Şimdi Ara

Atatürk'ün 20 yıl daha yaşaması durumunda...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Atatürk zamanında açılan fabrikaları bilirsiniz örnek vermek gerekirse uçak fabrikası. Uçak fabrikası açıldığında Dünya'da birtek boeing vardı, şimdi diyeceksiniz ki Türkler uçak yapamazdı fakat yapmışlardı Mesela 1937'de ortaya çıkan köy projesinede bakabilirsiniz şuanda yabancı bir bilim adamı bunu diğer gezegenlere uyarlıyor. Açılan fabrikaların hepsi ileriye dönük yatırımlardı şuanda Almanya'yı geçmiş olabilirdik fakat tüm fabrikaları kapattılar şuansa durumumuz belli Gerçekler acıdır, bunları inkar edebilecek biri var mı ?

• Hep akp yüzünden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçmayıbilmeyenkuş

Hep akp yüzünden

Ben AKP yüzünden diye birşey dedimmi ? Sadece o zamanlardan bahsettim, şuanda o fabrikalar kapatılmamış olsaydı neler olabileceğini anlamak hiçte zor değil.
  • Kim vardı o zaman başımızda ?

• quote:

Hep akp yüzünden

Hep AKP yüzünden değil ama AKP ile aynı zihniyete sahip çomarların büyük 'katkısı' oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu millet kendi Atasına sövüyor daha ne olsun?

Bazı çomarlar derki"Vahdettin döneminde o kadar büyük imparatorluğumuz varken Mustada Kemal Paşa döneminde lozandan sonra imparatorluğumuzu yitirdik" Diyen bir çomar topluluğu var.

• 3 Mayıs tarihinde yargılananlar değişecekti.

Herkes «Ruh Adam" dünya tarihinin en büyük edebiyat eseridir.» diyecekti. Dünyadaki her dile çevrilen bir eser olacaktı.

Uçak fabrikaları, köy enstitüleri, öğretmen okullarına dönüştürülmeyecekti, sonra da kapatılmayacaktı.

İthalatta dünya devlerinden olacaktık.

Kısacası; güzel bir ülke olacaktık​, olmadı, olamadık...

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Bu millet kendi Atasına sövüyor daha ne olsun?

Bazı çomarlar derki"Vahdettin döneminde o kadar büyük imparatorluğumuz varken Mustada Kemal Paşa döneminde lozandan sonra imparatorluğumuzu yitirdik" Diyen bir çomar topluluğu var.

Egitim seviyesi düşük, IQsu 80in altı ve baskalarini dinleyip kendi arastirmayan biri diyebilir

Çok takilmayin, caninizi sikmayin :)

Elbet bu günler de gelecek, cahilligin sonsuza kadar süreceğini sanmiyorsunuzdur siz de

Dönmeyen devran yok, bu devran da dönecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 25 Mart 2017; 20:12:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: His Last Vow

3 Mayıs tarihinde yargılananlar değişecekti.

Herkes «Ruh Adam" dünya tarihinin en büyük edebiyat eseridir.» diyecekti. Dünyadaki her dile çevrilen bir eser olacaktı.

Uçak fabrikaları, köy enstitüleri, öğretmen okullarına dönüştürülmeyecekti, sonra da kapatılmayacaktı.

Nihal atsizin kafatasi ölculmus ve Türk olmadigi anlasilmistir zaten Türk fenotipinede pek uymaz.z vitamini ve birkac diger kitabinda Atatürk'e dil uzatmistir hemde bunu gizli gizli yapmistir bence bunlar ortadayken Türkçülüğü bu adamdan ogrenme sultan galiyev ve ismail gaspiralidan ogren onlar %100 Türk ve bu yolda agir bedel odemis insanlardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wasted.wastelander -- 25 Mart 2017; 21:9:33 >

• quote:

Hep akp yüzünden

dp neydi aynı bkun laciverdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tycoon.emperor

quote:

Orijinalden alıntı: His Last Vow

3 Mayıs tarihinde yargılananlar değişecekti.

Nihal atsizin kafatasi ölculmus ve Türk olmadigi anlasilmistir zaten Türk fenotipinede pek uymaz.z vitamini ve birkac diger kitabinda Atatürk'e dil uzatmistir hemde bunu gizli gizli yapmistir bence bunlar ortadayken Türkçülüğü bu adamdan ogrenme sultan galiyev ve ismail gaspiralidan ogren onlar %100 Türk ve bu yolda agir bedel odemis insanlardir.

Birisi vardı Türkçüydü. Şecereye gitmiş, soyu Rum Pontusluğuna kadar dayanıyormuş. Bu adam Türküm derse Türk sayılmıyor mu? Bununla ilgili bir hadis var;" Siz kime benzemek isterseniz siz onlardandınız." diye.

Bence Türküm diyen herkes Türk'tür. O konuda ağır saçmalamışsın. Ona bakarsan hiçbirimiz eski Türklere benzemiyoruz. "Ben Türküm" ya da "Ben Türkçüyüm" deme hakkım yok mu?

Z Vitamini'ni okumayı düşünüyordum. Bakarım bir ara.

Yalnız ben Nihal Atsız gibi Kürt, Çerkez, Laz düşmanı değilim. Ziya Gökalp'in bahsettiklerdenim. Yani Türk'ün kültürünü önemsiyorum, yok "Tipi, kafası Türk'e benzemiyor o Türk değil" demem.

3 Mayısta, Türkçülüğü savunduğu için bedel ödeyen kimlerdi? Bunu ikimiz de biliyoruz.

Sultangaliyev'e baktım, ulusal kömünist diyince direkt sayfayı kapattım. Gaspırali'ye bir şey diyemem.

• Atatürk zamanıda başkanlık sistemi gibi düşünülebilir. Ondan sonra büyük yetkilere yeteneksiz veya artniyetli insanların gelmesiyle sistem el freni gibi oldu. Yurutme sağlam olmayinca ekonomik sosyal alanlara yansıdı. İş adamları bilim adamları öldürüldü(faili mechul). Çiller Ecevit Erbakan Özal yılmaz Demirel... hepsi r t d den daha kültürlü eğitimli insanlardi ama hiçbiri ülkeyi sicratacak ekonomik egitimsel teknoloji reformlari yapamadi. Neden çünkü ya suikast uğradı ya darbeye ya idama uğradı yada uğrama korkusu vardı. akp bile 50 oy aldığı halde 2 kere kapatılıyordu.

• Hiç bişey değişmezdi anca kendinizi kandırın ne sanıyosunuz ? Süper güç mü olacaktık ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.