Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900Pro'nun İlk Test Sonuçları Ortaya Çıktı ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
0
Favori
26.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar 8800 için kaç tane driver çıktı, biraz insaf

ikinci bir nokta ben kendi açımdan bakıyorum, 1680*1050 çözünürlükte bana kalırsa 512 mb ve 512 bit ten ötürü 8800 ü çok rahat geçer diyorum.

Bunları ATİ fanatiği falan olduğumdan değil bugüne kadar 7-8 kart geçti elimden nvidia ati aynı sayıdadır.

Yani ne o cuyum nede bu cu, şu anda x1950pro var bende ama eğer alt tab sorunu olmasaydı en azından 2 aydır 8800 gts olacaktı elimde ve bence çok ciddi bir kitle var benim ile aynı durumda olan. Hatta daha bugün akşam üstü ciddi ciddi 2900xt almanın eşiğinden döndüm.

Belki 8800 gerçekten güzel bir kart ama tam oyuna dalmışken alt tab ile hafızayı boşaltmak zorunda kalmanın sinir bozuculuğunu da unutmayalım.

Selamlar
  • fena deil gibi ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: green_full

şimdi mrk ettiğim birşey var. hd2900 pro harbi güzel olmuş. abisine yakın. bios flash ve oc ile de abisini az da olsa geçebilir. ama mrk ettiğim şu

2900xt yi oc ile daha da yükske hızlara çıkaramıyormuyuz. yani sonuçta ekran kartı alınca herkes oc yapacak. 2900xt alanlar default hızlarda mı kullanıyolar sanmıyorum.

acaba 2900xt yi ii bi oc yapınca bu testlerde ne gibi fark atar 8800gts ye.

ewet 2900 xt de yüksek hızlara çıkabiliyor buda pek ala onun çıktığı yerlere kadar çıkabilri daha die düşünüyorum üstelik 150 w çekiyo bence can alıcı noktası bu olsa gerek
  • peki 2 tane alıp cf yapsak gtx e ulaşırmıyız?
  • Şahane gözüküyor TMU ve ROP'lar da eşit, belli ki.

Eğer, 750 mhz çekirdek hızını her kartta sorunsuz görüyorsa tabii.

Bir de, testlerde 8800 GTS'ye de hız aşırtma yapılmasını beklerdim. Meselâ, GTS çekirdek - paralel işlemci hızı olarak 648 - 1566 veya 621/1512'de, bellek olarak da 2000 mhz civarına çıkarılabilir ve öyle de karşılaştırılabilirdi. Böyle bir garip olmuş.

Yine de alt - tab'dan, çok belirgin iyileştirmeler de olsa, çekinenler için bile başlı başına önemli bir olay bu 2900 PRO.

Hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 24 Eylül 2007; 23:43:37 >
  • @ıspanak

bana laf atmaya çalıştıysan hiç ugraşma ben 8800gts'yi falan savunmuyorum burda alt-tab sorunun her kez kabul etti zaten onu bi geçtik ama bu kart yurt dışı 300 - 330$ ise Türkiye'de en az 350$ olur bu durumda 8800gts'den 50 - 100 dolar arası daha pahalı girerse piyasaya ve oyunlarda gts'nin gerisinde kalırsa rezalet bi durum çıkar ortaya ki ilk testlerde görünen durum bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

neye gore super olmus beyler ? 3dmarka bakılırsa super ama oyunlarda 320 yı gecemıyor ve fıyatı 320 cıvarı olacakmıs eger bu dogruysa hıcte guzel degıl gorunuse gore 8600gts ve 320mb arasında bır kart ama fıyatı oyle degıl ama 200 olar gıbı bır fıyatı olursa hıc durmam alırım o ayrı

Amd düşmanlığına devam et kardeş.

Herkez aptal bi sen akıllısın zaten.

gorunen koy kılavuz ıstemez gozlerın gormuyorsa o ayrı su kartın neyını savundugunu acıklada haklıysan hak verelım dıkkat ettıysen 200 dolar cıvarı olursa havada kaparım yazdım ım fanatık ?

