Şimdi Ara

ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
5
Favori
6.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aynı konuyu Otomobil Genelede açtım ama faydası olur diye burada tekrar etmek istiyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_74140001/tm.htm

Baştan belirtmek istiyorum biraz uzun olabilir konu ama bol SS le renklendirme yaptım. ASX i merak eden insan sayısı fazla olduğu için bu incelemeyi yapmamı isteyen bi kaç arkadaş oldu bende detayları ile konuyu ele aldım.

Evet arkadaşlar yukarda yaklaşık bir buçuk sene önce 20,000 km incelemesini eski nickimle yaptığım ASX şu tarihlere 40,000 km ye dayanmış durumda. Memnuniyetim aynı şekilde sürmekte, bi sorun baş edilmeyecek bir sıkıntı yaşamadım tüm bu süre zarfında.
    ASX igönül rahatlığı ile önerebilirim satın almayı düşünen arkadaşlara.

Yukarıdaki tesiptlerim aynen devam etmekle beraber o tarihten bu yana araçla yaşadığım deneyimleri aktarmak isterim, O yazıdan farklı olarak aracın alındığı günden beri tutulan tüketim ortalaması 7,8 iken şuan 7,4 lere gerilemiş vaziyette.
    yani 40,000 km ortalamam 7,4 lt/100 km benzin.

Kış lastiği zorunluluğu binek araçlara da gelince tanesi 310 liradan 1240 TL ye 215 65 R16 orinal ebatlarda Goodyear UG8 kış lastikleri takıldı.
    33,025 km de orta şeritte 60-70km/h dolaylarında seyir halindeyken aracın ön kımından TINN diye bir metal sesi duydum ve akabinde yol bilgisayarımda akü arıza uyarısı çıktı ve hemen 4lü flaşörleri yakıp uygun bir yere çektim aracı sorunu tam tahmin edememekle beraber hemen TEMSA 7/24 yol yardım ekiplerinden yardım istedim aracım garantide olduğundan dolayı.
    Gelip baktılar ve aracın V kayışının kopmuş olduğu tespit edildi. Çekici ile araç servise çekildi.

Buda kopan kayış durup dururken seyir halide cortladı binde bir yaşanan olay benim başıma gelmiş oldu servis bu şekilde vaka ile 1 kez karşılaştığını söyledi
    Bende eve gittim sabah acı acı çalan telefonla bu arızanın bana 210 küsur lira parça ücreti + 80 lira işçilik ile 300 liraya mal olacağını öğrendim.
    Derhal servisin yolunu tutup bunun garantiden tamir edilmesini talep ettim ama V kayışının sarf malzemesi statüsüne girdiği için garanti bu değişimi yapmadı ben birkaç kez daha Temsa ile dialoğa girsemde sonuç değişmedi ve benim karşılamam söylendi arızayı.
    Servisten bu konuda iskonto talep ettim aracım o bayi çıkışlı olduğu için fakat %5 gibi komik bi iskonto yaptılar. Kayışı ben tedarik etsem işçilik ne alırsınız değimde 80 lira gibi bir para talep ettiler yine indirim yapmadılar.
    Bende aracı orada bırakıp çıktım sanayinin yolunu tuttum 35 liraya Continental marka V Kanallı Kayış aldım. ve hemen Mitsubishi bayisinin bitişiğindeki Suzuki servisinde 5 kuruş vermeden kayışı taktırdım. Benim servisim bu takma işlemi için 80 lira talep edip hiç indirim yapmayarak her zamanki aç gözlülüğünü sergiledi.
    Aracın üzerinde çıkan oriinal marka 30 lira idi ama daha kaliteli diye bu markayı tercih ettim. Serviste aynı parça 210 küsur lira idi.

Araç 35,000 km dolaylarında 30,000 bakımına girdi.

