Şimdi Ara

ATI Radeon™ HD 4550 ve ATI Radeon™ HD 4350 Ekran Kartları, Mükemmel Oyun ve Çoklu Ortam Özellikleri Sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
19.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ATI Radeon™ HD 4550 ve ATI Radeon™ HD 4350 Ekran Kartları, Mükemmel Oyun ve Çoklu Ortam Özellikleri Sunuyor

AMD, ATI Radeon™ HD 4000 ekran kartı serisini iki yeni modelle genişletiyor.  Bazı sistemler, rakip tümleşik ekran kartı seçeneklerine göre yedi kat fazla performans sergiliyor.

AMD yaptığı bir açıklamada, ödüllü ATI Radeon™ HD 4000 grafik kartı serisinin, ATI Radeon™ HD 4550 ve ATI Radeon™ HD 4350 modelleriyle genişletildiğini duyurdu.  Özellik açısından zengin olan bu kartlar, makul fiyatlara olağanüstü oyun ve HD çoklu ortam deneyimleri sunuyor.  İkisi de çok ses getiren ATI Radeon™ HD 4800 serisindeki teknolojilere dayalı olan kartlar, en yeni DirectX® 10.1 oyunlarını ve üstün HD çoklu ortam özelliklerini destekliyor.

Ekonomik fiyatlara genel kullanıma uygun grafik performansı sunan ATI Radeon HD 4550 ekran kartı, daha önce bu sınıftaki ekran kartlarıyla oynanamayan ağır oyunları bile, 512 MB bellekli model için uygun fiyatlarıyla oynanabilir kılıyor.  Daha da ekonomik olan ATI Radeon HD 4350 ekran kartı, 256 MB bellekli modeliyle, ATI Radeon HD 4000 serisine adım atmak için mükemmel bir seçenek oluşturuyor ve oyuncularla çoklu ortam tutkunlarına, bugün rakiplerin verebildiğinden daha fazla özellik sunuyor.

''ATI Radeon™ HD 4550 ve ATI Radeon™ 4350 ekran kartları, çok başarılı olan ATI Radeon™ HD 4000 ailesini tamamlayacak son parçalar," diyen AMD Grafik Ürünleri Grubu Genel Müdürü Rick Bergman, şöyle devam etti: ''AMD, her fiyat aralığında lider performans sunma kararlılığıyla yola çıktı ve bugün bu kararlılığımızı gerçekleştiren eksiksiz bir ekran kartı ailesine sahip olduk."

Oyunda bir adım önde: ATI Radeon™ HD 4550 ekran kartı

ATI Radeon™ HD 4550 ekran kartı, genel kullanıma uygun oyun performansını, ekonomik bir fiyata sunuyor.  ATI Radeon HD 4800 ürün ailesinde kullanılan lider teknolojiden yararlanan ve 80 dizi işlem çekirdeği içeren kart, AMD''nin gelişmiş ikinci nesil 55nm süreciyle üretildi.  96 GFLOPS hesaplama gücüne (IBM''in Deep Blue süper bilgisayarının ham hesaplama gücünün 8 katı) sahip olan ATI Radeon™ HD 4550,  DirectX 10.1 oyunlarına tam destekle, daha önce bu sınıftaki kartlarla oynanamayan oyunları bile oynanabilir hale getiriyor.  Enerji açısından da son derece verimli olan ATI Radeon™ HD 4550, tam yükte bile 20 vattan az enerjiyle çalışıyor ve pasif soğutma seçeneği sayesinde, kullanıcılara son derece sessiz bir deneyim yaşatıyor.   512MB DDR3 belleğe sahip ATI Radeon™ HD 4550 ekran kartının ekim ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

''AMD''nin genel kullanım sınıfına da oyunlarda yüksek performans sunması çok güzel bir gelişme," diyen SK Gaming International CEO''su Alexander Muller, şöyle konuştu: ''İnsanlar, lider grafik performansına inanılmaz fiyatlarla erişebilmekten çok memnun olacaklar."

HD''nin ötesi: ATI Radeon™ HD 4350 ekran kartı

Bazı kurulumlarda rakip tümleşik ekran kartlarına göre yedi kat fazla oyun performansı verebilen ATI Radeon HD 4350 ekran kartı, ATI Radeon™ HD 4000 ailesine giriş için inanılmaz elverişli ve uygun fiyatlı bir seçenek.  Tam yükte 20 vattan az enerji tüketen 256MB bellekli ve HDMI ile 7.1 kanal ses özellikli ATI Radeon™ HD 4350 de ekim ayında piyasaya çıkacak.

