolar üzerinden tablet hakkında net bir fikir edinebileceğinizi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .rkan -- 13 Nisan 2015; 15:13:24 >

• Msjın oldukça yararlı ancak şunları da eklemekte fayda var. Bu tablet malesef artık ülkemizde satılmıyor, sadece 2. el olarak bulabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı forumlardan takip ettiğim kadarı ile tablette kronik digitizer kablosu sorunu var. Bir süre kullandıktan sonra kalemden ve ekrandan aldığı sinyalleri işlemciye gönderen kabloda kırılma oluyor ve bir süre sonra kalem çılşmaz oluyor. Tamiri çok kolay ancak asus nasıl böyle bir hata yapmış anlaşılır değil.

Windows tabletlerde kalem üretkenliği ciddi oranda arttırıyor. Bende böyle bir tablet almak istiyorum ancak pek fazla seçenek yok. Şuan elimde Samsun Ativ tab pro 7 var. Ancak kalemi olmasına ragmen ekran 11.6 inc olunca mobilite zor oluyor. Ayrıca işlemci i5 olunca pili fazla dayanmıyor.

8 inc styluslu win tabletlere en iyi alternatifler şuan için:

Toshiba encore 2 write (8 ve 10 inç olanı var): Ülkemizde satılmıyor malesef.
    Asus chi t90: Çoktan çıkması lazımdı ama hala çıkmadı diye biliyorum.

Bide parası olana microsoft surfaceler var tabi.

• Bilgilendirme için teşekkürler,

Surface tabletleri uzun zamandır takip ediyorum, ciddi potansiyeli olan bir platforma sahip olsalar da fiyat etiketi sebebiyle bir türlü rekabetçi olamadılar.
    Önümüzdeki aylarda yeni Atom işlemci ailesiyle (Atom x7) yine 500dolar'dan, önceki serilere nazaran ucuz tabletleri piyasada olacak(http://goo.gl/kg4HL5 ) fakat Core_M serisinden sonra, Atom x* serisinden bir beklentim kalmadı performans konusunda ciddi bir artış olacağını düşünmüyorum Atom Z3740 üzerine, Bir de Türkiye'de bulunabilirlik sıkıntısı var tabi Microsoft tarafında :(

Vivotab Note 8 konusunda ise dediğiniz gibi çok fazla şikayet var forumlarda ve internet ortamında sürekli karşılaşıyorum, Neyse ki; 1yılı aşkın bir süredir yoğun biçimde kullanmama rağmen henüz herhangi bir sıkıntı olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .rkan -- 13 Nisan 2015; 18:27:44 >

• bahsettiğiniz tabletin konusu bu sanırım ..

http://forum.donanimhaber.com/m_88850810/tm.htm

ben de zamanında almak isteyip bulamadım .. hala içimde bir ukte
  • Doğrusu konuyu açmayıp, paylaşımı anakonu üzerinden yapsaydım arada kaynayacaktı diye düşündüm biraz,

Tasarım, üretkenlik tarafı üzerinde durmaya çalıştım, anakonuya ek olarak,

Tabi reklam tarafı da var :) Paylaştığım videolar kendi çektiğim ve youtube kanalımda paylaştığım videolar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .rkan -- 14 Nisan 2015; 12:30:51 >
  • fiyatı ne kadar bu tabletin?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.