Şimdi Ara

Ateş maddenin hangi halidir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
27.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ateş ,su ,toprak ,tahta , vede aganiginaganigiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daywalke® -- 30 Mart 2005, 21:07:41 >

• law plazmadır.ateş daha farklı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daywalke®

alın size 5 element
    ateş ,su ,toprak ,tahta , vede aganiginaganigiii

• Kardeş, nerden buldun da hortlattın bu konuyu? Ama iyi oldu... Ben de ateşin plazma olduğunu hiç düşünmezdim. Umarım kaynak sağlamdır.
  • peki sonuç nedir plazmadır diye mi kabul edicez?
  • iii de ateş bir maddemidir kii hali olsun ateş bir reaksiyondur kardeş
  • Peki elektrik nedir?Elektriğin atomu var mıdır?
  • @gönül_teknem: Ateş reaksiyonun kendisi değil, sonucudur. Yani madde olması bana mantıklı geliyor. Daha doğrusu ışık enerjisi saçan bir madde yığını. Ama plazma mı, orasını bilemeyeceğim.

@Nihonjin: Elerktrik bir enerji türüdür, dolayısıyla atomu falan yoktur. Gelmek istediğin yeri anladım tabi ki ama ateş bir enerji türü değildir. 'Isı' bir enerji türüdür ve ateşin oluşmasına sabep olan egzotermik reaksiyonlarla açığa çıkar. Yani ateşin ısı enerjisiyle ortak noktası, aynı kaynaktan (egzotermik reaksiyon) gelmeleridir. Yoksa aynı şey değildirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasbi 81 -- 7 Şubat 2007; 20:29:21 >
  • Ateş bir madde değildir, enerji de değildir.

O halde ateş, soyut bir kavramdır.

• Şaka bir yana, ateş elbette maddedir. Daha doğrusu algılayabildiğimiz ya da rasyonel olarak akıl yürütebildiğimiz her şey maddedir. Eski yunanda ateş, temel elementlerden biri idi, oysa günümüzde element kavramı çok değişti.

Ateşe gelince, değişik maddelerin oksijenle tepkimesi sonucu sıcak hale gelmesi olarak anlarız. Mesela bir odun ateşinin çok derinlerine baktığımız zaman ışığın sıcak olan karbon atomlarından geldiğini görürüz. Isınan sıcak gazlar yükselir ve soğur, soğudukça ışık yayma özelliğini kaybeder. Ancak aşağıdan gelen gazlar sıcak hale geçerek döngüyü tamamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _ShineOn_

arkadaşlar..
    ateş bi reaksiyon değildir. reaksiyon tanımına uymaz..
    ateş plazma da değildir. plazma maddenin elektronlarından arınmış halidir ve bunun için çookyüksek enerji gerekir. belirtildiği gibi 6000-7000 santigrat derece fln gerkir..
    gelelim ateşin ne olduğuna..
    ateş, kabaca tanımıyla, bir enerji türünün bizim gördüğümüz halidir, ısı enerjisinin. enerji bir madde değildir. örneğin radyo dalgaları veya mikrodalga enerjisi (elektromanyetik enerjiler) gibi..

katılıyorum
  • Ateş tepkime sonrasında aşırı enerji kazanan maddelerin bu enerjiyi ışık olarak dışarı vermesi sonucunda oluşan görüntüdür.
  • sıcak bişey olduğu konusunda uzlaşalım bari
  • Maddenin 3 hali ya da 4 hali olduğu söylenir hep ancak bence çok yetersiz o tanımlar...
  • Ateş bir maddedir, ve maddenin Plazma halidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Biyolog61

Ateş bir maddedir, ve maddenin Plazma halidir.

atmışsın haa
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

Ateş tepkime sonrasında aşırı enerji kazanan maddelerin bu enerjiyi ışık olarak dışarı vermesi sonucunda oluşan görüntüdür.

bek burda yazmış işte

ama yine de benim kesinliğinden emin olduğum tek şey sıcak olduğu

• Attım mı? Neden böyle bir şey yapayım? Ben eski bilgilerime dayanarak söyledim. Gerçi çok kesin konuşarak hata yapmışım.
  • ben de attın demekle kırmamışımdır umarım yaa

ama ateş sıcaktır, o kesin aynEEEE
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.