Şimdi Ara

Windows 8 Tablet İnceleme !!! Asus Vivotab Smart ME400C

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
681
Cevap
5
Favori
64.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi formlar.Öncelikle ürünün sadece kullanabilirlikle ön planda olduğunu söylemek istiyorum. PerfoRmans konusunu da ele alıcam ama bu ürünün kibarlığını ve şıklığına vurularak aldığımı itiraf ediyorum.Hali hazırda Samsung Ativ smart pc pro sahibiyim. Her ne kadar performansını bu tabletle kıyaslayamasakta şıklık kullanış ve rahatlık olarak bu tabletide onunla kıyaslayamam.Önce tabletin performansını konuşursak açılış gayet hızlı oldu 2 kere windows 8 loading yuvarlağı gördülten sonra tablet açılıyor.Wifi de bi sıkıntım oldu 4 çeken yerlerde bu tablet 2 yada 1 çekiyor.daha ürünü ne update yaptım nede asus center a girdim büyük ihtimalle bu sorun update sonrSı ortadan kalkacaktır.internete girdikten sonra browser hızını merak ediyordum.Mynet, haberturk, donanimhaber sitelerine aynı anda girip youtubedan bir videoyu kasılmadan rahatca çalıştırabiliyor.Beni en çok merak ettren kısım 1080p performansıydı.Videoda da izliyeceğiniz gibi tam performans gösteremiyor.codec vs. ile bu sorun ortadan kalkar kanısındayım.Bu 1080p olayını daha detaylı ele alacağım ileriki günlerde.Disk performansıda resimde görüldüğü gibi çok yüksek okuma yazma oranları yok ama kullanıcı da bu hızda tatmin edicektir.Sonuçta herhangi bir oyun oynanmıyacak bu tablette belki mağazadaki uygulamalar oynanabilir onlarda yüksek performans gerektirmiyolar.Daha ilk kullanımım olduğu için pil konusuna ilerde değinicem ama %100 den 1 saatte %10 gitti bt ve wifi kapalı.Ürünün inceliği ve boy , oranını bir kaç resimle size ileride göstericem.Unboxing videom aşağıdadır.Sormak istedikleriniz varsa cevaplamaya çalışırım...

http://www.youtube.com/watch?v=DbRXthP7AZY

Windows 8 Tablet İnceleme !!!  Asus Vivotab Smart ME400C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 21 Nisan 2013; 17:39:31 >

• Sarj durumu nedir? Kac saat dayanıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: automovil

Sarj durumu nedir? Kac saat dayanıyo

Video, mp3,klip ve internet kullanımında 6 saat. İşlemciye ağır yük bindirmeden sadece internet kullanımı olarak 8 saat kullanılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xit

quote:

Orijinalden alıntı: automovil

Sarj durumu nedir? Kac saat dayanıyo

Video, mp3,klip ve internet kullanımında 6 saat. İşlemciye ağır yük bindirmeden sadece internet kullanımı olarak 8 saat kullanılabiliyor.

Alıntıları Göster
    64 gb windows icin az değil mi. Kullanilabilir disk ne kadar kalıyor size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur59

64 gb windows icin az değil mi. Kullanilabilir disk ne kadar kalıyor size.

Alıntıları Göster
    Tüm updateler yapılı halde 29 gb boş alanım var.Günlük kullanım itibariyle son derece yeterli ama bi download meraklısına az gelir. micro sd card ile hafıza yükseltilebilir.
  • quote:

Tüm updateler yapılı halde 29 gb boş alanım var.Günlük kullanım itibariyle son derece yeterli ama bi download meraklısına az gelir. micro sd card ile hafıza yükseltilebilir.
    Merhaba, öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanma dileğiyle Dün bir deneme imkanım oldu vatanda, kullanımı özellikle windows 8 arayüzüne hayran kaldım fakat solitaire gibi basit bir oyunda kasma gözlemledim sizde de oluyor mu bu durum çünkü oradaki cihaz 3 gündür kapatılmamış... ayrıca bende almayı düşünüyorum fakat oyun olarak counter strike source hastasıyım online oynarım acaba bu cihazda yermi yemezmi :/ beni aydınlatırsanız sevinirim, iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: WISEACRE

