Şimdi Ara

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
45
Favori
218.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kaydettiğiniz videoyu izlemek icin play tuşuna bastığınızda gecikme yaşıyomusunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Bugün itibari ile Asus Zenfone 3 ZE552KL aldım. İğnesini bulamadığımdan kalın bir iğne ile açtım sim kartı yerini. Ama bastırmaya korktuğum için zor açtım. Çünkü birinin o kısmı bozduğunu okumuştum. Her neyse, açtım, 2 dakika kullandım; fakat 2 dakika içinde hemen ısındı yukarı kısmı. Şarja koymamıştım henüz tam doldurmak için bataryayı. İlk sorum: Telefon ısınmaması ile meşhur; ama ilk 2 dakikalık kullanımdaki ısınma normal midir? İkinci sorum ise şu: Sim kartındaki numaraların gözükmemesine neden olan Android 7 güncellemesi geldi hemen, bunu yüklemeli miyim? Bu numaraların gözükmemesi sorunu çözüldü mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eftelya1

Merhabalar. Bugün itibari ile Asus Zenfone 3 ZE552KL aldım. İğnesini bulamadığımdan kalın bir iğne ile açtım sim kartı yerini. Ama bastırmaya korktuğum için zor açtım. Çünkü birinin o kısmı bozduğunu okumuştum. Her neyse, açtım, 2 dakika kullandım; fakat 2 dakika içinde hemen ısındı yukarı kısmı. Şarja koymamıştım henüz tam doldurmak için bataryayı. İlk sorum: Telefon ısınmaması ile meşhur; ama ilk 2 dakikalık kullanımdaki ısınma normal midir? İkinci sorum ise şu: Sim kartındaki numaraların gözükmemesine neden olan Android 7 güncellemesi geldi hemen, bunu yüklemeli miyim? Bu numaraların gözükmemesi sorunu çözüldü mü?

Öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.Isınmaktan kastınız nedir ? mobile managerdan pil sekmesinden tara dediğinizde pil sıcaklığı bir fikir verir silikon kap ile şarja taktığımda 44 derecelere kadar çıkabiliyor elle hissedilen bir ılıklık oluyor haliyle. android 7 güncellemesinden sonra bir kaç tane iyileştirme güncellemesi geldi tabiki ve son gelen ile sim kart kişilerinin görünmemesi sorunu ortadan kaldırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 28 Haziran 2017; 4:1:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EpsilonKappa

3g değil 4 g yi bile destekliyor. Hatta su an 2. Hatta takili turkcell in bayram hediyesi 1 gb interneti kullaniyorum.

Hocam peki geçişi nasil sağlıyorsunuz yoksa ayni anda 2 sim verisi kullanılabiliyor mu birde 2 whatsup ayni anda aktif olmuyor değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackhammer kullanıcısına yanıt
    bundan önce a3 2016 vardı bende. onda böyle değildi. 2. hat 2g hızındaydı. arife günü turkcell (benim 2. hat) hediye 1 gb göndermiş bi deniyeyim dedim. 4g bağlandı ve 2 günde sömürdüm interneti)))
    ayarlar > çift hat ayarları > tercih edilen veri hizmet şebekesinde sim 2 yi seçiyorsun tamam.

ayrıca bi hat konuşmadayken diğer hat arayınca ulaşılamıyor diye yazmışlar forumda, öyle bişey de yok. güzelce çalıyor arkadan arkadan. (yine aynı menüden hatları birbirine yönlendirdim.)

2 whatsapp olayı uygulama ile çözülecek bişey. onu denemedim hiç.

bi arkadaşım telefoncudan takasla aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TOGAR27

quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

ARKADAŞLAR MERHABA,
    Zenfone 2 laser 5.0 kullanıcısıyım, sımdı ıse 552kl moldeını almayı dusunuyorum, benım ıcın onemlı olan çift sim olması, kamera ve ekran kalitesi, HB da şu an 1500tl seviyesinde, sizce biraz daha beklemelimiyim, birde çift sim de herhangi bir sıkıntı yasayan var mı? ilave olarak her iki sim de 3g destekliyor mu, tesekkur ederım

İki simde 3g destekliyor diye biliyorum yanlız bildiğim kadarıyla 64gb versiyonunda çift aim olayı var biri normal mikrosim digeride hafıza kartının yerine takılıyor. Yani 2. Sim taktiginiz zaman hafıza kartı takilamiyor. Bende asus zenfone laser 5.0 inch modelinden geçtim bu telefona kamerasında elbet bariz bir şekilde fark var , altını çizerek söylüyorum özellikle bataryası çok farkediyor. Yani deşarj suresi çok uzun lazer modeline göre. Zenfone 2 lazerde TFT Ekran gözümü özellikle gece çok ağritiyordu bu telefonda çok rahatladim.

