Şimdi Ara

ASUS X550VX - DM248TC Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
5
Favori
10.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonuç nedir? Kronik arızalı muhtemelen ücret iadesi alabilmemiz lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wirm kullanıcısına yanıt
    Kutu istrdiler değişim isticem klavyeye baktım çok hafif bombeli

• bu x550vx cihazı aralık ayında vatan computerden 3350 tl ye almıştım. kurulumunu yaptılar eve getirdim baktım cihazın klavyesinin ortasında bombelik var. bi gün sonra vatana götürdüm onlarda farkettiler, direk değişim verdiler. Ardından yeni cihazı vatanda kontrol ederken aynı bombeliğin yeni verilen cihazdada olduğunu farkettik. (Aklınıza gelebilir, demekki hepsinde varsa normaldir diye.) fakat teşhir ürününde böyle bir bombelik yoktu. Bunun sonunda değişimden 3. cihazı açtığımızda herhangi bir bombelik yoktu. kurulumunu yaptırdım ve eve geldim. 2 gün sorunsuz kullandım ardından aşırı derece yavaşlmaya başladı en sonun da normal kullanımda bile ekran donuyor, aşırı derece yüksek sesle fan çalıştırıyor ve hiç bir komut bilgisayara işlemiyor sadece kapatma tuşuna uzun süre basınca kapanıyordu bu sorun normal kullanımda (oyun vs hariç internet açıkken) bile olunca bilgisayarı fabrika ayarlarına çevirdim. Fakat ilk açışımda yine aynı problemle karşılatım( yavaslık, donma , yüksek sesle fan çalıştırma) bunun üzerine vatan a cihazı götürdüğümde yazılımsal olabilir denildi. biz bi yazılımı güncelleyelim eğer düzelmezse servise göndereceğiz denildi. Düzelmedi, servise gitti. Serviste eğer yazılımsal bir problemse düzeltiriz donanımsalsa değişim-iade veririz dedi 1 hafta sonunda servis ücret iademi aldım. Diyeceğim o ki problem yaşayanlar vakit kaybetmeden teknik servise göndersinler. Değişim alacak arkadaşlarda aynı model üzerinden tercih kullanmasınlar. İmkan varsa başka bir modele yönelsinler yoksa mart ortasına kadar beklesinler. Yeni modellerin geleceği konusunda duyumlar aldım.

• sdkdemirel kullanıcısına yanıt
    Aynı şey benim başıma da geldi f tuşunda aynı sıkıntı var dı garantiye yolladım siz ne yaptınız ne cevap geldi

• Arkadaşlar soluk ekran problemi geriye kalan tek problemimdi.Tv'de kullanarak çözsem bile dışarıda beni rahatsız ediyordu.Bende renkler ile ilgili bir problemin olabileceğini saptadım ve intel grafik denetim masasından sırasıyla
    EKRAN-RENK AYARLARI-GELİŞMİŞ
    Burda doygunluk var 0 değerinde
    bunu 30-55 arası bir değer yapın göreceksiniz ki renkler canlanacak tam bir ips ekran olmayacak belki ama çok daha iyi optimum bir ekran oluyor denemenizi öneririm.Eskisi gibi soluk bir ekran yok artık.
    Ben doygunluk 30 yaptım ve gerçekten memnunum keşke daha önce yapsaydım bu ayarı :D
  • tozgu T kullanıcısına yanıt
    Aynisi benim basima geldi birebir ve en sonunda indirim kuponu seklinde aldim simdi bekliykrum leptop fiyatlarinin dusmesini ben 3bine almistim

• Klavye sorununu bende beyaz sticker yapıştırarak çözdüm. Diğer yandan bende laptopu harici klavye ve mouse ile kullanırken mavi ekran hatası alıyorum çok ilginç özellikle CS:GO oynarken. Asus müşteri hizmetlerine yazdım onlar DNS adresinizi değiştirin yüksek ihtimalle bundan dolayıdır dedi. Küçük bir ihtimalde ramdan kaynaklanıyordur dedi. Değiştirdim sonrasında yine hata aldım. Teknik servis ile getir götür uğraşmak istemediğimden bekliyorum. Eğer birazdaha sorun yaparsa götürüp farklı bir model ile değişim isteyeceğim. Mümkün mü bu?