Muhteşem HD çoklu ortam deneyimi

Ev sineması tutkunları, ATI Radeon™ HD 4550 veya ATI Radeon™ HD 4350 ekran kartlarından özellikle memnun kalacak.  Son derece sessiz olan bu kartlar, ev sineması bilgisayarlarını kendileri kuran kullanıcılara, HD ekranlarla birleştirildiğinde zengin özellikli, yüksek çözünürlüklü ve çok kaliteli bir ev sineması deneyimi yaşatacak.  Tüm ATI Radeon™ HD 4000 serisi ürünleri gibi bu modellerde de AMD''nin ikinci nesil Birleşik Video Çözücüsü (UVD 2.0) ile pürüzsüz HD film oynatma ve sürükleyici, sinema kalitesinde ev sineması için keskin görüntüler ve canlı renkler sunan ATI Avivo™ HD teknolojisi gibi özellikler yer alıyor.

Ekosistem desteği

ATI Radeon HD 4550 ve ATI Radeon HD 4350 ekran kartları, kartlarla özel sistemler üreten on iki sistem üreticisi tarafından desteklenmektedir.  Ortaklar arasında ASUS, Club 3D, Diamond Multimedia, Force3D, GECUBE, GIGABYTE, HIS (Hightech Information Systems), Jetway, MSI, Palit Multimedia, PowerColor, SAPPHIRE Technology ve VisionTek sayılabilir.

Her iki ürün hakkında ayrıntılı bilgi için, http://www.amd.com/newsroom adresini ziyaret edebilirsiniz.

AMD Hakkında

Advanced Micro Devices (AMD), bilgisayar, grafik ve tüketici elektroniği alanlarında yenilikçi işlemci çözümleri sunan bir dünya şirketidir.  AMD, dünya tüketicilerine ve işletmelerine güç veren, müşteri odaklı üstün çözümler sunarak açık yenilikçiliği, seçenek bolluğunu ve endüstride büyümeyi desteklemeye kararlıdır.  Ayrıntılı bilgi için www.amd.com" data-href="http://www.amd.com">www.amd.com">http://www.amd.com">www.amd.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

• hd 4550 f/p olarak çok iyi olacağa benziyor.o/c performansıda iyi olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otobar -- 9 Ekim 2008; 15:56:43 >
  • bende duyunca öle demiştim ama kart 64 bit miş powercolor ve sapphire sitelerinde mevcut neye yarar ki ?
  • Peki 4550 ile x1550 arasında, kayda değer bir fark olacak mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bugraergun06

Peki 4550 ile x1550 arasında, kayda değer bir fark olacak mıdır?

tabi ki yani..Biraz araştır , dağlar kadar fark var... Ati 4000 serisi çoğaldı, fazla alternatif ekran kartları var ve hepsi çok başarılı diyebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: otobar

hd 4550 f/p olarak çok iyi olacağa benziyor.o/c performansıda iyi olur bence.

• peki siz olsanız 4350 mi alırsınız yoksa S3 chrome 530gt mi alırsınız.2side neredeyse aynı fiyat olacak.içimden S3ü desteklemek geliyor.
    2tane S3 chrome ile SLI yapmakta var.
  • Biraz hortlatmış gibi oluyorumda birşey merak ettim can you run ıt de max payne 3 ü kaldıracağını gösteriyor. benim ekran kartı 35 gblik oyunu nasıl kaldıracak merak ediyorum

ATI Radeon™ HD 4550 ve ATI Radeon™ HD 4350 Ekran Kartları, Mükemmel Oyun ve Çoklu Ortam  Özellikleri Sunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: S_@_S

Biraz hortlatmış gibi oluyorumda birşey merak ettim can you run ıt de max payne 3 ü kaldıracağını gösteriyor. benim ekran kartı 35 gblik oyunu nasıl kaldıracak merak ediyorum

ATI Radeon™ HD 4550 ve ATI Radeon™ HD 4350 Ekran Kartları, Mükemmel Oyun ve Çoklu Ortam  Özellikleri Sunuyor

Açar ama kasar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_th1903

quote:

Biraz hortlatmış gibi oluyorumda birşey merak ettim can you run ıt de max payne 3 ü kaldıracağını gösteriyor. benim ekran kartı 35 gblik oyunu nasıl kaldıracak merak ediyorum

Açar ama kasar

grafikleri düşürsem bide bu ekran kartlarında o.c yapılabiliyor mu ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk_th1903

quote:

Açar ama kasar

grafikleri düşürsem bide bu ekran kartlarında o.c yapılabiliyor mu ?

?

• ati başka birşeye benzemez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.