Hocam aynı zenfone2 laser 5.0 da ekran sonuk kalıyor ben 2 sim aynı anda kullanacağım kamerada cok onemli benim için gerci slow motion da iphone lardaki gibi akici değil sanırım görüntü deşarj dediğiniz yani pil kullanimi sanırım 1 gün çıkarırsa bence iyi son olarak da kılıf olarak ne aldınız acaba. Hb da 1500 kusur fiyata en ucuza satıyor oradan almayi dusunuyorum

• An itibari ile hb üzerinden 1567tl ye almış bulunuyorum yarın umarım elimde olur bu arada gg uzerinden de silikon kilif ve cam ekran koruyucu aldım onlarda 14tl tuttu bakalım laser5.0 dan sonra nasil olacak

• quote:

quote:

quote:

ARKADAŞLAR MERHABA,
    Zenfone 2 laser 5.0 kullanıcısıyım, sımdı ıse 552kl moldeını almayı dusunuyorum, benım ıcın onemlı olan çift sim olması, kamera ve ekran kalitesi, HB da şu an 1500tl seviyesinde, sizce biraz daha beklemelimiyim, birde çift sim de herhangi bir sıkıntı yasayan var mı? ilave olarak her iki sim de 3g destekliyor mu, tesekkur ederım

İki simde 3g destekliyor diye biliyorum yanlız bildiğim kadarıyla 64gb versiyonunda çift aim olayı var biri normal mikrosim digeride hafıza kartının yerine takılıyor. Yani 2. Sim taktiginiz zaman hafıza kartı takilamiyor. Bende asus zenfone laser 5.0 inch modelinden geçtim bu telefona kamerasında elbet bariz bir şekilde fark var , altını çizerek söylüyorum özellikle bataryası çok farkediyor. Yani deşarj suresi çok uzun lazer modeline göre. Zenfone 2 lazerde TFT Ekran gözümü özellikle gece çok ağritiyordu bu telefonda çok rahatladim.

Hocam aynı zenfone2 laser 5.0 da ekran sonuk kalıyor ben 2 sim aynı anda kullanacağım kamerada cok onemli benim için gerci slow motion da iphone lardaki gibi akici değil sanırım görüntü deşarj dediğiniz yani pil kullanimi sanırım 1 gün çıkarırsa bence iyi son olarak da kılıf olarak ne aldınız acaba. Hb da 1500 kusur fiyata en ucuza satıyor oradan almayi dusunuyorum

pil oyunla falan 1 günü çıkartıyor normal kullanımda 2 güne yakın performans veriyor hocam , ikinci hattı ben kullanmıyorum açıkcası değişime gidene kadar sim card kızağı çift sim kart girişini gösteriyordu şuan kızak değişik geldi ayarlarda zenfone 2 deki gibi çift hat diye bir ayar bulamadım ze552kl 32/3gb modeli bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir, slow motion s7 edge le kıyaslama şansı buldum baya farklı yani bizimki 120-160 kare s7 edge 240 kare çekiyor diyebilirim farkı anlamanız için ama zenfone 2 den sonra baya bir iyileşme yapılmış

• Çağrı ekranı ve rehber uygulamas berbat. Hiç kullanışlı değil. Başka seçenek var mı. Klavyeyi tr yapıyorum. Kendi kendine değişiyor. Her seferinde düzeltmek gerekiyor. Bunun bir ayarı vAr mı

• rainbow22 kullanıcısına yanıt
    Klavye üzerinden Ayarlar giriş dilleri orada sadece türkçe q seçin diğer tikleri kaldırın sorun çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: eftelya1

Merhabalar. Bugün itibari ile Asus Zenfone 3 ZE552KL aldım. İğnesini bulamadığımdan kalın bir iğne ile açtım sim kartı yerini. Ama bastırmaya korktuğum için zor açtım. Çünkü birinin o kısmı bozduğunu okumuştum. Her neyse, açtım, 2 dakika kullandım; fakat 2 dakika içinde hemen ısındı yukarı kısmı. Şarja koymamıştım henüz tam doldurmak için bataryayı. İlk sorum: Telefon ısınmaması ile meşhur; ama ilk 2 dakikalık kullanımdaki ısınma normal midir? İkinci sorum ise şu: Sim kartındaki numaraların gözükmemesine neden olan Android 7 güncellemesi geldi hemen, bunu yüklemeli miyim? Bu numaraların gözükmemesi sorunu çözüldü mü?

Sıfır telefon kutusunda iğnesi mevcuttu, bulamadınız madem neden telefoncuda açtırmadınız? Söylediklerinizde bence tutarsızlık mevcut telefona iğne ilede açmaya çalışsanız ısınmaz.

