Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX146T (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
15.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Murat_5320

quote:

Orijinalden alıntı: xperialperen

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Laptopu asıl alma amacım autocad ve sketchuptan çizim yapmak sanırım fazlasıyla yeterli.Şimdi memlekette olduğum için masaüstü bilgisayarım yanımda değil o yüzden 3 ay boyunca oyunda oynamak istiyorum. Isınma sorunu, kronik bir sorunu var mı? Aynı fiyat bandında daha iyi bir tavsiyeniz var mı? Vatan bilgisayarda bulunabilecek ? Esasında monster abra a5 almak istiyorum lakin babam internete güvenmediği için alamıyorum ve bu iki model dışında daha iyi bir seçenek göremedim eğer sizin tavsiyeniz varsa duymak isterim.

Bu bilgisayar işini fazlasıyla görecektir . Yalnız vatanda 3339 liramıydı neydi sanırım. Ben size bu modelin 147D modelini öneririm . Hepsiburada da fiyatı 2400 liraya geliyor. Tek eksisi Windows işletim sistemi yok ve ram 4gb ama 80 90 liraya ddr4 8gb ram alıp takabilirirsiniz. Toplamda 12gb ram olacak ki bu da çok çok yeterlidir. 1000 lira fazla vermeye değmez diye düşünüyorum. Babanızı ikna edip hepsiburada dan alabilirsiniz.

Teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için ikna edebileceğimi sanmıyorum 300-400 fazla olsun nerden aldığımız belli olsun diyor biraz haklılık payıda var tabi. Anladığım kadarıyla bu fiyatta daha iyi bir laptop yok tercihim bu laptop yönünde olucak tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün gece (29/06/2016-30/06/2016) Vatan bilgisayar fiyatı tekrar 2999tl yaptı . Satın almaya başladığımda 12 tane vardı işlem bittiğinde 4 tane kalmıştı. Şu anda bilgisayar kargoda bekliyorum makinayı
    Ayrıca makinayı şubede görme fırsatım oldu (Bahçelievler K.Has AVM Vatan) makinenin klavyesi o kadar da küçük değil standart laptoplarla hemen hemen aynı oyun laptoplarına göre biraz küçük ama o makinelerde de 16-17 inç ekran oluyor.
  • Arkadaşlar bugün babam ile birlikte vatan bilgisayara gittik x550vx in kasasını beğenmedi ve 2 sene sonra bir daha bilgisayar isteme dedi o yüzden asus N552VW aldım aceleyle şuanlık memnunum
  • Vatanda fiyat yine 2999 a düşerse lütfen gördüğünüzden beni haberdar eder misiniz. Bir tane de kardeşime alacağım da

• quote:

Orijinalden alıntı: kayganz

bi sorun olmazsa birazdan çıkıp alacağım

Nerde buldunuz

• NicksizMami N kullanıcısına yanıt
    vatan tatatatan beylikdüzü
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayganz

vatan tatatatan beylikdüzü

Teşhir mi ?

• Bende aldim gercekten mukemmel bi laptop 2 hafta oldu kullaniyorum herhangi bir sıkıntım cikmadi gayet iyi :)

• Klavye çok karanlık gerisi müthiş bir alet

• Klavye karanlikta hiç gözükmüyor doğru.Bilgisi olan varmi bilgisayarin icini temizletmek icin garantiye yollayabiliyormuyuz? Izgaralarin arasindan baktimda sari kucuk bi garanti mührü var biz acarsak icini garanti dışımı kalıyor alet?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAFTICI75 -- 15 Temmuz 2016; 18:58:45 >
  • Memnun musunuz? Dell 7559 mu alayım?

• _DarthVader_ kullanıcısına yanıt
    Al al asus iyidir

• 1 ay öncesine kadar ASUS N550JV vardı kalitesi zaten tartışılmaz da belki sorun filan vardır sonuçta teknoloji :) Bu modeli ya da n551vw alacağım Allah izin verirse.

• klavyeye cidden aşina değilseniz almayın onun dışında hiç sorun yaşamadım 1 ayı geçti bilgisayarı alalı
  • Hangi oyunlari oynadiniz deneyimlerinizi alabilirmiyim?

• Arkadaşlar merhaba. Cihazı alanlara hayırlı olsun. Üç haftayı bitirmek üzereyim makineyi aldım alalı. Bu konuyu biraz daha doldurup, fikirlerimizi ve deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmalıyız diye düşünüyorum. öncelikle ben başlayayım:
    Uzun olacak biraz. Merak edenler üşenmeden okuyabilir. :)

