Şimdi Ara

ATI Radeon HD 4770 sıcaklıgı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar forumda 2. el olarak 4770 aldım sistemime kurdum
    fakat standart sıcaklık 61 derece .. crysis yada sistemi kasan bi oyun oynadıgımda 70 dereceyi buluyor .. vista yüklü ikende bu oyunlarda ortalama 20 dakikada bir direk oyundan atıyordu ... tüm oyunları 1440X900 çöz lügünde oynuyorum
    acaba bu sıcaklık degeri normalmidir? yada oyundan direk atması vs vs ..birde kasanın yanları açık

sistem bileşenlerini yazayım belki faydası olur
    core du 2160 @2,5 ghz ( oc yaptım )
    2 gb ram
    msi p35 platinium anakart
    400 watt psu

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofmana -- 1 Haziran 2009; 18:47:16 >

• Kartta o.c falan var mı ?
  • Yükte 70 derece olması normal ancak 61 derece masaüstü için fazla geldi bana.Oyundan direk atması anormal gercekten ancak o kart daha yüksek (90-100) gibi sıcaklıklarda dahi calısmalı ki o sıcaklıklara cıkmaz kolay kolay.
  • Hocam,aynı karttan bende de var normalde 47-54 arası,yüklü en yüksek 60 oluyor. O.C falan yoksa bence normal değil. Ondan sordum zaten o.c var mı diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çağrışş -- 1 Haziran 2009; 19:11:58 >
  • hocam işlemciyi overclock yaptım sadece
    ama ekran kartına dokunmadım .. yeni cıkan sürücüsünü indirdim ve kurdum 0 sisteme o kadar
  • Catalyst'i aç,yukarıdaki menubardan Preferencesi(Tercihler) aç,ordan en alttakine tıkla,bir değişiklik olduysa bir fabrikra ayarlarına dönsün bakalım.
  • defaulta bastım ama bir degişiklik olmadı ..
    cpu clock 750 mhz
    memory clock 800 mhz olarak gözüküyor
    sıcaklık 60 derece
  • psu markası ne dandik bir psu ise o da neden olabilir cok ısınmasına ekran kartının.Ekran kartı ısınırsa reset atmaz pc bildiğim kadarıyla,psu yetmezse reset atabilir sorun psu dan olabilr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 1 Haziran 2009; 19:44:03 >
  • Aslında yüksüz fazla bir sıkıntı yok,bazen benimkide 55-56 oluyorda yüklü biraz problem gibi,oda sıcaklığından etkilenmez o kadar galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiqhWoltage

psu markası ne dandik bir psu ise o da neden olabilir cok ısınmasına ekran kartının.Ekran kartı ısınırsa reset atmaz pc bildiğim kadarıyla,psu yetmezse reset atabilir sorun psu dan olabilr.

psu kaliteli degil kasa ile gelen psu idi
    üstünde 400 watt yazıyor da 400 watt verdigini sanmıyorum

ısınma sebebi psu dan tam gücü çekememesimi ?
  • ekran kartı 40nm ve oc olmadığını son sürüm driver ile kullandığınızı söylüyorsunuz,ortam sıcaklığında pek etkilenmiyorsa,psu nun bu durumu sebep olabileceği geldi aklıma.Ewt ısınma seebi psu dan tam gücü cekememesi olabilir cok fazla güc ceken bir ekran kartı değil ancak işlemci oc seviyesini biraz düşür bakalm değişen birşey olabilirm.İşlemcin stabilmi kesin olarak yani oyundan atması işlemcidende olabilr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 1 Haziran 2009; 19:43:36 >
  • Ayarların böyle mi ? Bir bak bakalım.
    [img=http://img200.imageshack.us/img200/3400/123123142.th.png]
  • işlemciyi default yaptım
    ve sonuç ..
    [img=http://img199.imageshack.us/img199/6928/yenibitelemresmic.th.jpg]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofmana -- 1 Haziran 2009; 20:41:46 >
  • Bende 4770 kullanıyorum.Sapphire marka.Açıkcası Sapphire'la gelen bios iğrenç.1 Mhz o.c bile yapsanız sürekli resetleme donma gibi sorunlar oluyor.Hatta konumda vardı.Bios değiştirdim hiç bir sorunum kalmadı miss ler gibi kullanıyorum.Sıcaklık ise boşta 49 - yükte 60 civarı.
  • sanırım sorun psu da
    en yakın zamanda +500 watt bi psu alcam
    tabi gerçek psu :)

ilgilenen herkese teşekkürler
  • slmlar kendimden biliyorum cpunun darbogaz yapmiş kesinlikle bende amd athlon 3700 vardı. ekran kartım 3870 idi. onceleri hersey normaldi.cpu ve e k ya oc yaptıktan sonra asırı ısınmaya basladı. default ayarlarına aldım ama sorun devam etti.. cod5 de 110 dereceyı gordüm... cat ekran kararıyodu resetde yemiyodu kitleniyodu sistem.. fişi cekiyodum düzeliyodu.. daha performanslı sistemde takdım malı catır catır oynattı.. en fazla 65 dereceyi gordü...sana tavsiyem daha iyi bi sistemde e k nı test et...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.