• quote:

quote:

quote:

ARKADAŞLAR MERHABA,

Kamera konusunda bilgim yok. TT1908 Arkadaşımız cevaplamış zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: rainbow22

Çağrı ekranı ve rehber uygulamas berbat. Hiç kullanışlı değil. Başka seçenek var mı. Klavyeyi tr yapıyorum. Kendi kendine değişiyor. Her seferinde düzeltmek gerekiyor. Bunun bir ayarı vAr mı

Hocam ben APK Mirror'da Google Phone ve Google Contacts uygulamalarını indirip yükledim.

Ancak onlar da size çok sadece gelecektir.

Ben özellikle yükledim.
  • Dün satın aldım. Genel olarak bir sorun gözükmüyor. Fakat telefonu ilk açtığımda, henüz hiçbir uygulama yokken, ilk 2 dakikalık kullanımımda ısınma oldu. Deli gibi ısınmasa da haddinden fazla ısındı. Bugün ilk kez sokağa çıktım telefonumla. Metrodan çıktım ve yürürken elimde taşıdım; fakat kesinlikle kullanmadım telefonu. Sadece 1-2 dakika içerisinde(kesinlikle 3 dakika değil) ve sadece elimde durduğu halde güneşten ötürü "Çok yüksek morötesi" uyarısı verdi, değeri 8 olarak gösterdi. Daha sonra tekrar güneşli bir saatte sırf denemek için kulandım. Toplamda güneşin altında durduğum ve telefonu kurcaladığım süre 5 dakika civarı. Yine aynı uyarı geldi ve oldukça ısındı telefon. Evdeyken ilk açtığımda ısınmamış olsa güneştendir diyecektim ama uygulamalarda falan ısınıyor. Evde bazen yarım saat kurcalıyorum orta ısınıyor, bazen başka yerde 10 dakikada çok ısınıyor. Isınmaması ile meşhur telefon, bu durum normal midir?

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu

• Yok o iğne konusunu ayriyetten anlattım. Isınma sorunu ekstra.
  • TT1908 T kullanıcısına yanıt
    Alttaki gönderide ısınmanın derecesini aktardım. Ne yapmalıyım?
  • eftelya1 E kullanıcısına yanıt
    hocam selam mor otesi dediği sey güneş yani hava sıcaklığı ile alakali telefonun sicakligi ile alakasi yok metrodan cikinca sebekeden bilgi cekip size uyari vermistir. telefonun isisina guc tasarrufuna girip tarama tuşuna basarsaniz kontrol etme sansiniz var.

benim tek sikayetim kaydettiğim videolari play tusuna basıp izlerken 2-3 geciklemi aciyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: jskat

hocam selam mor otesi dediği sey güneş yani hava sıcaklığı ile alakali telefonun sicakligi ile alakasi yok metrodan cikinca sebekeden bilgi cekip size uyari vermistir. telefonun isisina guc tasarrufuna girip tarama tuşuna basarsaniz kontrol etme sansiniz var.

benim tek sikayetim kaydettiğim videolari play tusuna basıp izlerken 2-3 geciklemi aciyo.

Telefon da aşırı derecede sıcaktı bu arada ama. Şu an kullanmadığımdan sıcak değil, normal soğuklukta. 33 derece gösteriyor. En çok ısındığı derecede kaça çıkıyor mesela sizde? Normalde en yükseği en ısındığı kaç derecedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eftelya1 -- 29 Haziran 2017; 2:34:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirzahi

Arkadaşlar iyi bayramlar,

Son zamanlarda telefonumda google play hizmetleri aşırı batarya tüketiyor sizde de ayni sorun olan arkadaş var mi veya bu sorunu çözebilmemin bir yolu var mi?

Merhaba. Bu kısımdaki bilgileri nereden görebiliyoruz? Sırasıyla nerelere girmemiz gerek?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wf..lyven

Herkese Merhaba,

Daha 1 günlük bir Zenfone 3 kullanıcısı olarak telefonumla ilgili aklımı kurcalayan birkaç sorum var. Siz de kendi telefonunuzla yaşadığınız deneyimlere dayanarak yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- Telefonun iğnesi yanımda olmadığından normal iğne ile slot yerini zorladım, bu yüzden midir bilmiyorum ama şu an kart takılı olduğunda telefon sallandıkça slotun da sallanma sesi geliyor. Kartı çıkardığımda ses yok. Sanırım kart ağırlık yaptığından da ses çıkıyor, benim kurcalamam yüzünden mi yoksa bu normal mi anlamadım.

2- Telefonla konuşurken bir cızırtı sesi var. Çok derinden geliyor, acayip rahatsız edici değil ama yukarıdaki mesajlarda kristal sesi veriliyor, yazıldığından; benimki neden cızırtılı o zaman diyorum. Öyle canlı kanlı, kristal temizliğinde bir ses alamıyorum açıkçası.