Bilgisayarda GTA V, NBA 2K16, PES 2016, FIFA 2015-2016 gibi oyunları denedim, test ettim. GTA V ve NBA 2K16'da grafik ve performans açısından hayli tatmin olduğumu söyleyebilirim. Diğer oyunlar zaten herhangi bir problem yaratmadı. Ancak şöyle bir durum var. Cihaz fişten çıkarıldığı anda, yani güç alması kesildiği anda FPS düşüşünü hayli yaşatıyor. Bu bir kilit midir yahut teknoloji mi bilemem. Ancak gerek gelişmiş güç ayarlarından, gerekse ekran kartı ayarlarından her türlü çözümü denememe rağmen bana mısın demiyor ve cihaz batarya gücündeyken fişteki performans ve kaliteyi size yaşatmıyor. Bu pil ömrünün bitmesini engellemek yahut sınırlamak için alınmış bir önlem olabilir ASUS adına. Kısa vadede kronik batarya problemi yaratmamak için böyle bir yol denemiş olabilirler. Özellikle bahsettiğim gibi batarya gücündeyken GTA V, NBA 2K16 gibi oyunlarda gerçek anlamda FPS düşüşü yaşanıyor. Hatta yüksek ayarlarda GTA V kasma problemi ortaya çıkarıyor diyebilirim. Ancak ASUS bunu gerçekten pil ömrünü uzatmak için önümüze getirip koyduysa amenna. Fiş gücünde oynarız oyunları ki kimse yarım saat kucağında oynayıp şarj hemen bittikten sonra gidip kabloyu aramak istemez diye düşünüyorum. Şundan da bahsetmek isterim. Cihaz güç alırken ne yaparsanız yapın ısınma her işlem için 15-20 derece gibi rakamlarda artabiliyor. GTA V ve NBA 2K13 oynarken 90 dereceleri gördüğümü hatırlıyorum. ASUS destekle iletişim kurduğumda ise bu durumun hayli normal olduğunu, bu tarz oyunlarda grafik işlemci ve işlemciye yüklenildiği için bu kadar ısındığını, makinenin bu sıcaklığı kaldırabilecek şekilde tasarlandığını aktardılar. Yine de bilgisayar fişteyken oyun oynayacağımız zaman, kullanım ömrünü arttırmamız için bize orta kalite bir laptop soğutucusu lazım gibi duruyor. Klavye ise ışıksız ortamda görünmeyebiliyor, bu doğru. Ancak ben gibi klavyeye aşina olan kullanıcılar için herhangi bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Bunun dışında cihazın donanımsal, yazılımsal ve performans anlamında herhangi kroniksel bir problemi olmadığını yaptığım araştırmalar sonucunda söyleyebilirim. Şükretmeliyiz. Benim ilk düşüncelerim ve tespitlerim bunlardan ibaret dostlar.

Dediğim gibi bu konuyu doldurup, görüş ve fikirlerimizi birbirlerimize aktararak hem kaynaşmış, hem de makineyi daha büyük bir keyifle kullanma imkanı sunabiliriz birbirimize. Yeniden alanlara hayırlı uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrademirtaas -- 30 Temmuz 2016; 18:52:58 >

• Ağzınıza sağlık herşeyi açıklamışsınız :) bendede var şuanda büyük oyunları deneme fırsatım olmadı ancak en yakın zamanda deniyeceğim. Birde fişten çıkarıldığı zaman yaşanan performans düşüşü nvida ge force experience adlı programın pil ömrünü arttırmak için almış olduğu bi önlem. Sağ altta gizli simgeleri göstere tıklayın ardından nvidia ge force işaretine sağ tıklayıp ge force experienceyi aç diyin girdikten sonra üstten en sağdaki tercihlere tıklayın ordan battery boostu seçin ayarlarınızı yapın nasıl istiyorsanız :) İster fps sınırı koyun ister koymayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAFTICI75

Ağzınıza sağlık herşeyi açıklamışsınız :) bendede var şuanda büyük oyunları deneme fırsatım olmadı ancak en yakın zamanda deniyeceğim. Birde fişten çıkarıldığı zaman yaşanan performans düşüşü nvida ge force experience adlı programın pil ömrünü arttırmak için almış olduğu bi önlem. Sağ altta gizli simgeleri göstere tıklayın ardından nvidia ge force işaretine sağ tıklayıp ge force experienceyi aç diyin girdikten sonra üstten en sağdaki tercihlere tıklayın ordan battery boostu seçin ayarlarınızı yapın nasıl istiyorsanız :) İster fps sınırı koyun ister koymayın

Rica ederim hocam, ben de teşekkür ederim. Fakat ne yazık ki GTA V'te bu işlemler de işe yaramıyor. Daha önce FPS ayarlamayı da, Batery Boost'u kapatıp açmayı da denemiştim. Yine de batarya gücünde yer yer takılmalara sebep oluyor. Anlayamadım. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaprese

quote:

Ağzınıza sağlık herşeyi açıklamışsınız :) bendede var şuanda büyük oyunları deneme fırsatım olmadı ancak en yakın zamanda deniyeceğim. Birde fişten çıkarıldığı zaman yaşanan performans düşüşü nvida ge force experience adlı programın pil ömrünü arttırmak için almış olduğu bi önlem. Sağ altta gizli simgeleri göstere tıklayın ardından nvidia ge force işaretine sağ tıklayıp ge force experienceyi aç diyin girdikten sonra üstten en sağdaki tercihlere tıklayın ordan battery boostu seçin ayarlarınızı yapın nasıl istiyorsanız :) İster fps sınırı koyun ister koymayın

Rica ederim hocam, ben de teşekkür ederim. Fakat ne yazık ki GTA V'te bu işlemler de işe yaramıyor. Daha önce FPS ayarlamayı da, Batery Boost'u kapatıp açmayı da denemiştim. Yine de batarya gücünde yer yer takılmalara sebep oluyor. Anlayamadım. :)

Very High ayarlardamı oynadınız oynadıysanız kaç fps alıyordunuz öğrenebilirmiyim :) GTA5

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kaprese

quote:

Very High ayarlardamı oynadınız oynadıysanız kaç fps alıyordunuz öğrenebilirmiyim :) GTA5

Hocam şu an batarya gücünde fraps ile ölçtüm FPS oranını. Dediğim gibi batarya gücünde 14-45 arası fps alıyorum ancak genelde 10larda geziyor. Sanırım hayli düşük. Fişteyken ise 50-58 arası fps alıyorum. Ancak akıcılık ve performans dağlar kadar farkla daha iyi. Ayarlar Very High'ta diyebilirim evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrademirtaas -- 31 Temmuz 2016; 19:55:44 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.