Fren hidroliği - hava,yağ,polen filtreleri - 5,2 lt 5/30 motor yağı rutin kontrol 460 lira ödedim çıktım. Kapıyı 520 liradan açtılar sanırım. Aynı bakım aynı işlemler için Bursa servisinden 560 lira fiyat vermişlerdi en düşük 420 lira aldım Eskişehirden ama ilk bakıma orda girdiğimden ilgi alakayıda sevdiğim için 300 km yol yapıp Balıkesirde yaptım bakımımı

polen filtresinin halini görüne bakım için geciktiğimin farkına vardım :D

Birde üzerindeki paspaslar 2 sene kullanıldı diyerekten orinal halı paspas aldım servisten, 100 liradan kapıyı açtılar 50 liraya bağladık olayı.

6-7 hafta evvelde derilerindeki soyulmalardan pullanmalar dan ötürü araç garanti kapsamında yeni deri direksiyon ve vites topuzuna kavuştu

Ramazandan 1 hafta önce yine kamp için yola çıktığım esnada aracın ön tekerleklerinden tiz bir mmetal sesi gelmeye başladı fren diskine bir taş sıkışmış gibi metal sürtme sesi geliyordu fren balatalarının alarm verdiğini anladım hemen, Bursa Merkeze Sanayiye gidip derhal değişimi yaptım 50 lira Hı Tech marka ön fren balataları 30 lira işçilik olmak üzere bu işide 80 liraya kapattık aynı işlemi serviste 170-200 lira arası yaptıracağımı sanıyorum.

Arkadaşlar bunlar haricinde başka bir olayla karşılaşmadım ASX te bi yamuğunu görmedik çok şükür.

Dağ ova bayır demeden Bursa ve çevre illerde geziyorum tozuyorum aracı hemen hemen her koşulda kullandığımı belirtmiştim aynı şekilde hatta şiddetini daha da artırrarak kullanmaya devam ediyorum bahar-yaz aylarının gelmesiyle kamp merakım tavan yaptı bu da kaymak asfalttan inip bozuk satıhta mıcır yolda stabilize yolda ilerlemek demek. Aracın üzerindeki baskı bu sebeplerden artsa da ilk günkü kondisyonundan kaybedilen hiç birşey yok. Azcık tozlanıp kirlense de yıkayıp paklayınca yepyeni gibi kullanmaya devam ediyorum.

Aracın güncel bir kaç fotoğrafınıda bonus olsun diye paylaşıyorum. :)
    Kamp meraklısı olduğumu söylemiştim.

Buda İsviçre -Basel den bir ASX kardeşimiz :)

Aynadan ASX in kendi yansıması :D

Araca düzenli olarak sıvı cila uyguluyorum siyah renk olduğu için güneşten ve çevresel etmenlerden zarar görmesini en aza indirmek için.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Sorusu olan arkadaşlara memnuniyetle cevap verilecektir.
    İyi Forumlar...
     ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ ASX 40,000 km kullanıcı deneyimi BOL SS'Lİ

• güzel olmuş elinize sağlık .bu arada dışarıda yapılan işlerden sonra garanti ile ilgili sıkıntı olmuyor mu
  • iç kabin sesinin fazla olduğunu söylüyorlar doğrumu....mesela 100 le giderkenki ses ile 130 la giderkenki ses farkı çokmu.rahatsız edicimi yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertatem

iç kabin sesinin fazla olduğunu söylüyorlar doğrumu....mesela 100 le giderkenki ses ile 130 la giderkenki ses farkı çokmu.rahatsız edicimi yani

Valla kardeşim daha dün bu konuyu düşündüm.

1.2 tsi 2013 model daha 20.000 de Jetta test aracı kullandım lastik sesi yol sesi benim Asx ten fazlaydı Jetta sessizliği ile övülen bir araç kütüphane gibi derler hatta ama bi fark yok bu söylediklerimi abartmadan söylüyorum.