• Neeo kullanıcısına yanıt
    Vatandan mi aldin

• Evet hocam

Aldigin fiyata gore indirim kuponu veriyor istedigini alabilirsin

Ama ilk once leptop servise gidicek ve iade onaylanmasi lazim 2 hafta bu surec suruyor

• İndirim kuponu meselesi nasıl anlamadım hocam?

fatura veriyor iste o faturayla istedigin magazadan istedigin seyi alabilirsin ustune para ekleyipte baska urunlerde alabilirsin zaten ayni urunden yok hic biryerde

Mecbur baska urun alicaksin

• Anladım hocam zaten 3.000 TL'ye almıştım. 3000 TL'ye bu standartlarda bir notebookda bulamam zaten.
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion-15-bc017nt-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tbhdd-15-6-gtx960m-w10.html

Ben bunu bekliyorum 3300 e kadar inmisti

300tl fark verip bunu alicam artik yeni cihazlar ciksin bunlarin fiyati duser 1-2 ay bekleyelim

• İade verecekleri kesin mi acaba onu düşünüyorum. Birde hocam asus ve hp pavilion kıyaslayınca asus önde gibi.

Mebur iade vericekler donanimsal arizasi var ve benle birlikte 2 kisi daha ayni leptop icin gelmislerdi onlarada iade cikmis benim versigim linkteki leptop daha iyi asustan gtx960 ddr5 2gb ve ekrani fullhd si asus dan daha iyi ve tabiki klavyesi

Bu urunler bence surekli ariza cikardigi icin kampanya yapip bize kakaladilar baska aciklamasi yok %90 i iade etmis urunu hep ayni sorun(kilitleniyor ve donup kaliyor fan asiri yuksek calisiyor)

• Anladım hocam çok sorun teşkil ederse bende yapıcam zaten bu iadenin bi süresi var mı peki?

• Birçok arkadaş sorunlu bir seri olduğunu söyledi inanmadım. Elektronik şans işi istisnalar kaideyi bozmaz dedim. Güzel laptop ısınmıyor tam bir canavar. Ama az önce Resident evil 7 yi oynarken bir anda kendi kendine kapandı. Önce çok ısındı damı kapandı dedim. Hayır laptop maşallah hiç ısınmıyor. Defalarca bataryayı çıkardım, power düğmesine uzun bastım kısa bastım nafile laptop kesinlikle açılmıyor. Servise gidecek ve kim bilir ne zaman gelecek Parayı iade etmek çözüm değil müşteriyi rezil et sonra marifetmiş gibi paranı geri veriyoruz de

• Dragon Fighter kullanıcısına yanıt
    Hocam ben senin oyunu oynamıyorum ama gta 5 filan çok oynuyorum öyle bilgisayarımın ısındığını fazla görmedim kapanmayı geç zaten hiç yaşamadım 23aralık 2016 da aldım ben İzmir karşıyaka vatan bilgisayardan asus x550vx dm 248tc modelini her neyse ilk ben bilgisayarımı aldım bendede bir programaters tıklayınca masaüstü kendini yeniliyordu bigisayara sıfırladım yani format attım asusun gereksiz uygulamalarına hiç girmedim dropbox filan sildim mc acfee yide silip kendi orjinal norton üyeliğimi yaptım 4-5 aydır bilgisarım sorunsuz donmasız çok aşırı hızlı çalışıyor oyundadayok fps bilmem kendim oyun çok kaliteli akıcı çalışıyor cihazım windows güncelllemesi ve antivirüs programımda en son güncellemede son bu yazyı yazarken hiç bir sıkıntım yok bence bu pc yi kullananlar format atsın. birde asusun saçma pogramlarına direk üyelikfilan çıkıyor onları silin atın bulut filan mış dropbox filan onu attım iyi oldu.

• Hocam aynen bende senin gibi düşünüyordum taki pat diye laptop kapanıp hiç açılmayana kadar Şuana kadar laptoplarda marka takıntım hiç olmadı özelliklerine bakıp internetten sipariş verirdim. İlk defa mağazadan ürün aldım ve asus aldım elimde patladı. Asus için rezalet bir durum. Böyle kronik sorunlu bir modeli piyasaya sürüp müşteri rezil etmenin anlamı nedir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.