Şimdi Ara

ZOTAC 8800 GT AMP-HIS HD3870 IceQ 3 Turbo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Arkadaşlar bu 2 Ekran kartı arasında secım yapmak zorunda kalan cok arkadaşım oldu etrafımda sızınde fıkırlerınıze danışalım dedık dh ye guven sonsuz:)bu 2 kart arasındakı farklar artılar eksıler herseyıyle yorumlarınızı beklıyorm

HIS HD3870 IceQ 3 Turbo 512 MB 256Bit GDDR4 16X
    FIYAT:410 YTL

ZOTAC 8800 GT AMP EDITION 512 MB 256 BIT GDDR3

FIYAT: 365 YTL

• zotac daha çok ısınıyo diyolar.zotacın performansı daha iyi ama kullananlar biraz fazla ısındıgını düşünüyolar.performans istiyorsan zotac amp al ama yok ben ilerde hd film izlerim diyorsan iceq III...
  • tabiki zotac 8800 amp
    aksini düşünme
    direct 10.1 falan fasa fiso
    kanma sakın

nacizane fikrim
  • Amp Bende AMP alacaktım ama 9800GT yi bekliyorum. Umarım beklediğime değer
  • HIS HD3870 IceQ 3 Turbo 512 MB 256Bit GDDR4 16X

nerede 410 ytl

daha ucuza var çünkü
  • zotac amp al derım dırekt 10.1 neyse bi anlamadım adamlar piyasada olmayan seylere ekran kartı cıkarıyor vısta 10.0 mı? evet istersen sen 20.0 desteklı kart yap 10.0 olur atiyi yapanlar bunu bilmıyorlar mı bılıyorlar ama insanları kandırmanın en kolay yolu boyle saçma sapan şeyler işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

zotac amp al derım dırekt 10.1 neyse bi anlamadım adamlar piyasada olmayan seylere ekran kartı cıkarıyor vısta 10.0 mı? evet istersen sen 20.0 desteklı kart yap 10.0 olur atiyi yapanlar bunu bilmıyorlar mı bılıyorlar ama insanları kandırmanın en kolay yolu boyle saçma sapan şeyler işte

doğru bencede 8800gt amp al güzel kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

zotac amp al derım dırekt 10.1 neyse bi anlamadım adamlar piyasada olmayan seylere ekran kartı cıkarıyor vısta 10.0 mı? evet istersen sen 20.0 desteklı kart yap 10.0 olur atiyi yapanlar bunu bilmıyorlar mı bılıyorlar ama insanları kandırmanın en kolay yolu boyle saçma sapan şeyler işte

Şuan 10.1 kullanılıyor.SP1 geldi Vista'ya.Ancak daha Türkçe dil destekli çıkmadı.Bende bu iki ekran kartı arasında kaldım.Ama Zotac AMP! değildi.Asus 8800gt mi Palit 8800gt mi yoksa Sapphire HD3870'mi diye çok düşündüm.Uzaktan bakınca HD3870 Ultra'yı bile geçiyor(Saat hızları vs.).Şuan ATI Nvidia'nın mimarisini kullanıp üretmiş olsaydı HD3870 derdim.Ama öyle birşey yok.Sakın 8800gt de sanma.
    8800gt Dez Avantajları(-) ve Avantajları(+):
    (-)Aşırıya Kaçmadan Isınıyor(85-90 derece olmadan)
    (+)Performansı gayet iyi.
    (+)Şuan fiyatı daha ucuz.
    (-)İleride SLI,CF vs düşünürsen aynı karttan alman lağzım.
    (-)En fazla 6ay veya 1 yıl kullanırsın.(Desteklerine bakarak.)
    HIS HD3870 IceQ Turbo Dezavantajları(-) ve Avantajları(+)
    (+)Sessiz serin bir kart.(Daha 65 dereceyi görmedim.)
    (-)Fiyatı pahalı.
    (-)Oyunlarda 8800gt 20 fps veriyorsa bu kart 18 fps veriyor.
    (+)FPS düşüklüğüne nazaran resimler bmp formatında olup incelendiğinde daha güzel görüntüyü veriyor.
    (+)Benchmarklarda öne çıkıyor.
    (-)Turbo modeli ne yazıkki 850 mhz yi kullanamıyor.Bios editör ile 837 mhz de çalıştırıyoruz.Çünkü en stabili o mhz.
    (+)İleride CF,SLI vs düşünürsen yeni çıkan giriş seviyesi bir ekran kartı ile cf yapabilirsin.
    (+)1,5-2 sene kullanabilirsin.(Yüksek destek vermesi sebebi ile.DX10.1,SM 4.1 vs.vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 31 Mart 2008; 9:32:11 >

