Şimdi Ara

Ati 4850 vpu recovery!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sapphire 4850 ekran kartım 3d vantage da 1 saate yakın çalışıyor hiçbir sorun yok hatta herşey açıkken. Fakat oyunlarda belli bir süre sonra vpu recovery hatası alıyorum anlamadım gitti 3d vantage daha çok zormalmıyomu bu kartı neden orda olmuyorda oyunlarda oluyo bu illet hata. Servisede iki kere götürdüm hep 3d markla test ediyolar tabi sorun çıkmadığı için bir türlü değiştirmediler kartıda!

• crysiste felanda dene büyük ihtimal ordada hata vericek servisede bunu özellikle söyle hata verdiği oyunları onlarda denesin mutlaka anlarlar

ayrıca kartı alalı neakdar zaman oldu 15 günden daha azsa direk iade etme hakkına sahipsin
  • kartın sıcaklıklarına dikkat et, özellikle şu fanın yanında ki çubuklu bakır kısma extra soğutma uygula, yani oraya doğru üfleyen bir fan takabilirsin, yıllardır bitmeyen sorundur bu,muhtemelen vrm'lerin aşırı ısınmasından dolayı kaynaklanıyordur bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsen87 -- 25 Temmuz 2008; 13:04:53 >
  • kart aşırı ısındığında oluyor bu bende de olmuştu ama 1 kere grid oynarken olmuştu.fanın hızını arttırınca düzeldi.ama şu an otomatik kullanıyorum
  • fan hızını arttır muhtemelen kart ısındığından veriyor hatayı
  • Hatayı kart ısındığı için alıyor olma ihtimalin yüksek. Fan hızını arttırırsan sorun çözülecektir büyük ihtimalle.

3DMark ekran kartını zorlamıyor.
  • 3dMark Ekran kartını zorlamıyor Ha
  • kasanın soğutması kötüyse cok ısınır benim kasanın markası bile yok en kısa zamanda fan alcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

3dMark Ekran kartını zorlamıyor Ha

3dmark ekran kartını zorluyor mu sence? Vantage'deki oyunların grafiklerini gördün mü?
  • VRM'lerin ısınmasından hiçbişey olmaz.GPU'yu soğutman yeterli.GPU ısındığı için alıyorsun hatayı.Bendeki VRM'lerin üstünde ne bir soğutucu var nede fan üflüyor ama bir kere bile Vpu Recover almadım.
  • Onlarıda söyledim oyunda veriyor diye crysisi kurduk oynadık 15-20 dk ama takılma bile olmadı serviste 1.5 saat boyunca çalıştırıp denediler sorun vermedi ee doğal olarak da değişim yapmadılar alalı 25 gün oluyor bu kadar zamanda da servise gitmeye fırsatım olmadı..
  • bnm basımada gelmişti HİS 3870 de ama bende direk fabrika hatası ilk götürdüğümde 3d markda test ettiler sonra bişey cıkmadı tekrar goturdm bu sefer 3d mark testinin 2.testinden gecemedi ve iade ettim hatta bu konuyla ilgili olarak konu actım incelersen link http://forum.donanimhaber.com/m_24355457/mpage_1/key_HIS%2CICEQ%2CTURBO%2CHD3870%2CiADE//tm.htm#24682437
  • Benim sorunumda tam orda başlıyor işte:))Anlamadığım olay bende evde denedim 3d mark testlerini fakat hiç problem olmadı oyunlarda da mesela Assessin Creed,COD4 ve PES2008 oyunlarını sorunsuz saatlerce oynadım gelgelelim grid ve crysis da vpu recover hatası veriyo haa bide bi sorum olacak 25 gün oldu alalı iade şansım bitti sanırsam ama birebir değişim yapıyolardır herhalde dimi?
    quote:

Orjinalden alıntı: Drift_Kinq

bnm basımada gelmişti HİS 3870 de ama bende direk fabrika hatası ilk götürdüğümde 3d markda test ettiler sonra bişey cıkmadı tekrar goturdm bu sefer 3d mark testinin 2.testinden gecemedi ve iade ettim hatta bu konuyla ilgili olarak konu actım incelersen link http://forum.donanimhaber.com/m_24355457/mpage_1/key_HIS%2CICEQ%2CTURBO%2CHD3870%2CiADE//tm.htm#24682437

• Ah kaç kere dedik şu ATi kartları SAPPHIRE almayın diye.Günahım kadar sevmem diye kaç dfea yazdım her fırsatta.SAPPHIRR bu konuda sabıkalı kardeş malesef.Birçok kartında yaşandı bu sorun.Termal macunu değiştirmeyi dene dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik
    Hatayı kart ısındığı için alıyor olma ihtimalin yüksek. Fan hızını arttırırsan sorun çözülecektir büyük ihtimalle.

• fanla manla uğraşıp zaman geçirme bence direk ver yenisini versinler
  • quote:

Orjinalden alıntı: aQua~MaDooR`

quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik
    Hatayı kart ısındığı için alıyor olma ihtimalin yüksek. Fan hızını arttırırsan sorun çözülecektir büyük ihtimalle.

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: caynes

Onlarıda söyledim oyunda veriyor diye crysisi kurduk oynadık 15-20 dk ama takılma bile olmadı serviste 1.5 saat boyunca çalıştırıp denediler sorun vermedi ee doğal olarak da değişim yapmadılar alalı 25 gün oluyor bu kadar zamanda da servise gitmeye fırsatım olmadı..

PSU ne marka ve kaç watt gücünde? Bence PSU kaynaklı. Serviste kartı başka bilgisayara takmışlardır ve onda da güçlü bir güç kaynağı vardır muhakkak.
  • AKASA VORTEXX NEO Fanı Al Tak Ekran Kartına Hiç Bi Hata Alman Bu problem Hep Isınmadan kaynaklanır Ve 4800 serisinin soğutucuları kötü ve bu hatayı alır fazla yüke girdiğinde onun için fanı değiştirmen lazım bunu öneririm AKASA VORTEXX NEO
  • quote:

Orjinalden alıntı: caynes

Benim sorunumda tam orda başlıyor işte:))Anlamadığım olay bende evde denedim 3d mark testlerini fakat hiç problem olmadı oyunlarda da mesela Assessin Creed,COD4 ve PES2008 oyunlarını sorunsuz saatlerce oynadım gelgelelim grid ve crysis da vpu recover hatası veriyo haa bide bi sorum olacak 25 gün oldu alalı iade şansım bitti sanırsam ama birebir değişim yapıyolardır herhalde dimi?
    quote:

Orjinalden alıntı: Drift_Kinq

bnm basımada gelmişti HİS 3870 de ama bende direk fabrika hatası ilk götürdüğümde 3d markda test ettiler sonra bişey cıkmadı tekrar goturdm bu sefer 3d mark testinin 2.testinden gecemedi ve iade ettim hatta bu konuyla ilgili olarak konu actım incelersen link http://forum.donanimhaber.com/m_24355457/mpage_1/key_HIS%2CICEQ%2CTURBO%2CHD3870%2CiADE//tm.htm#24682437

15 gün içerisinde iade ve değişim hakkı en dogal haktır.ancak 15 günden sonra değişim yapılıo bildigim kadarıyla ama onu servise sorarsan daha detaylı bilgi alabilirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.