Asx motor sesi alıyor biraz ama buda abartılı değil 3.000 i geçince tırmalamaya başlıyor. Ben zevkLıyorum bu sestenorası ayrı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • v kayışına para isteyen servisin mantığını merak ediyorum bu arabanın neresi garantide oluyor acaba?

birde hocam servisler gerçekten berbat ama düzgün olanları da var istanbulda basın ekspres de yıldızlar bayisi var orayı tavsiye ederim ama avcılardaki bayi berbat plakalıklara isim yazdırıp takmıştım ilk bakımda adam sökmüş askale yazanı takmış birde utanmadan biz değiştirdik diyor eskilerini de kırmış atmış 80tl verdiğim şeyi neyse araba güzel keyfini çıkarın ama servis arabaya yakışmıyor
  • Malesef Bursa servisi Sevtaş'tan da hiç memnun değiliz, çok paragözler. Temsa servis liste fiyatını aynen uyguluyor, diğer bütün servisler iskonto yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

Malesef Bursa servisi Sevtaş'tan da hiç memnun değiliz, çok paragözler. Temsa servis liste fiyatını aynen uyguluyor, diğer bütün servisler iskonto yapıyor.

hocam sizde benim gibi yapın Bursa dan bakımlar için Balıkesir Karahalılar a gidiyorum zaten Bursa bayisinin verdiği fiyattan aşşağı oluyor benzin parasını öğle yemeğini kurtarıyor en azından gezip gelmiş oluyorum
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    Evet bence de mantıklı. Ben en son bakımı Ankara'da Azizoğlu'nda yaptırdım. Sevtaş'ın 530 TL istediği bakımı 390TL'ye anlaştım. Bir de V kayışı değişmesi gerek dediler 100 TL'ye de onu orjinal ile değiştirdiler. Sevtaş sizden kayış değişimi için 300 TL istemiş, farka bakar mısınız.
  • 20bin km yakıt ortalamasını vermişsiniz, yakit ortalamasını sabit tutabiliyormusunuz? Ayarlardan manual de yapsam otomatikte yapsam her zaman sıfırlanıyor yapmadığım birşey mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord.Blade

20bin km yakıt ortalamasını vermişsiniz, yakit ortalamasını sabit tutabiliyormusunuz? Ayarlardan manual de yapsam otomatikte yapsam her zaman sıfırlanıyor yapmadığım birşey mi var?

Hocam 45.000 km nin ortalaması şuan 7.3 lt/100 km

Bu değere şu şekilde bakıyorum ayarlar menüsünden avg yi auto moddan manuel mod a alıyorum ayarlar menüsünden geriye çıkıp normal şekilde yakıt tüketim verime bakıyorum böylelikle aracın 0 dan beri ortalamasını görmüş oluyorum.
    Eğer akünün kutup başları sökülmediyse yada bu değer özellikle sıfırlanmadıysa 0 dan beri tutulan ortalama budur.

Auto Modda 4 saat kullanılmazsa araç ortalama sıfırlanır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

quote:

Orijinalden alıntı: Lord.Blade

20bin km yakıt ortalamasını vermişsiniz, yakit ortalamasını sabit tutabiliyormusunuz? Ayarlardan manual de yapsam otomatikte yapsam her zaman sıfırlanıyor yapmadığım birşey mi var?

Hocam 45.000 km nin ortalaması şuan 7.3 lt/100 km

Bu değere şu şekilde bakıyorum ayarlar menüsünden avg yi auto moddan manuel mod a alıyorum ayarlar menüsünden geriye çıkıp normal şekilde yakıt tüketim verime bakıyorum böylelikle aracın 0 dan beri ortalamasını görmüş oluyorum.
    Eğer akünün kutup başları sökülmediyse yada bu değer özellikle sıfırlanmadıysa 0 dan beri tutulan ortalama budur.

Auto Modda 4 saat kullanılmazsa araç ortalama sıfırlanır

İlk aldıgımda manuelde de denemiştim yine sıfırlanmıştı tekrar deniyim o zaman, sağol.