• quote:

Orjinalden alıntı: pukaa

quote:

quote:

neye gore super olmus beyler ? 3dmarka bakılırsa super ama oyunlarda 320 yı gecemıyor ve fıyatı 320 cıvarı olacakmıs eger bu dogruysa hıcte guzel degıl gorunuse gore 8600gts ve 320mb arasında bır kart ama fıyatı oyle degıl ama 200 olar gıbı bır fıyatı olursa hıc durmam alırım o ayrı

ya senin fanatik oldugun belli zaten 8800gts'den daha pahalı olarak giriş yapıcak benchmarklarda yüksek skor alan oyunalarda 8800gts'ni arkasına düşen rezil bi kartı nası savunursun ya biraz mantıklı olun abi yapmayın böle Ati - Amd savunmaları mantıklı yapın yapcaksanız

Sen benim kaç mesajımı okudunda fanatik olduğumu söylüyorsun sen daha forumda yenisin ben çok kişiye c2d önerdim x2 yerine sence fanatikmiyim fanatik olsam herkeze x2 öneririm.Ati fanatiğide değilim ama atiye düşman olan kişilerede karşıyım aynı şey nvidia içinde geçerli.Ati fanatiği olsam ati ekran kartı kullanırdım.Bugune kadar hiç ati kart kullanmadım.

Ayrıca 2900xt rezil bir kart değil sen diyorsun ya bana fanatik sen asıl fanatiksin nvidia fanatiği insan önce kendine baksın bunca insan aptal değilya 2900xt aldı bir çok testte 8800gts'yi geride bırakan bir kart 2900xt test sonuçlarına iyi bak ayrıca 2 oyunda geride kaldı diye hiçbir kartı suçlama ne atiyi ne nvidia'yı.

Sen kendin fanatiksin kendine bak önce. Ben değilim.

• valla bu kart bu niteliklerle nasıl 800 gts nin gerisinde kalıyor anlayabilmiş değilim nedir bu atinin durumu
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

peki 2 tane alıp cf yapsak gtx e ulaşırmıyız?

bazı oyunlarda crosfire işe yaramıyor ama crosfire çalıştığı durumda geçememesi için sebeb yok herhalde...
  • hiç beğenmedim berbat performans 512bit veri yolu var ... 8800gts ile aynı fiyat olacaksa hiç gerek yok performans olarak bi yaklaması lazım önce yakalasada fiyat açısından yakalayamaz 8800 gts nin rakibi olmadığı için pahalıydı kart dizaynını serbest bırakıp zırt diye indirirler şimdi fiyatları bi bu avantajı oldu kartın
  • quote:

Orjinalden alıntı: XIII

quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

peki 2 tane alıp cf yapsak gtx e ulaşırmıyız?

bazı oyunlarda crosfire işe yaramıyor ama crosfire çalıştığı durumda geçememesi için sebeb yok herhalde...

cf li sistemin default halde bile gtx i tokatliyacagina sahsen eminim

oc lisini hic sormayin

bu arada 8800gts nin alt+tab problemli hali bile su anda dx 10 da atidan daha iyi

atinin dx10 daki driver problemi daha buyuk
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ya senin fanatik oldugun belli zaten 8800gts'den daha pahalı olarak giriş yapıcak benchmarklarda yüksek skor alan oyunalarda 8800gts'ni arkasına düşen rezil bi kartı nası savunursun ya biraz mantıklı olun abi yapmayın böle Ati - Amd savunmaları mantıklı yapın yapcaksanız

Sen benim kaç mesajımı okudunda fanatik olduğumu söylüyorsun sen daha forumda yenisin ben çok kişiye c2d önerdim x2 yerine sence fanatikmiyim fanatik olsam herkeze x2 öneririm.Ati fanatiğide değilim ama atiye düşman olan kişilerede karşıyım aynı şey nvidia içinde geçerli.Ati fanatiği olsam ati ekran kartı kullanırdım.Bugune kadar hiç ati kart kullanmadım.

Ayrıca 2900xt rezil bir kart değil sen diyorsun ya bana fanatik sen asıl fanatiksin nvidia fanatiği insan önce kendine baksın bunca insan aptal değilya 2900xt aldı bir çok testte 8800gts'yi geride bırakan bir kart 2900xt test sonuçlarına iyi bak ayrıca 2 oyunda geride kaldı diye hiçbir kartı suçlama ne atiyi ne nvidia'yı.

hiç alakası yok ben aksine ATİ'ciyim bunu sölerimde yani sadece ATİ'nin bu duruma düşmesine çok sinir oluyorum olay bu