Merhaba, öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanma dileğiyle Dün bir deneme imkanım oldu vatanda, kullanımı özellikle windows 8 arayüzüne hayran kaldım fakat solitaire gibi basit bir oyunda kasma gözlemledim sizde de oluyor mu bu durum çünkü oradaki cihaz 3 gündür kapatılmamış... ayrıca bende almayı düşünüyorum fakat oyun olarak counter strike source hastasıyım online oynarım acaba bu cihazda yermi yemezmi :/ beni aydınlatırsanız sevinirim, iyi forumlar

Alıntıları Göster
    Cs:S bu tablette çalışmayacaktır.Solitaire bi deneyim yazarım kasma olucağını zannetmiyorum.Cs1.6 da sorun olmaz tahmin ediyorum onuda yazarım akşama...

• quote:

Cs:S bu tablette çalışmayacaktır.Solitaire bi deneyim yazarım kasma olucağını zannetmiyorum.Cs1.6 da sorun olmaz tahmin ediyorum onuda yazarım akşama...
    Teşekkürler, acer w700e de bakıyorum ama satan yok sanki :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISEACRE

Teşekkürler, acer w700e de bakıyorum ama satan yok sanki :D
    Vatanda W510 var.w700 ekran olarak büyük w510 a göre.Tablet için taşınabilirlik çok önemli bence.Ama bir yandanda i3 e göre atom un işlemci gücü ortada karar senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 15 Nisan 2013; 15:40:32 >
  • quote:

Vatanda W510 var.w700 ekran olarak büyük w510 a göre.Tablet için taşınabilirlik çok önemli bence.Ama bir yandanda i3 e göre atom un işlemci gücü ortada karar senin.
    Siz ürünü nereden kaça aldınız.
    Aynı şekilde kapak klıfı nereden, kaça aldınız
    Bende ciddi ciddi düşünüyorum fiyat baya düşmüş özellikle kart kampanyaları ile 940 tl ye kadar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman_serdar

Solitare collections da spider oynadım.Ufak kasmalar var ama oynamaya engel değil. Sadece ms. yavaşlamalar var.Cs 1.6 yı en kısa sürede deniyeceğim.

• quote:

Bende ciddi ciddi düşünüyorum fiyat baya düşmüş özellikle kart kampanyaları ile 940 tl ye kadar var

Ürünü konya vatandan aldım 1175 tl ye 2 hafta önce. Aksilik işte 1 hafta sonra 1039Tl te yine vatanda vardı kim bişebilirki %33 indirim yapıcağını bu üründe. Eğer o uygun fiyatlara bulabiliyorsanız alabilirsiniz. Kılıfı ebaydan aldım. 93$ ulaşım herşey dahil.
    http://www.ebay.com/itm/ASUS-TranSleeve-Vivo-For-VivoTab-Smart-ME400C-Blue-90XB00GP-BSL020-/140929942084?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item20d0144244

• quote:

quote:

Ürünü konya vatandan aldım 1175 tl ye 2 hafta önce. Aksilik işte 1 hafta sonra 1039Tl te yine vatanda vardı kim bişebilirki %33 indirim yapıcağını bu üründe. Eğer o uygun fiyatlara bulabiliyorsanız alabilirsiniz. Kılıfı ebaydan aldım. 93$ ulaşım herşey dahil.
    http://www.ebay.com/itm/ASUS-TranSleeve-Vivo-For-VivoTab-Smart-ME400C-Blue-90XB00GP-BSL020-/140929942084?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item20d0144244

Alıntıları Göster
    Tek korkum 64 gb disk olması. 128 gb lik ultrabook um var. Üzerinde gelen kurulumla win 7 var. Ofis 2010 ve bir kac program yükledim. Yaklasik 90 gb doldu. Nereye gitti anlamadim. Film falan da yok. Windows un kaynaklari sömürmesi ve şişmesi win 8 de de varsa 64 gb çok sıkıntı olur

