Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1372. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.503
Cevap
174
Favori
1.151.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forro

3 aylık Asus Zenfone 5 telefonum şarj olmamaya başladı, şarjı takınca dit sesi geliyor fakat telefon dolmuyordu, ne orijinal şarj aletiyle ne de bilgisayara USB'den bağlayınca telefon şarj olmuyor.

01.06.2015 tarihinde "Hizmet Numarası trb2560174" ile servise gönderdim, tamir edip geri yolladılar, telefonu 2 gün kullanamadan aynı arızayı tekrar verdi.

15.06.2015 tarihinde "Hizmet Numarası trb2565378" ile tekrar servise yolladım, gene tamir edip geri yolladılar, bu seferde 3. gün telefon gene aynı arızayı verdi, alet şarj olmuyor dolmuyor.

Şimdi tekrar servise gönderiyorum, sıfır aldığım telefonu 1 aydan fazla süredir kullanamıyorum.

Kullandığınız özel bir program var mı? Az önce şarjımı bitirdim ve şarja taktım telefonu. Şarj için kullandığım cihaz başka bir markanın 500mah lik şarj cihazı. Anlık tüketim rakamını kontrol ettiğimde +80mah +100mah gibi rakamlar gördüm. Normalde ekran açıkken en azından +300 +400mah civarı, ekran kapalıyken +700mah +750mah olması lazımdı. Ram temizliği ve Otomatik başlatma yaptığımda değerler normale döndü. En son yüklediğim Magic Rush isimli oyunla alakalı olabileceğini düşündüm sorunun. Sizde de benzer bir uygulamayı yükledikten sonra mı oluyordu bu şarj sıkıntısı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Orijinalden alıntı: opua

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

quote:

kılıfsız kullandığım doğal olarak kenarında köşesinde yıpranma olan zenfone 5 imi 450 tl ye satıyorum.

pazarlık payı vardır.

Belirttiğiniz sorunları çözdünüz mü, o haliyle mi 450 liraya satıyorsunuz?

hayır çözmedim alan kişiye bunu belirtip 350 tl ye bırakıcam

Hocam geçen gün 5.0 dan 4.4.2 ye düşürdüm yazılımı. Sonra kurulum falan derken şarj iyice azalmıştı ve uyuya kaldım. Sabah pc den usb ile şarja taktım ve dediğiniz gibi ne ışık var ne birşey. Ekranın ortasında ufak bir pil göstergesi, hareket yok hiç. Sonra şarj aletiyle şarja bağladım, yine aynı. Açmaya çalıştım açılmıyor. 5dk kadar bıraktım şarjda, şarjdan çıkarttım ve açmaya çalıştım. Sonra tekrar taktım şarj cihazına ve şarj olmaya başladı. 1,5 saat kadar şarj oldu ve %53 şarjı olmuştu. Şarjdan almam gerekti %54 ile şarjdan aldım. belki 20dk ekran açık uygulama falan yükledim Şarj %52 idi. sonra oyun falan derken şarjı azaltıp %15 lerde tekrar şarja taktım. Sonraki kullanımda 1 saat kadar oyun, 1 saat kadar whatsapp ve tarayıcı kullanımı kalanda da uygulama yükleme ile 2 saat 40dk ekran süresi aldığımda %41 şarjım vardı halen. Yani o ilk açılmadığında da şarj oluyor telefon. Bir süre bekledikten sonra açılıyor ancak bu sefer de şarj kapasitesi biraz yanılabiliyor. Bu yaptığım şekilde biraz daha iyi kalibre edebilirsiniz.

Kanka cihaz açıkken şarj olmuyor recoveryden resetledim yine düzelme olmadı.

Büyük ihtimalle anakartta bununla ilgili parça veya devre bozuldu.

2A çıkışlı bir şarj cihazı ile kullanıldıysa dediğiniz gibi şarj devresi hasar görmüş olabilir.

Kapalı şarj ettiğinizde ne kadar sürede şarj oluyor ve sürekli ekran açık kullanımınızda ne kadarda pil bitiyor?

Deneyebileceğiniz birkaç yöntem daha tavsiye edebilirim.

