Şimdi Ara

Ateş maddenin hangi halidir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
27.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

koptum yaw, sık kullanılanlara ekledim ben bu başlığı

• ben yanma reaksiyonu sonucu oluşan plazma hali olarak biliyorum amadaha ayrıntılı olarak bilmiyorum
  • ateşle oyun olmaz
  • Eğer ateş bir enerjiyse zaten Einstein'ın madde - enerji teorisi kanunlaşmış olacaktır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Biyolog61

Ateş bir maddedir, ve maddenin Plazma halidir.

Ateşin plasma yada madde olduğunu nasıl iddia edebilirsiniz.

Ateş kendi başına durabilirmiki madde olsun. Bir tetikleyicisi yani sebebi vardır. Uzayda çakmakla bi siğara yakmaya çalış bakalım olacakmı
    olmaz çünkü oksijen yok. demekkiiii ateş bir tepkimedir. Ayrıca güneşin yüzeyi ateş değil plasmadır. Yani alevsiz ateş.

Bu tepkimelerin maddeye göre rengide değişir. mesela mavi, kırmızı, sarı ve yeşil alev gibi.

Yanlışsam düzeltin

• ateşin illaki bir hal olması gerekiyorsa bence gaz olmalı bu çünkü sıvı ,katı vs olmadıgı kesin,ateş bir gaz reaakksiyonu olduguna göre sonucdada bir katı veya sıvıya da dönüşmediğine göre gaz olmalı
  • yok be yaw ateş bir halde deildir, ateş gördüğün rengin adı artı ortaya çıkan enerji

ama illa da bir hal olacaksa idda ederim ki sıcak halde
  • Ateş bir Baz dır..
  • hiç renkli enerji gördünüz mü olur mu öle şey
  • dünyanın en iyi fizikçilerinin arasında neden Türk bilim adamlarının olmadığnı biliormusun ? ...

çünkü biz Türk ler Japon bir fizikçinin deyimiyle doğruları sindiremioruz ... hep kendi bildiğimizi doğru kabul edioruz ...

ben 4 gün boyunca dh de açttığım '' maddenin kaç hali vardır ? '' topicinde *ıçımı yırttım ama fos olmuş anlaşılan ...

maddenin 5 hali vardır ...
    katı
    sıvı
    gaz
    plasma ( enerjisel hal - foton hal ) -> ateş bu gruba dahildir ...
    -273 C den daha düşük sıcaklıklardaki madde hali

bu yazdığım olay sizilerin taptğı ve kağıda döktüğü herşeye inanılan o aısnteın ın pisliklerini temzilemeye çalışan , dünyanın en iyi 101 fizkçisi tarafından kabul edildi ...
    lütfen emin olmadığınız , karşı tezlerle çürütülebilicek fikirleri %100 doğruymuş gibi yazmayın ... fizikte maddenin halleri üzerine 2 sene araştırma yapmış , yüzlerce sayfa tez yazmış , binlerce matematiksel işlem yapmış biri olarak bu olanlar bana dokunuo ...

• ateş maddenin yanmış halidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: haruncengiz

ateş maddenin yanmış halidir.

• Küçük bir hort olacak ama benimde aklimda bu aralar bu soru dolaşıyordu. Konu mu acsam dedim google amcaya sordum beni buraya yönlendirdi. Keisn bi yanit yok mu plazma hali mi? Kimisi reaksiyon demis kimisi baska bir sey..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ateş maddenin tanımına uymaz.
  • Ateş, yanma sonucu ortaya çıkan gazların, yine yanma sonucu çıkan enerji ile plazma haline geçmiş halidir. Gaz, plazma haline geçince ışık yayar ve bu ışık saçarak yükselen "plazma" ateş görüntüsünü oluşturur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ateş bir madde değildir.Dolayısıyla hali yoktur.

• Nefret halidir

• Cevabı bulan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ateş bir hal değildir. Bir tepkimedir.
  • ateş maddenin soğutulduğu bi haldir. bi şeyi yakmak onu ısı veremez hale getirmek demektir. bu açıdan ateş maddenin mutlak sıcaklığa doğru evrilmesidir.

kelvin : 0
    celcius : -273.15
    fahrenheit: -459.67

maddenin ısısı azalarak biter ve kainattaki pozisyonuna göre ısı değerleri elde eder.

kısaca ateş maddenin soğuma halidir denebilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.