3- Telefon 5 dk içerisinde dahi ısınıyor, alt tarafında bir şey yok da üst tarafı bildiğiniz ısınıyor. Yarım saat kullandığımda ki o da sadece telefonu kurcalamak içindi, oyun vs oynamadım, gerçekten belirgin bir ısınma mevcuttu. Alev alev değil ama eski telefonumda hiç böyle bir şey yaşamamıştım, tuhaf geldi. Sizde de ısınma durumu var mı?

4- Ekran bazen algılamıyor, bastıra bastıra basmam gerekiyor. Bazen ama..

Hal böyle olunca telefonu şu an kullanmaya korkuyorum, daha başka şeyler çıkacak diye.

Sizin deneyimlerinize göre servise gideceğim veya gitmeyeceğim.

Serviste de telefonu düzgün kullanmıyorlar, daha önce servise verdiğim 2 haftalık telefonum birkaç çizikle geri gelmişti, söylediğimde de hiçbir işlem yapmadılar. Bunu yaşamak da ayrı stres.

Şimdiden zaman ayırıp cevap veren herkese teşekkür ederim.

1.Telefon iğnesi yanınızda değil derken yani sıfır almadınızmı telefonu kutunun içinde olması lazımdı iğnesi. Slot yerinin sallanması normal değil maalesef..

2.çizirti hoparlördenmi yoksa ahizedenmi geliyor bilmiyorum ama hangisinden gelirse gelsin normal değil.

3.Benim telefonumla dün aralıksız 4 saat oyun oynadım hiçbirşekilde ısınma olmadı bu güne kadar gerek şimdiki telefonumda gerekse servise yolladığım telefonda ısınma namına hiç bir problem yaşamadım normal değil.

4.EKkranın algılamamasında normal bir durum değil ben asla ekranı algılaması gibi bir problemlede karşılaşmadım.

Ypıcağınız şeyi size anlatıyım Bu şikayetlerinizi aynen şikayet kısmına yazıp ürünün kutusunda hiç bir aparatı eksizsiz bir şekilde kutuya yerleştirdikten sonra üzerine D.O.A. Kapsamında yukardaki şikayetlerime dayanarak değişim istiyorum yazın.

Nasıl göndereceğinizi aşağıda detaylı bir şekilde anlatıyorum...

1-https://eu-rma.asus.com/pickup_europe/pickup.aspx?country=tr&_ga=2.131366412.2013624058.1496154276-801975024.1495295660

Adresinden telefonun seri numarasını girin ve Devam dedikten sonra ordaki boşlukları sırasıyla hepsini eksiksiz doldurun.

Yazdığınız maile mail gelecek orada yurtiçi anlaşmalı kod ile isterseniz kapıdan, istersenizde şubesinden yurtiçine teslim edin.

2-https://www.asus.com/tr/support/Repair-Status-Inquiry/?country=Turkey

Buradan onarımı takip edeceksiniz cihaz ellerine ulaştıkran aşağı yukarı 1 gün sonra aktif olmakta. Son durumunu ve ürünün evinize gönderildiği zamanki takip numarasını buradan bakabilirsiniz ama teleservice takip numarasını buraya yazmıyor, onarım tamamlandı yazısısını görünce asus müşteri hizmetlerinden takip numarasını isteyin.

Daha soracak birşeyiniz olursa yardımcı olurum kolay gelsin..

Merhaba. Buradakiyle benzer bir sorunum var ısınma konusunda. ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım GrubuGenel olarak bir sorun gözükmüyor. Fakat telefonu ilk açtığımda, henüz hiçbir uygulama yokken, ilk 2 dakikalık kullanımımda ısınma oldu. Deli gibi ısınmasa da haddinden fazla ısındı. Bugün ilk kez sokağa çıktım telefonumla. Metrodan çıktım ve yürürken elimde taşıdım; fakat kesinlikle kullanmadım telefonu. Sadece 1-2 dakika içerisinde(kesinlikle 3 dakika değil) ve sadece elimde durduğu halde güneşten ötürü "Çok yüksek morötesi" uyarısı verdi, değeri 8 olarak gösterdi. Daha sonra tekrar güneşli bir saatte sırf denemek için kulandım. Toplamda güneşin altında durduğum ve telefonu kurcaladığım süre 5 dakika civarı. Yine aynı uyarı geldi ve oldukça ısındı telefon. Evdeyken ilk açtığımda ısınmamış olsa güneştendir diyecektim ama uygulamalarda falan ısınıyor. Evde bazen yarım saat kurcalıyorum orta ısınıyor, bazen başka yerde 10 dakikada çok ısınıyor. Isınmaması ile meşhur telefon, bu durum normal midir? Şu an kullanmıyorum, normal ısıda ve 33 derece gösteriyor. En çok ısındığı dönemde kaça çıkıyor sizlerde derecesi en fazla? ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.