1- Farklı bir adaptör ve usb kablo ile hem prizden hem de pc den şarj etmeyin deneyin.
    2- Telefonunuza 3c toolbox programını kurup birkaç sayfa önce resimlerle paylaşıldığı gibi pil kısmından mah kapasitesini kontrol edin.
    3- Yine 3c toolbox ile pili geçmişini izlemeyi aktifleştirin. 1-2 günlük kullanım sonunda pil grafiğini ve şarj tüketim grafiğini inceleyin, hatta benimle paylaşın, bir de ben bakayım.
    4- Telefonunuzu tam doldurup %50 lere kadar kullanın. 3c toolbox ta pil kontrolü kısmında "tahmini kullanım" kısmında anlık tüketim rakamı olarak ne yazdığını kontrol edin. Daha sonra şarja takıp anlık tüketimin ne kadar değiştiğine bakın. Eğer 400-500mah fark etmiyorsa şarj cihazınızda/kablonuzda veya şarj devrenizde bir sıkıntı vardır.
    Şarjını %50 lere düşürdüğünüz telefonu %70-80 civarına kadar şarj edin ve şarjdan çıkartın. Telefonu kapanana kadar kullanın ve tekrar tam şarja bırakın. Mümkünse kapalı olarak bırakın. Dolduktan sonra normal kullanmayı deneyin.

4. yöntemle hem tam bir kontrol yapmış olursunuz hem de pilinizi bir nebze kalibre etmiş olursunuz.

Şarj aleti kendi orjinal şarjı, başka telefonları takınca alet şarj ediyor şarj aletinde sorun yok. Başka şarj aletleriylede denedim şarj olmadı.

Telefon açıkkende kapalıykende şarj olmuyor, bilgisayara bağlayınca görmüyor şarjda olmuyor, Pil konusunda bir sıkıntı yok şarjı normal gittiği kadar gidiyor fakat dolum yapılamıyor.

Garantiye gönderdim 1. seferde parça değişimi yaptılar, 2 gün sonra tekrar aynı arızayı verdi, garantiye ikinci yollamamda yazılım düzeltmesi yaptıklarını söylediler 3 gün sonra gene aynı arızayı verdi, şimdi tekrar garantiye yolladım bu sefer değişim için yollayın demişlerdi ama şimdi gene parça değişeceklerini fakat ellerinde parça olmadığını parçanın gelmesini beklediklerini söylediler 19 gün oldu telefon beklemede.

telefonu alalı 5 ay oldu bunun 2 ayı telefonu kullandım 3 aydır garantiye gidip gelmekle uğraşıyor, son 3 ayda telefonu 5 gün kullanabildim geri kalan zaman garantide geçti.

Tüm bunlara rağmen hala ASUS çıkıpta bu telefon arızalı al yenisiyle değiştiriyorum demedi. Oyalayıp duruyorlar.

Yani bir kere doldurup kullandıktan sonra bir daha hiç kullanamadan servislik oluyor öyle mi? İlginç.
    2. servis formunda yazılım düzeltmesi demişler ve sorunun 3 gün sonra tekrarladığını söylüyorsunuz. Bu da ilginç bir durum.

Bu olayda sizi oyalayan Asus değil servis.
    Bir de ilk gönderiniz 30 gün içerisinde olduysa, servis formuna mutlaka DOA kapsamında değişim talep ettiğinizi belirtmeliydiniz ki size 30 günlük telefonu tamir edip gönderme gibi bir işlem yapamasınlar. Şuanda da aynı sorundan 3. seferdir servise gittiğine göre talebinizi açıkça para iadesi veya değişim olarak belirtmelisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

CM 12 meraklıları iyi haberler var ben daha da umutvarım, tabi tam stabil olana kadar bir daha yüklemem

Quote:
    Originally Posted by knoneNull
    i try to release my work and upload the source i still fixing the rild signal may be tomorrow i share
    here the fix from now

Double tap to wake   -> ok
    video thumb -> ok
    video play -> ok
    video streaming -> ok
    auto brightness -> ok
    rild is now build from source
    build without breaking domain
    fix serial number
    USB OTG -> ok

Is GPS working now..???? I am on 4.1.1 GPS not working any fix for it

Deneyen oldu mu acaba bunu? Double tap to wake in eklenmesi şarja olumsuz bir etki yapmış mı ki.

