Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4870 X2 GeForce GTX 280'den Daha mı Hızlı ? ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
5.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: AnseLmo82

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

3870x2 de soyle mi boyle mi diye bir ton haber cikti ne oldu 8800 gt ye bile gecildi driverlarda oynama yapamsalar iyice rezil bir kart olacakti hic inanmiyorum hizli olacagina hizli olsa bile nvidia yakinda fizik suruculerini yayinlayacak ati kartlar bu ozelliklerden yararlanamayacak kendi fizik suruculeri var ama oyunlarin ati degil nvidia desteli ciktigini hepimiz biliyoruz. ayrica photoshop cs4 cuda teknolojisini kullanarak inanilmaz hizli hale geldi ve cuda yi kullanan cesitli programlar yakin zamanda isimizi oldukca kolaylastiracak ben olsam bu saatte ati almazdim sirf oyun icinse belki ama genel dusunurseniz ati almak sacmalik

asıl yanlış burda cuda teknolojisi daha nvidianın hangi kartında mevcut ayrıca yanlışın aslı nvidia kullananların çoğu oyunlar için kullanıyor bu da oyunların optimizesi ile ilgili

hangi kart mi? saka dimi bu 8 ve 9 serisi cuda yi tamamen destekliyor ve fizik suruculeri CUDA sayesinde mumkun oluyor bence sen bu konuyu biraz arastir istersen kendin bile cuda icin yazilim uretebilirsin

http://www.gpgpu.org/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 6 Haziran 2008; 10:46:54 >

• ya kardeşim 700-800 usd ye vga mı yapılır. az da fiyat mantığı olması lazım. bence günah. o fiyata 280, 4870 e en az 3 kat fark atması lazım ki, alan adam verdiği para içine sinsin.! 911 turboyu ferfarı F1 le kılaslama gibi oluyor.
  • gerekli araştırmayı yaptım emin olabilirsin cuda ilgili ne yapıyorsun söylermisin

her zaman söylüyorum gene söylüyorum kullanmadığınız denemediğiniz yada başkasının deneneyerek kağıt üstüne döktüğü teknoloji kart vs hakkında yorum yapmayın arkadaşlar doğru değil bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

Sen alma Ben ATI Alırım :)

ATI bana göre daha iyi fiyatlar veriyor. fiyat da önemli. 700$ bir ekran kartına vermem şahsen.

Verecek olanlar alsın.

700$ 'a ne alınır ?

nehalm tabanlı işlemci : 330$
    ATI 4850 : 220$
    Sabit disk : 50$
    Anakart : 70$
    kasa : 30$

ramlere para kalmadı :)

Sen Nehalem platformlu bir işlemciye 330 dolar ver, ama anakarta 70 dolar yazıktır günahtır
  • Ya zaten fiyat olarak ucuz olacağından bence performans olarak eşit olsa bile büyük bi + olurki performans olarak da geçeceğini düşünüyorum.....
  • 4870x2 önce 260gtx i gecebilsin sonra 280 i geçer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drkayzer

hiç aklım kesmiyor benim atinin daha hızlı bi kart yapıcağanı hep çıkmadan önce öyle denir sonra ati fıss diye söner

İnşallah sen haklı çıkmazsın yoksa nvidia aldı başını gidiyor zaten
  • abi kart çıkmadan yorum yapmayın daha gerçek bi testi bi oyun testi bile yok ortada
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

quote:

ATI bana göre daha iyi fiyatlar veriyor. fiyat da önemli. 700$ bir ekran kartına vermem şahsen.

Verecek olanlar alsın.

700$ 'a ne alınır ?

Sen Nehalem platformlu bir işlemciye 330 dolar ver, ama anakarta 70 dolar yazıktır günahtır

İşlemci:330$, anakart 70$

• quote:

Orjinalden alıntı: Byakuya21

4870x2 önce 260gtx i gecebilsin sonra 280 i geçer.

Umarim ozaman gulme yerine aglamazsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Byakuya21

4870x2 önce 260gtx i gecebilsin sonra 280 i geçer.