• aylar önce çıkması gerekiyordu bu kart, bu saatten sonra 300 dolara ne 8800gts nede 2900 serisi kart alınır yeni seri dx10 kapıya dayanmışken, 2900xt 450dolar seviyesinde çıkcağına bu kart çıksaydı aylar önce 300 küsür dolara amd zengin olmuştu şimdi, ama acilen bilgisayar toplayacak olan kişilerin bu fiyat aralığında tek seçeneği bu olur şu an için
  • 300-330$ gibi bir fiyatla girerse niye 8800GTS yi baltalasinki. Tabii alt-tab sorunu olmayan bir 8800GTS den bahsediyorum

Güzel ama çok geç çıkmış bir kart
  • quote:

quote:

quote:

quote:

su karta yazdıgımda ne fanatılık var sen suna sana kısısel bı gıcıgım var desene boyle bı adam oldugunu bılsem kartı vermek ıcın yurudugum 2 dklık yolu bıle gelmezdım sımdı o kartı sana sattıgımada pısmanım geldıgım o 2dakıkalık yolada yazık

• quote:

Orjinalden alıntı: Rainbow6

hiç beğenmedim berbat performans 512bit veri yolu var ... 8800gts ile aynı fiyat olacaksa hiç gerek yok performans olarak bi yaklaması lazım önce yakalasada fiyat açısından yakalayamaz 8800 gts nin rakibi olmadığı için pahalıydı kart dizaynını serbest bırakıp zırt diye indirirler şimdi fiyatları bi bu avantajı oldu kartın

Şimdi tabii, karta böyle yaklaşmakta haksız da değilsiniz. Meselâ, GTS'yi 648/1512/2050'ye getirsek, Oblivion'daki kare/sn 53'ten 68 - 69 civarına çıkar ki, o 648'li değer GTS için yaygındır. Günlük kullanımda daha üstü de olabilir, çok az altı da.

Yorumlarımızı HD 2900 PRO'nun hız aşırtma başarımını kesin olarak gördükten sonra yapmalıyız, bana sorarsanız

Ayrıca, sadece 3 oyunla bir fikir edinemeyiz. Üzerinde test edilmesi gereken çok oyun var (gerçi, 2900 XT testlerine de bakılabilir).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 25 Eylül 2007; 0:07:21 >

• 1.0ns belleklerle Palit HD 2900Pro Sonic de çıkarsa tam olur. Gidip 8600GT'ye 1.0ns bellek koyan bunda cimrilik yapmaz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 25 Eylül 2007; 0:02:47 >
  • Arkadaşlar mercateo.com sitesinde sapphire in 512 mb ddr 3 2900 pro modeli 217 € 1 gb ddr 4 modeli ise 264 € olarak satılmakta. Gecube 512 mb ddr3 224 € euroya satılıyor. Türkiyede de buna yakın fiyatlar olur belki kdv eklenir İnşallah 2600 serisi gibi rezalet değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkls -- 25 Eylül 2007; 0:05:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

Orjinalden alıntı: Rainbow6

hiç beğenmedim berbat performans 512bit veri yolu var ... 8800gts ile aynı fiyat olacaksa hiç gerek yok performans olarak bi yaklaması lazım önce yakalasada fiyat açısından yakalayamaz 8800 gts nin rakibi olmadığı için pahalıydı kart dizaynını serbest bırakıp zırt diye indirirler şimdi fiyatları bi bu avantajı oldu kartın

Şimdi tabii, karta böyle yaklaşmakta haksız da değilsiniz. Meselâ, GTS'yi 648/1512/2050'ye getirsek, Oblivion'daki kare/sn 53'ten 66 - 68 civarına çıkar ki, o 648'li değer GTS için yaygındır. Günlük kullanımda daha üstü de olabilir, çok az altı da.

Yorumlarımızı HD 2900 PRO'nun hız aşırtma başarımını kesin olarak gördükten sonra yapmalıyız, bana sorarsanız

Ayrıca, sadece 3 oyunla bir fikir edinemeyiz. Üzerinde test edilmesi gereken çok oyun var (gerçi, 2900 XT testlerine de bakılabilir).

abi daha cok oyuna gerek yok

2900xt tek yaptiklari frekanslari kismak
    yeniden piyasa surmek bence bu 2900xt almislara buyuk bir hakaret

2900xt alanlar 150 dolar daha fazla odedi ama ayni kart

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.