knoneNull geliştirici şu bilgiyi aktarıyor

i try to release my work and upload the source i still fixing the rild signal may be tomorrow i share
    here the fix from now

video thumb -> ok
    video play -> ok
    video streaming -> ok
    auto brightness -> ok
    fix serial number
    USB OTG -> ok

YANİ HENİÜZ FİX AŞAMASINDA BUGÜN YARIN YENİ SÜRÜM İLE BERABER TEST ETME İMKANI OLUR

Dün yazılmış mesaj ve bugün yüklenebileceğini belirtince acaba çıktı mı, çıktıysa deneyen oldu mu diye yazdım :) Sabırsızlık işte :)
    Bilgi için teşekkürler.

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    evet bende dünden beri kaç efa baktım bir bilsen şu çift tıklamanın hatırına

EVEt şuanda sanırım test yapacaklar aranıyor

okey lets start hey i want to be front that theres is annoying BUG in my last build this bug show on my last build and be soon on other day to be fix Mass Storage Full in notfication

FIX

video thumb -> ok
    video play -> ok
    video streaming -> ok
    auto brightness -> ok
    fix serial number
    USB OTG -> ok
    and ETC....

Download Cm 12.1
    https://drive.google.com/file/d/0B05...ew?usp=sharing

What about the Source? i will upload may be tomorrow

For kernel developer please use the ramdisk of this build because i manage to madify some .rc files in this build

Bug you find like freeze please tell in what application you experience it

Todo fixing remaining bugs as i can , change the device tree

All file is manual flash on fastboot any one can mirror or create auto installer for new thanks

What about update? may be if we fix something thanks like and share
    Last edited by knoneNull; Today at 01:56 PM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 4 Ağustos 2015; 15:58:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sturmgeschütz

Kişiden kişiye göre değişir ben gayet memnunum işlemcisi yeni nesil az ısınıyor az güç tüketiyor performans olarak zenfone 5'ten bir eksiğini göremedim bir tek kamerası kötü şarj performansı gayet iyi en azından asus gibi insanı kanser etmiyor yazılımı da sorunlu değil.

Kitkat son sürüm sanırım hocam cihazınız öyle mi?
    Şarj ile ilgili birkaç grafik paylaşma imkanınız olursa kıyaslayabiliriz. Ben kuzenimin cihazında beklediğimden daha düşük süreler görüyorum. 12 saatte %45 şarj ile 1 saat 40dk gibi ekran süresi gördüm geçen. Onda da çok az oyun oynamış, kalanda da pek birşey yapmadığnı söylüyor. Acaba bir sıkıntı mı var onda merak ettim.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Akşam paylaşırım güncelleme geldikten sonra şarj az gidiyor diye bahsediyor eski kullanıcıları ancak ben eski sürümü pek kullanamadım ama genel anlamda şarjı iyi yoğun kullanımda 1.5 günü çıkarıyor evet son sürüm mevcut 4.4.4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • " My autoinstaller updated to V5.
    Changelog:
    New CM12.1 build and kernel by Knone is included. (Great work, man)
    Download:
    https://drive.google.com/file/d/0B-Fin8UxrD6PbWNibjE0SFpXdDg/view?usp=sharing "

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

3 aylık Asus Zenfone 5 telefonum şarj olmamaya başladı, şarjı takınca dit sesi geliyor fakat telefon dolmuyordu, ne orijinal şarj aletiyle ne de bilgisayara USB'den bağlayınca telefon şarj olmuyor.

01.06.2015 tarihinde "Hizmet Numarası trb2560174" ile servise gönderdim, tamir edip geri yolladılar, telefonu 2 gün kullanamadan aynı arızayı tekrar verdi.

15.06.2015 tarihinde "Hizmet Numarası trb2565378" ile tekrar servise yolladım, gene tamir edip geri yolladılar, bu seferde 3. gün telefon gene aynı arızayı verdi, alet şarj olmuyor dolmuyor.

Şimdi tekrar servise gönderiyorum, sıfır aldığım telefonu 1 aydan fazla süredir kullanamıyorum.