• valla bende bu sorunun cevabını bekliyorum ama henüz somut bir fikire ulaştığım yok ben 2.3 ay sonra ekran kartı alacağım 3870 mi 8800 gt mi diye hala karar veremiyorum atinin görüntüsü nvidiaya göre daha iyi diyolar.bunlar ne kadar gerçek bilemiyorum birde ati overclocklan 8800 gt yi rahatça alt edebiliyormuş.
    benim sistemim intel e 4300 sizce ben hangi ekran kartını almalıyım
  • herkese iyi günler 3870 ıceq3 üm teknik servisten geldi yapmıslar super ya artık kartın fan ayarına dokunmuyorum bile 20 dk crysis oynadım hicbir sorun yok kart kendi fan devirini ayarlayabiliyor ve kart 63 derecenin uzerine cıkaramadım bu arada kart 850/2380 de calısıyor..

20 nisan icin gun sayıyorum q6600...

not: profilmde yasadıgım sorunda yardımcı olan site yönetimine tessekur ediyorum...
  • çok az performans farkı ve yüksek ısı ve sorun istiyorsan amp al
    sessiz karizmatik kaliteli görüntü ve ileriye dönük kart istiyorsan icQ3 al derim+ şöyle bir avantajı var 780g chipsetli bir anakartla kullanırsan(fiatlar 80-90 dolar arası)hybrid cross fire kullanırsın bedavadan yüzde 15 performans farkı alırsınki bu amp yi sollar,yani 780g lerin üzerindeki tümleşik hd3200 giriş seviyesi kartla pci yuvasına taktığın kartın güçlerini bedavaya birleştirebilirisn,en az 8.3 catalyst sürücüleri yüklü olmak şartıyla

yok bunların performansı az dersen s3 virge 8mb al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 31 Mart 2008; 22:25:45 >
  • IceQ ile sorun bildiren arkadaşlar olmuştu dikkat etmek lazım....
    %80 nvidia seçmek mantıklı....
    ısınır diyosanız amp ye...palit alırsınız kafanız rahat eder...
  • bu kartlar arasındaki performans farkı amp lehine olucak şekilde 1 2 fpsten fazla

bu arada amp nerde 360ytl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chillout -- 1 Nisan 2008; 0:53:21 >
  • ben su anda iceq 3 turbo kullanıyom.crysis de sıcaklık 54.C yi geçmedi.soğutması süper bence.ayrıca fazla ses de yok.ve 8800gt ler gibi de performans veriyo saat hızlarından dolayı.

biraz daha ucuz bulursan iceq 3 turbo al derim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhansun

ben su anda iceq 3 turbo kullanıyom.crysis de sıcaklık 54.C yi geçmedi.soğutması süper bence.ayrıca fazla ses de yok.ve 8800gt ler gibi de performans veriyo saat hızlarından dolayı.

Nasılmış? Dediğim kadar varmış değil mi? Hayırlı olsun bu arada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SavageWarrior

quote:

Orjinalden alıntı: erhansun

ben su anda iceq 3 turbo kullanıyom.crysis de sıcaklık 54.C yi geçmedi.soğutması süper bence.ayrıca fazla ses de yok.ve 8800gt ler gibi de performans veriyo saat hızlarından dolayı.

Nasılmış? Dediğim kadar varmış değil mi? Hayırlı olsun bu arada.

ben çok begendim gerçekten.özellikle turbo modelinmdfe powerplay vistada da çok güzel çalışıyor.rivatunerdan baktım crysis boyunca fan %90 larda iken sıcaklık 55 bile olmamıs.ve de zaten ses %90 fan hızı için cok az bi ses.HIS iceq modeli gerçekten güzel bi model.

crysis oynarken bazen 1280*1024 (AA kapalı)(high)(nesne kalitesi : very high) genelde 28-29 fps alıyrum.bazen 35 fps yi bile görüyorum.kart hiç banamısın bile demiyor.ben karttan oldukça memnunum.yalnız alacak olanlar biraz beklesin çünkü dolar baya bi yükseldi...

• amp büyük fanlı modelle fan %50 ile 55 dereceyi geçmiyor kart, %90 ile 47 derece sabit crysiste. kim demiş ısınıyor diye, karttan karta fark da var tabi ama..
  • amp gürültü seviyesi nasıl?(masaüstü ve yük altında)
  • masa üstünde pek yok crysis te bağırıyor niyese
  • quote:

Orjinalden alıntı: echolist84

masa üstünde pek yok crysis te bağırıyor niyese

referans tasarımlarda ve özellikle crysis de GPU fazla ısındığından sesin çıkması normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennjS -- 1 Nisan 2008; 17:38:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.