Şimdi Ara

Asus zenfone 5 sim kart algılamama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
37.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zenfone 6 telefonu aynı sıkıntıdan Yurtiçi kargoyla teleservise gönderdim. 1hafta oldu göndereli.bugün cihaz takipten kontrol ettim. Garanti kapsamında parça değişimi yapılmış. Yarın kargolama yapacaklardır.
    Servise gönderecek arkadaşlar,cihazın sıkıntısını ayrıntısıyla bir kağıda yazıp Telefonla beraber gönderirseniz sorun olmayacaktır. Sim kart sorunu donanımsal bir arıza. servis kayıtlarıda bunu doğrulamakta.
    Yazılımla uğraşıp zaman kaybetmeden göndermek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niyaziethem -- 20 Mart 2015; 5:08:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • niyaziethem N kullanıcısına yanıt
    bazı kişilerin bir alt sürüm ile sıkıntının geçtiğini gördüm ayrıca bir alt sürüme geçmek vakit kaybettiren bir olayı değildir bu arada teleservice den beklenmeyen bir hareket olmuş adınıza sevindim. umarım servis dönüşü telefonunuz eskisi gibi randıman verir bir halde bulursunuz . iyi sabahlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResistibiLiTy -- 20 Mart 2015; 5:54:00 >
  • Bugün ikinci el aldim bende. Alırken problem yoktu 1 saatte yakın kullandım hatta 1.6 ghz cou kontorlü için şebekeden cpuz yyükledim hiç bir sorun yoktu. Şimdi telefonu kullanırken problem yok ama elimden bıraktığım zaman 5 ek içinde sim gidiyor. Açıp kapıyorum geri geliyor can sıkıcı bir durum. Servise göndermeden çözen varmı? Bir el atı verse.

• quote:

Orijinalden alıntı: unalozturk

Bugün ikinci el aldim bende. Alırken problem yoktu 1 saatte yakın kullandım hatta 1.6 ghz cou kontorlü için şebekeden cpuz yyükledim hiç bir sorun yoktu. Şimdi telefonu kullanırken problem yok ama elimden bıraktığım zaman 5 ek içinde sim gidiyor. Açıp kapıyorum geri geliyor can sıkıcı bir durum. Servise göndermeden çözen varmı? Bir el atı verse.

Sorun donanımsal.. İkinci el'in zararları, geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

quote:

Bugün ikinci el aldim bende. Alırken problem yoktu 1 saatte yakın kullandım hatta 1.6 ghz cou kontorlü için şebekeden cpuz yyükledim hiç bir sorun yoktu. Şimdi telefonu kullanırken problem yok ama elimden bıraktığım zaman 5 ek içinde sim gidiyor. Açıp kapıyorum geri geliyor can sıkıcı bir durum. Servise göndermeden çözen varmı? Bir el atı verse.

Garanti var ama. Teknosa cihazı 2 aylık daha. Serviste sıkıntı çıkmaz umarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

quote:

Garanti var ama. Teknosa cihazı 2 aylık daha. Serviste sıkıntı çıkmaz umarım.

Sıkıntı çıkmaz tabii ki.. Ama satan kişi 2 aylıkken o cihazı sattıysa bu öngörümü de doğruluyor.. Servis ile uğraşmak istemedi demek ki..

• ya arkadaşlar bilmeden konuşmayın lütfen sorun donanımsal değil yazılımsal yani az bi teknoloji bilgisi olan bile çözer bu işi telefon da sim kart devre dışı kaldı hatasını aldıktan sonra uçak modunu aç kapa yapınca hata düzeliyor ve veri bağlantısı kuruluyor bağlantı kurulması demek sorunun yazılımsal bir boşluktan oluştuğunu %100 doğruluyor hiç sapma payı olmaz sorunu yaşayanlar asusa bildirim yapsın ve android L yi beklesin en geç 1 hafta içerisinde gelmesi bekleniyor zaten
  • xmedyax X kullanıcısına yanıt
    Sonundada gelebilir.

• Şu sorun bu çözülmesi gitti ya ne kadar saçma

• slm

bende de aynı sorun vardı sim 2 çalışmıyordu clash of clans oyununu sıldım duzeldi
  • var mı bu soruna bir çözüm?
  • Sorun çözümü servise yollayın çözülüyor

• aynı sorunu yaşayanlar için telefonu update edince sorun düzeldi
  • ARKADAŞLAR HARD RESET YAPTIM SADECE BİR KERE GÖRDÜ SONRA YİNE AYNI SONUÇ NE YAPACAĞIZ BİLMİYORUM SERVİSE DE GÖNDERMEYİ PEK İSTEMİYORUM AÇIKÇASI,
  • sanırım sorun micro sd karttan kaynaklanıyor cd kartı takınca şebeke gidiyor çıkarıp yeniden başlatınca şebeke tekrar geliyor.

son tahlilde

1 sim kart
    2 ssd kart
    3 uçak modu
    bunların üçünün bileşenlerinden olan çözümler çare olabiliyor sorun da bunların birbiriyle çakışması bakalım nasıl bir çözüm bulacaklar forumdaşlar.
  • lanet olsun bıktım bu sorundan,çözümde bulamıyor,servise yolla diyorlar,uğraşmak istemiyorum,büyük olasılık yazılımsal,ama çare üretmiyorlar,çok pişmanım aldığıma
  • çözüm bulan var mı
  • Yokmu bunun çözüm ya kaç gündür uğraşıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkblue2828 D kullanıcısına yanıt
    ben garantiye verdim. daha sonra paramı iade ettiler. yine asus aldım .
  • alican193 A kullanıcısına yanıt
    Acaba ne kadar olmustu telefonu alali. Ben 1 sene once teknosadan almistim.hafta basi bende verdim servise bakalim ne yapacaklar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.