Kullandığınız özel bir program var mı? Az önce şarjımı bitirdim ve şarja taktım telefonu. Şarj için kullandığım cihaz başka bir markanın 500mah lik şarj cihazı. Anlık tüketim rakamını kontrol ettiğimde +80mah +100mah gibi rakamlar gördüm. Normalde ekran açıkken en azından +300 +400mah civarı, ekran kapalıyken +700mah +750mah olması lazımdı. Ram temizliği ve Otomatik başlatma yaptığımda değerler normale döndü. En son yüklediğim Magic Rush isimli oyunla alakalı olabileceğini düşündüm sorunun. Sizde de benzer bir uygulamayı yükledikten sonra mı oluyordu bu şarj sıkıntısı?

Hayir. Sorun kronik donanimsal.

• RhPolitik kullanıcısına yanıt
    Problemden bahsediliyordu sanırım sıkıntı var mı? Birde kamera eklenmiş sanırım.

• keşke noklama işaretleri kullansa okurken kafam gitti geldi

• Arkadaslar en son lollipopu yükleyip bıraktım bundan sonra cıkan güncellemeler oldumu pek takip edemedim biraz özetlermisiniz

Yüklü olan sürüm:WW_3.23.40.52

yeni güncelleme cıktıysa nasıl sorun varmı yüklemelimiyim biraz bilgilendirirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny-Lesh

Arkadaslar en son lollipopu yükleyip bıraktım bundan sonra cıkan güncellemeler oldumu pek takip edemedim biraz özetlermisiniz

Yüklü olan sürüm:WW_3.23.40.52

yeni güncelleme cıktıysa nasıl sorun varmı yüklemelimiyim biraz bilgilendirirmisiniz.

keşke lollipop yapmasaydın.
    birkaç gün sonra nasıl kitkat a dönerim diye soracaksın :(

• https://drive.google.com/file/d/0B-Fin8UxrD6PbWNibjE0SFpXdDg/view Bununla kolay bir şekilde son cm12.1 paketini kurabilsiniz fakat sürücülerin güzel bir şekilde kurulu oldugundan emin olun fastboot varsa hali hazırda elinizde droidbot'a girip komut satırından fastboot devices yazarak klasik söyleyiş ile bilgisayarın görüp görmediğini anlayabilirsiniz.

• arkadaşlar şok gelişme.

telefon bir anda şarj olmaya başladıı.

şimdiki sorun ise telefonu pc ye bağladığımda depolama dan uygun ayar seçili olduğu halde bilgisayar telefonu görmüyor.

driver problemi falan değil.

nasıl çözeriz
  • OmC43 kullanıcısına yanıt
    Problem varmı bu versiyonda, neler iyileştirilmiş neler sorun çıkartmış belli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Problem varmı bu versiyonda, neler iyileştirilmiş neler sorun çıkartmış belli mi?

Henüz yükledim. İlk baktığım, bir çok kişinin merak ettiği çift tıkla uyanma. Sonuç: uyanıyor

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RhPolitik -- 4 Ağustos 2015; 22:10:45 >

• RhPolitik kullanıcısına yanıt
    Çift tıklama sorunsuz sanırım. Pil kalibre vs.. İyileştirme yok mu, yada olumsuz yanları

• quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Henüz yükledim. İlk baktığım, bir çok kişinin merak ettiği çift tıkla uyanma. Sonuç: uyanıyor

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

asus bide resmi açıklama yapmıştı donanımsal olarak bunu yapmak zenfone 5 lerde imkansız diye.
    hass...tir ordan asus demek istiyorum.
    lollipop veremeyen firmadan başka ne beklenir ki.
    şu cm12 tam stabil hale gelsin bende yüklicem.
    nightly den nezaman tam anlamı ile stable duruma gelecek miş?
    bir bilgi veriyormu geliştirici?
    bide radyo çalışıyormu radyo :)

• ulutan1 kullanıcısına yanıt
    pil de drain yok gibi ilk açıldıgında smooth değildi ve ilk versiyondaki depolama full uyarısı vardı aynı çözüm ile oda gitti sonradan menüler arasındaki geçiş düzeldi şuan iyi birazdan modern combattaki sorun düzelmişmi ona bakıcam

• hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    cm12 başından beri stabil zaten

• 
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.