Şimdi Ara

Asus x550v donma sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
8.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Eğer sorun hala devam ediyorsa, garanti belgesini aç ve kaşe, imza var mı kontrol et. Vatan Bilgisayardan aldiysan kaşe, imza yoktur. Asus garanti belgesinde kaşe ve imza olmayınca direk onarıma alıyor. Buna dikkat et ve geri gönder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gunerkartalova G kullanıcısına yanıt
    yani kaşeletmem mi lazım vatan bilgisayara göndermeden önce
  • Evet kaşe ve imza olmak zorunda, git aldığın vatana müşteri hizmetlerinden kaşe ve imza vurdur. Sonra gönder benim tavsiyem kendin göndermen (vatani araya sokma 10 15 gün boşa beklersin) asusun sitesinden kullanıcı kayıdı oluştur ardından onarım kaydi oluştur. Gereken herşeyi sana mail yoluyla atacaklar, attiklari mailde kargo anlaşma kodu olacak o kodu alıp UPS kargoya bildireceksin onlarda gelip kapindan alacak. Eğer mailde yazmiyorsa asus müşteri hizmetlerini arayıp öğrenirsin. Gönderirken A4 kağıdına üzerini kaplayacak şekilde DOA yazıp kutunun üzerine yapıştırın. Icinede A4 kağıdına talebinizi açıklayan bir yazı yazıp kağıdı klavye kısmına yapistiriyorsunuz. Sonra gelen ups e veriyor ve gönderiyorsunuz. Hepsi bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zagor_TR -- 15 Nisan 2017; 12:43:52 >
  • arkadaşlar donma sorununu halledebilen varmı
  • 2. kez servise gönderdiğim cihazın bios güncellemesi yaparak bana geri gönderdiler. 2. gönderişimde iade istememe rağmen sorun bulamamışlar cihazda!!!
    Nasıl bir yol izlemeliyim??
  • Benim laptopta aynı model ve aynı sorunları bende yaşıyorum. Sanırım iade isteyip farklı bişey almak en mantıklı yol.
  • Aynı sorunlar bende de mevcut.Kasanın üstünde çok ince çizikler var.İade işlemi yaparlar mı?
    Aldığım günden beri en ufak şeylerde kilitleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eklc1922 -- 16 Haziran 2017; 2:29:24 >
  • Aynı sorun bende de vardı. Nvidia 3d grafik ayarlarından "yüksek performanslı nvidia işlemcisi" yani sadece ekran kartını aktif edip entegre grafiği devre dışı bıraktım sorun çözüldü ve bir daha donma yaşamadım. Anladığım kadarıyla ya intel driverlarında bir sorun var ya da anakart üzerindeki intel grafik işlemcisi arızalı.

• alpmirza kullanıcısına yanıt
    Hocam emin misin bıktım bu donmalardan eğer öyleyse hemen ssd'ye geçeceğim.Bu zamana kadar sorun çıkarttı mı sana?
  • Başlatın yanındaki arama kutucuğuna basın, hizmetleri tıklayın. Gelen pencerede windows search'ı bulup açın ve devre dışı bırakın.
  • Deatwarm kullanıcısına yanıt
    O gün bugündür HDD'de oynuyorum aynı sorun devam ediyordu bir kaç ay öncesine kadar. CS GO'yu bıraktığım için girmiyorum. SSD'de yer olsa tekrar deneyip teyit ederdim.
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Anladım ,oyun haricinde nasıl durum kilitlenme yok mu.Ssd geçmeye değermi yani.? Çünkü bendeki film açıyorum onda bile donuyo bazen ondan soruyorum.

• Deatwarm kullanıcısına yanıt
    Tabi ki değer bilgisayarda değişikliği sonrası hız farkını hissedebileceğiniz en önemli alet SSD
  • bende yeni aldım az önce karşılaştım , bios güncellemesi gerekiyormuş sanırım, güncellemeyi yapıp durumu editlerim, eğer olmazsa iade ederim.
  • Bios güncellemesi yaptım suanlik bir sorun gözükmüyor.

• Bu donma sorunu yaşayan arkadaşlar driver ları tam yuklediklerinden eminler değil mi?

• Bende de aynı sıkıntı vardı. NVDIA ekran kartını disable ederek donmayı önlemiştim. En son bios güncellemesiyle (302 no'lu) bu sıkıntı çözüldü. Kurulu winflash programıyla güncelleme yapıp sorundan kurtulabilirsiniz.
  • Donma sorunu ve adi kasa kalitesi. Asusun elinden çıkarmaya çalıştığı model. Asus diye herkes alır sonra servisle uğraşır. Monitörde de yamuk yaptılar. Bi daha Asus sokmam eve

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.