Şimdi Ara

ATI X1900XTX Toxic YARDIM !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 1 sene önce ATI Rodeon "x1900xtx Toxic"ekran kartı aldım fakat 1 aydır büyük bir gürültü problemi yaşıyorum.Karttan sanki fanına kağıt takılmış gibi bir ses çıkıyor ama dayanılcak gibi bir ses değil bu.Ekran kartını çıkarıp açtım ve içini temizledim ancak sıvı soğutucu kısmında olan bu fan hiç bir yere takılmıyor kontrol ettim.Kart çalışırken fanı parmağımla durdurmama rağmen aynı sesi hiçbir değişiklik olmaksızın duyuyorum.Kartı çıkarıp tekrar taktığım zamanlar sesi düzelir gibi oluyor ve eskisine nazaran azaıyor ama belli bir süre sonra yine başlıyor aynı gürültü.

Size sorum şu ; Acaba katı biyere götürüp yaptırmalımıyım yoksa benim çözebileceğim bir yolu varmıdır.Bu gün bu işleri bilen birisine sordum sıvı akışını sağlayan borular hava yapmış olabilir dedi ama bilemiyorum.Ekran kartının performansından çok memnunum ama şuan değiştirmeyi bile düşünüyorum bu yüzden :(

Şimdiden teşekkür ediyorum ve süratle cevaplarınız bekliyorum.

• sıvı akışını saglagan motor veya bu işlemi yapan mekanizmadan kaynaklı , kullanmadıgım için bilemiyecegim ama sıvı ekleme şansınız varmıdır resimlerinde sanki boyle bir yol var gibi

http://img170.imageshack.us/my.php?image=21yp6.jpg
  • Sıvı alıp deniyeceğim doldurmayı zaten o kolay olacak. Ama sıvı tükenmiş değil "low"İşareti var düz bir çizgi sıvı onun tam altında ama bariz bir sıvı azlığı söz konusu değil.
  • eger garanti süresi devam ediyorsaki 1 sene geçmiş alınalı bence servis ile bir irtibata geçin .. hiç olmadı 2.el kısmında bir kullanıcı satıyordu 90ytl istiyor aklınızda bulunsun
  • Garanti üsresi devam ediyordur ama çok vakti olan birisi değilim ve sürekli PC ye ihtiyacım oluyor malesef. Önce dedim kendim çözebilirmiyim acaba onun yollarını arıyorum.Sıvı koymayı deniyeceğim sora olmadı götürücem aldığım yere.
    İlginiz için çok teşekkür ederim yinede.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.