Şimdi Ara

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆ (608. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
137
Favori
460.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim telefonda aynı şekilde şarj almamaya başladı ve şuan ölü vaziyette. Telefoncu entegresinin yandığını söylüyor. Yani anakart değişimi tek çözüm maalesef.Sizin başınıza da aynı şey gelmiş olabilir. Bu sorun çok insanın başına gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazansavar -- 16 Haziran 2018; 16:1:45 >
  • sazansavar kullanıcısına yanıt
    Kendi uğraşlarımla yapamadım ama telefoncuya götürdüm yaptılar. camı da kırıktı hepsini 250 tl ye yaptırdım.
  • Temiz zenfone 2 arayan var ise özelden mesaj atsın.Telefonu satıyorum.En ufak bir sorunu yoktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sim kart görmeme sorununa nasıl çözüm bulabiliriz arkadaşlar ve istanbulda tamirci var mı yapabilecek daha önce yaptırmış, güvenilir bir tamirci arıyorum.
  • Arkadaşlar bir süredir garip bir dokunmatik ekran sorunu yaşıyoruz ZE551ML kodlu Zenfone 2 telefonumuzda.

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆

Fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim bölge bazen algılıyor bazen algılamıyor, çalışmıyor. Yukarıda aşağıya kadar, 1cm genişlikte bir alan bu. Klavye açıldığında w - s - e - d - 2 - 3 tuşlarına denk geliyor.

Sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğuna emin değilim.

Donanımsal olup benzer sorunu yaşanlar olmuş ve şu videodaki gibi bir geçici çözüm türetmişler:

Lakin, bizde işe yaramadı.

Sizlerin bir tavsiyesi, benzer sorunu yaşanlarınız var mıdır?

• selam bende ze600kl model zenfone 2 var.bunda 6.0.1 android vardı ben root atmaya çalışırken yedek almayınca telefonu bozdum.tamire verdiğimde 5.0.1android geldi ve yine root attım.sorunum şu telefonuma uygun rom bulamıyorum bulduklarımıda twrp den bir türlü atamıyorum.ben değişik romu nasıl bulabilirim ve kurabilirim veya tekrar 6.0.1 e geri dönebilirim.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
  • yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu ekranın sağ tarafında yaşadım, bahsedilen çözümde çare olmadı.

Mecburen servise yolladım, garantide 1-2 ay geçmişti.

350 TL karşılığında ekran değişti ve geldi.
  • Svelto kullanıcısına yanıt
    Arıza nedeni olarak ne yazıyordu servis kağıdında ?

Yani anladığım kadarı ile darbe/çarpma sonucu, hor kullanım veya kullanıcı hatası sonucu ortaya çıkan bir arıza değil. Üstelik kronikleşen bir durum sanırım. Bu sebeple ücretsiz onarım imkanımız olmaz mı?
  • aynı problemi yatay düzlemde zenfone 6 telefonumda yaşamıştım. 6 aylık kadar olmuştu alalı.. garanti kapsamında yenisiyle değişti telefon. donanım arızası demişti servis. (ekran yada ana kart diye belirtmemişlerdi)
    hoş değişen telefon da 2 defa ekran değişimine gitti (ekran sararması ve kapasitif tuşların bozulması nedeniyle)
    Geçtiğimiz ay ekranı kırdım rahatladım.:)
  • yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Ekran değişmeden önce yazışmalarda, ekranın değişmesi gerektiği, garantisi bittiğinden ücret karşılığı değişimin yapılabileceği, parayı yatırdığım takdirde değişeceği yada geri gönderileceği bilgisi verilmişti.

İnanın hiç öyle bir şeyin yazdığının farkında değilim.
  • Hızlı şarj özelliği bir çalışıyor bir çalışmıyor, bu durumu yaşayan var mıdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • murrz2643 kullanıcısına yanıt
    3 tip kabloya rastladım şimdiye kadar.
    Hepsinde de aynı, yani orjinal adaptör kullanıldı.

1.tip : Orjinal kablosu, bazen hızlı şarj yapıyor, bazen yapmıyor, kafasına göre.
    2.tip : Hiç hızlı şarj yapmıyor.
    3.tip : UGREEN örgülü kablo, her zaman hızlı şarj yapıyor.

Orjinal kablo zamanla kırılıyor sanırım, ona yoruyorum bu durumu.
  • murrz2643 kullanıcısına yanıt
    Tronsmart ve chotech kabloları sürekli hızlı şarj ediyor. Yaklaşık iki senedir kullanıyorum.

• selam bende ze600kl model zenfone 2 var.bunda 6.0.1 android vardı ben root atmaya çalışırken yedek almayınca telefonu bozdum.tamire verdiğimde 5.0.1android geldi ve yine root attım.sorunum şu telefonuma uygun rom bulamıyorum bulduklarımıda twrp den bir türlü atamıyorum.ben değişik romu nasıl bulabilirim ve kurabilirim veya tekrar 6.0.1 e geri dönebilirim.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
  • Teşekkürler

• arkadaşlar zen 2 radyo sistem başlatılıyor hatası çözüldü mü ? 6,0,1 sürümü
  • Arkadaşlar bende hala zenfone 2 nin 5.0 güncellemesi var, üstüne her hangi bir android güncellemesi geldi mi, geldiyse nasıl yüklerim?
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi travellerrr -- 30 Haziran 2018; 22:10:12 >
  • güncelleme geldi 6.0.1 derleme numarası asus_z00a-4.21.40.352 ota üzerinden yaptım bugün ama 5.0 la aynı herhangi bir değişiklik yok
  • arkadaşlar ben tel wifi sorunu yaşıyorum evin içinde çok az çekiyor modemin yanına geldiğimde 2-3 kademe anca yükseliyor sizinde aynı sorun olan var mı
  • 
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.