• Aynen arkadaşlar taviz göstermeyin garantili mal da bunu yapmaya çalışan, sonrasında neler olur, zayıf yönetim başa dert. Görüştüğünüz muhatapı Temsa ya şikayet edin...
  • Güzel kardeşim bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Para ile satın akınamayacak bilgiler bunlar. Bir haftadır araştırıyorum ASX i. Hatta bugün Temsa Afyon yetkili servise gittim. Servis ustasıda ASX kullanıyor,baya soru sordum. Bakım ücretleri çok ucuz, 15000 bakımı 200 tl,30000 bakımı 350 tl dedi.Bende şu an 1.3 Vip Doblo var,bakım ücreti asagi yukarı aynı.Yakıtını sordum, hani ben agresif kullanırsam falan diye, ne kadar basarsan bas bir depo 800 km den az yapmaz dedi. Nasip olursa Dobloyu satıp ASX alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcan1981

Güzel kardeşim bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Para ile satın akınamayacak bilgiler bunlar. Bir haftadır araştırıyorum ASX i. Hatta bugün Temsa Afyon yetkili servise gittim. Servis ustasıda ASX kullanıyor,baya soru sordum. Bakım ücretleri çok ucuz, 15000 bakımı 200 tl,30000 bakımı 350 tl dedi.Bende şu an 1.3 Vip Doblo var,bakım ücreti asagi yukarı aynı.Yakıtını sordum, hani ben agresif kullanırsam falan diye, ne kadar basarsan bas bir depo 800 km den az yapmaz dedi. Nasip olursa Dobloyu satıp ASX alacağım.

Hocam ben 60.000 bakimini YETKİLİ SERVİSTE kampanya ile 190 liraya yaptirdim kampanya olmasa 280 tutardi.

Bu gordugun arabami ocak 25 ten sonra satiliga cikarcam suan 67.000 de.

O zamanlarda denk gelsek gelin görün derdim araci

• şu konu ve arkadaşlar yüzünden gittim 1 ay önce 2012 makyajlı kasa asx 1.6 intense aldım.. acayip memnunuz araçtan. orijinal 58 bin km'de aldık şu an 60 bin km'ye geldi. tek masraf yazlık ve kışlık lastik aldık bir de ön sol amortisör patlaktı çift olarak değiştirdik ustamda kyb marka orijinal amortisör işçilik dahil 880 liraya. bil bakalım basın ekspresteki mitsubishi yıldızlar ne kadar dedi 2 amortisöre? 3000 lira dediler kendi ustam fatih baruğ fsm otomotiv aynı parçalarla 880'e yaptı bunlar 3000 istedi neden yetkili servise araba götürmemeliyiz sorusuna güzel bir cevap...
  • Hocam hala forumda mısınız? Eğer ÖTV ve hurda indirimi girerse sıfır asx almayı düşünüyorum. Şuan fiyatı 166bin TL. Alınca da ömürlük kullanırım diye düşünüyorum. Hala asx mi kullanıyorsunuz? Önerir misiniz?

• Mıtsu Amerıkada namı deger kırmızı Elmaztır arkadaslar en kralı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaSbUq22

Hocam hala forumda mısınız? Eğer ÖTV ve hurda indirimi girerse sıfır asx almayı düşünüyorum. Şuan fiyatı 166bin TL. Alınca da ömürlük kullanırım diye düşünüyorum. Hala asx mi kullanıyorsunuz? Önerir misiniz?
    ben kullanıyorum. çok memnunum. tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaSbUq22

Hocam hala forumda mısınız? Eğer ÖTV ve hurda indirimi girerse sıfır asx almayı düşünüyorum. Şuan fiyatı 166bin TL. Alınca da ömürlük kullanırım diye düşünüyorum. Hala asx mi kullanıyorsunuz? Önerir misiniz?
    2011 ASX 3,5 yıl kullandım. Şimdi 2013 ASX kullanıyorum. Sıfırını alma imkanım olsa alırdım herhalde. Başka araca bakmazdım. Aklımdan geçmiyor değil. Al bir tane sıfır ömürlük olsun. Güzel araç çevremdeki herkes beğeniyor. Otomatik olsa düşünen çok arkadaşım da oldu manuel olduğu için vazgeçti. Gidin test edin derim en azından.
  • Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. 2011 MODEL aracım var. üstündeki orijinal Aküsü duruyor. Start stop özelliğini sürekli kapalı tutuyorum yolda. Agm yerine efb Akü taktırsam sorun yaşarmıyım? Vartanın efb aküsünü 600 TL ye buldum. Açıkcası uygun geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizEfeugur -- 20 Ocak 2020; 15:30:7 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.