LE HAVLE VELA GUVVETE
    BU KADAR EMİN KONUŞMA (KİMSE TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALAMAK İSTEMEZ)
  • Eğer NVidia'nın sitesinde yayımladığı HD3870X2'ye ortalama %80 fark atan testler doğru ise 4870X2 nin GTX280'i geçebileceğini hiç sanmıyorum. Olsa olsa başabaş olurlar...
  • tokatlamasına gerek yok,fiyatı mantıklı olsun bana yeter
  • Ati nin yeni serisinin nvidia dan daha iyi performans göstereceğini sanmıyorum fakat
    fiyat/performans olarak ati iyi iş çıkarabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

ya kardeşim 700-800 usd ye vga mı yapılır. az da fiyat mantığı olması lazım. bence günah. o fiyata 280, 4870 e en az 3 kat fark atması lazım ki, alan adam verdiği para içine sinsin.! 911 turboyu ferfarı F1 le kılaslama gibi oluyor.

++++

Akıl var mantık var yahu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: viper17

quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

quote:

Verecek olanlar alsın.

700$ 'a ne alınır ?

İşlemci:330$, anakart 70$

70 $ a Nehalem destekli board olacak mı ?Sen chipsetini bile 70 $ alamazsın.

Arkadaşlar kartlar ay sonunda piyasada.Sonra bizlere ulaşacak bekliyoruz...

Şuan görülen Ati F/P çıkartırken Nvidia da High-end çıkartacak.High-end bir kart almaktansa consol mu almak daha iyi buda düşündürücü.Ben Hd 4870 ile Ati ye geçeyim diyom ama gözüm GTX 200 de.Şurada az kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 6 Haziran 2008; 13:23:21 >

• Hala multi-GPU (SLI/CF/x2/GX2) sistemlerin FPS'lerini tek GPU'lu sistemlerin FPS'leriyle karsilastirabilecek kadar cahil insanlar kaldiysa evet. 4870x2 GTX 280'den daha "hizli" olabilir.

Ama bana bedava verseler, sec deseler, tek bir GTX 260 (280 bile degil 260)'i kesinlikle 4870x2'ye tercih ederim. Cunku, FPS'lerin size anlatmadigi gibi, DAHA HIZLI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 6 Haziran 2008; 19:57:06 >
  • annihilator sana katılıyorum + alacak olsam tek 4870i 260/280e tercih ederdim bu sene atiden yanayım ve umutluyum.
  • kardeşim devir ekonomi devri dizel devri az yakması lazım :) v12 motor istemiyoruz. V6 TDI bize yeter. 320 yapmasın, 250 yapsın ama az yakıp ucuz olsun
  • sadtneverdie
    Cuda ile ne işimiz olabilirki?
    Yazılım devi Microsoft 64 bite geçeli iki yıl oldu ama hala 64bit vistadaki Iexplorer 32 bit olarak çalışıyor? Ayrıca DX10.1 duyurmasının ardından kar açısından çok verimli olan oyun sektöründe daha birtane bile dx10.1 oyunu çıkmadı. Bırak 10.1i hala elin parmakları kadar dx10 oyunu var.
    Senin cuda rayına oturacak ta yazılımcılar destekleyecekte. 8xxx,9xxx serisi kartların iş yapacak.
    Yani senin iş (ölme eşeğim ölme) hikayesine dönecek.
    Bench kasacak arkadaşlar zaten parayı yatırıp en pahalısını alacaklar. Bari bir iki yıl para biriktirip kart alacak arkadaşları yönlendirmeyelim.
    İşin aslı:
    En yüksek fiyata en yüksek performansı herkes alabilir. Ama biraz donanım bilgisi sahibi kişiler asıl becerinin en ucuza en yüksek performansı almak olduğunu bilirler.
    %5 performans farkı için %50 fiyat farkı ödemenin akıllıca bir karar olmayacağı kesin.
    Haaa diyeceksiniz ki ne %5 i %40 fark atıyor. neyin %40 ı 50Fps alıyorum ama %50 çok para verirsem 70 Fps alacağım demek yanlıştır. 50 ile 70 fpsnin farkını hiç bir göz anlayamaz. Keza 20Fps aldığın oyunda 28 fps alacaksın ikisinde de adam gibi oynayamayacaksın. Peki tüm bunlar neyi değiştirecek?

Bazı arkadaşlar zamanında söylediler; işte 1000Ytl ye kart aldım ama kart hakkını verdi. Nasıl bir mantıktır ki o kart parasının hakkını versin?

kendi fikrimce bir grafik kartına ödenecek en yüksek miktar 400Ytl dir 1000 Ytl ve üzeri çıkacak tüm kartlar parayı çöpe atmaktan başka işe yaramaz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.