• quote:

Tek korkum 64 gb disk olması. 128 gb lik ultrabook um var. Üzerinde gelen kurulumla win 7 var. Ofis 2010 ve bir kac program yükledim. Yaklasik 90 gb doldu. Nereye gitti anlamadim. Film falan da yok. Windows un kaynaklari sömürmesi ve şişmesi win 8 de de varsa 64 gb çok sıkıntı olur

Alıntıları Göster
    dediğim gibi office hariç 29 gb boş yerim var ama en kısa sürede vatan iyi bi indirime girdiği zaman 64gb lık micro sd alıcam.
  • quote:

dediğim gibi office hariç 29 gb boş yerim var ama en kısa sürede vatan iyi bi indirime girdiği zaman 64gb lık micro sd alıcam.
    işlemcisi gayet iyi bir model

http://www.pcdepo.com/asus-me400c-1b039w-siyah-tablet-pc-urun9338.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: DertGS

işlemcisi gayet iyi bir model

http://www.pcdepo.com/asus-me400c-1b039w-siyah-tablet-pc-urun9338.html

Alıntıları Göster
    H.B.com dan aldım. World kart indirim ile 990 aldim. Kliksa da 50 tl daha ucuzdu fakat sadece beyaz vardı.
    Umarım batarya 6 saat gider ve 64 gb yeterli olur.
    Asus ve samsung ultrabook larda 7-8 saat batarya ömrü diyorlar fakat pratikte 3-3,5 saati geçemiyor windows

• quote:

H.B.com dan aldım. World kart indirim ile 990 aldim. Kliksa da 50 tl daha ucuzdu fakat sadece beyaz vardı.
    Umarım batarya 6 saat gider ve 64 gb yeterli olur.
    Asus ve samsung ultrabook larda 7-8 saat batarya ömrü diyorlar fakat pratikte 3-3,5 saati geçemiyor windows

Alıntıları Göster
    dün bataryasına daha detaylı baktım.%98 den (full şarj olmuyor nedenini anlamadım) %15 şarj a kadar açık bıraktım hiçbir işlem yapmadım yanlız siyah ekran koruyucusu devredeydi download yapmak için açık bırkatım. 7.5 saat gitti.Tahmin ediyorum %0 a kadar 8.5 saat gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 17 Nisan 2013; 11:34:20 >

• quote:

dün bataryasına daha detaylı baktım.%98 den (full şarj olmuyor nedenini anlamadım) %15 şarj a kadar açık bıraktım hiçbir işlem yapmadım yanlız siyah ekran koruyucusu devredeydi download yapmak için açık bırkatım. 7.5 saat gitti.Tahmin ediyorum %0 a kadar 8.5 saat gider.
    Yüzde 98 Olayı canımı sıktı şimdi. Daha önce Asus xe21 ultrabook 4 kez arıza vermesi nedeniyle mahkemeye verdim. Maalesef mahkeme süreci çok uzun sürüyor. Maksat müşterileri bezdirmek ki bu haklarını kullanmasınlar.

Aslında Asus tan dillim yandı ama.
    Neyse bir hafta denerim, yine böyle sıkıntıları varsa cayma hakkımı kullanıp geri iade ederim.
  • quote:

Yüzde 98 Olayı canımı sıktı şimdi. Daha önce Asus xe21 ultrabook 4 kez arıza vermesi nedeniyle mahkemeye verdim. Maalesef mahkeme süreci çok uzun sürüyor. Maksat müşterileri bezdirmek ki bu haklarını kullanmasınlar.

Neyse bir hafta denerim, yine böyle sıkıntıları varsa cayma hakkımı kullanıp geri iade ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_69838381/tm.htm
  • quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_69838381/tm.htm

Alıntıları Göster
    Cihaz geldi. Dokunmatik kalibrasyon ayarı yapılıyor mu sanki tuşlarda başka harfler basıyor.

2 yıldır android kullandım, olmadı. 6 aydır ios kullanıyordum ama hep birşeyler eksikti. Oh be dünya varmış dedirtti ilk izlenim olarak.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.