Şimdi Ara

Asus X550LN Serisi Notebook İncelemesi ve Kullanıcılar Kulübü (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.747
Cevap
17
Favori
72.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle normal bir durum değil.

Başka oyunları deneyiniz, aynı sorun o oyunlarda da olacak mı diye ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ashlost

Bu ürün freedos veriliyor genelde, bu konuya eklenen kişiler buna bende dahil olmak üzere freedos aldık ve de windows 8.1 ya da 7 kurduk. 8.1'de de gayet güzel çalışıyor...

hocam bende bu model ve 7537 arasında kaldım freedos alıp w7 yapılsa uyumlu olur mu malum w8 kullanmak zor olıyomuş heralde w7 bazı modellerde uymuyo diye duydum ve yazmayı unuttum oyun performansı nasıl acaba 7537 denk midir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NervouS1907 -- 30 Temmuz 2014; 0:50:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NervouS1907 N kullanıcısına yanıt
    Dellin soğutma sistemi beni tatmin etmiyor açıkcası. Speedfan ile fan hızını %100de yapsam, zalman fanda çalıştırsam, Arctec mx 4 macunda sürtüysem benim önceki dellin kol paneline ben havlu katlayıp anca bileğimi koyardım. Bir süre sonrada ısınmaktan dolayı pcde kapanırdı. LOL gibi basit oyunda bile yapıyordu. Ben Dell tavsiye etmiyorum çünkü başım çok yandı.

Not: Artık bana Dell'mi Asus'mu diye sormayın. Ben yazmaktan bıktım, siz sormaktan bıkmadınız. Konuyu baştan sona kadar okuyun arkadaşlar. Madem pc alacaksınız, 1700 küsür lira verecekseniz okuyup araştıracaksınız. Ben bu konu başlığında defalarca teknik servis olsun, malzeme kalitesi olsun Dell'den ağzım yandı. Artık birşey demiyorum...

• ThisIsCotyora kullanıcısına yanıt
    Güç Seçeklerinden ya da (Sağ alt köşedeki pil simgesine sağ tıkladıktan sonra) Windows Mobility Center'dan "Power4Gear High Performance" yapınız.

Oyun oynarken pilde 30-40 FPS prizde 60 ve FPS ve üzerinde çalışacağını unutmayınız.

Eset NOD32 vb. Önbelleği çok yiyen bir virüs programı kullanmayınız.

Oyun oynarken Intel'in ekran kartıyla değil, Nvidia Ekran Kartı ile çalıştırmasını sağlayınız. ( Geforce Experience ve Panelinden yada uygulamaya sağ tıklayarak çalıştırma seçeneğini Yüksek performans grafik kartını seçerek)

Oyununun uyumluluğu "Windows 7 ya da XP SP3" yaparak deneyiniz.

Bilgisayar fan çıkışının tıkanmamasına, hava devir-daim yapmasını sağlayınız.

Harddiskiniz kırmızı yanmaya başlamışsa (Bilgisayar klasöründe) lütfen dosyaları başka bir depolama birimine aktarınız.

Ekran kartı sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol ediniz.

Visual C++, Framework 2.5, 3, 3.5, 4 ve 4.5, Silverlight, DirectX 9, 10, 11 gibi programların güncel sürümlerini kurunuz. ( DirectX i web installler olarak indiriniz, bütün directxleri internetten yükleyip kuracaktır.)

Aklıma bunlar geldi. Eğer sorununuz çözülmezse satın aldığınız yer ile görüşün. Fan fişi zarar görmüş, çıkmış olabilir. Sorun %60 Teknik %40 Sistem tabanlı gibime geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ashlost -- 30 Temmuz 2014; 2:15:15 >

• ikinizede tesekkür ederim.

aynı oyunu 2 saat daha fazla oynadım ve ısınma sorunu olmadı.

az oncekı sorun oldugunda bı anda panikledim.

ama suan bir sorun olmadı.ısınma sadece fanın oldugu bolgede oldu.

az oncekı sorun neden oldu hala anlamıs deilim
  • Ekran karti anladigim kadariyla 64bit. Zaten 128 kullanan bir msi var sanirsam. Gp60 miydi neydi. 64bit ekran karti oyun konusunda cokta umut vaad etmez. Ama oynatmaz diye bir kaide de yok

• bu laptopun tek ahmaklığı ekranıdır böyle kalitesiz bir ekran hayatımda görmedim normal monitöre bağlıyorumda öyle kullanıyorum bu ne ya mat olcağını biliyordumda bu kadar kötüsünü beklemezdim
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu fiyata FULL HD bir ekran panelimi bekliyordunuz ?
    Matlığı z510a göre çok daha az. Z510daki solukluğu görseniz bundaki ekrana şükredersiniz. Şimdiye kadarda 2000 tl altındaki mat ekranlı modellerde en iyi ekrana sahip. Hem mat olup hemde ekranı iyi olmasını istiyorsanız 2500 tl yi gözden çıkarıcaksınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Hocam bu fiyata FULL HD bir ekran panelimi bekliyordunuz ?

yurt dışında satılan modelleri böyle değil ama cam gibi duruyorlar mat değiller
    15.6 İnç e göre 1080p panel takılıyor. Benim bir arkadaşım kendi laptobuna öyle yapmıştı. Bende araştırdım ama şu an internette bulamadım, sanırım yeni model olduğu için üretimi yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ashlost

15.6 İnç e göre 1080p panel takılıyor. Benim bir arkadaşım kendi laptobuna öyle yapmıştı. Bende araştırdım ama şu an internette bulamadım, sanırım yeni model olduğu için üretimi yok...

hakikaten takılıyorsa bulabilirseniz banada söyleyin hemen taktırmak istiyorum :D lenono y510p'deki ekran çok hoşuma gitti renkler falan devasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopeless1

Hayır şimdilik vermedim.

Türkiye'ye göndermiyorlarmış.

Bence çok abartmışsınız. Bu ürün fiyat/performans ürünü.

• ibribr kullanıcısına yanıt
    Hadi yaa... Ben almaktan vazgeçtiğim iççin bir şey diyemeyeceğim. Adet çoğaltınca da göndermiyor mu yada posta firmasını değiştirince.

O göndermezse başkası yollar sorun değil. Almayı düşünüyorsanız denk geldiğim uygun fiyatlıları size yollayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopeless1

Hadi yaa... Ben almaktan vazgeçtiğim iççin bir şey diyemeyeceğim. Adet çoğaltınca da göndermiyor mu yada posta firmasını değiştirince.

O göndermezse başkası yollar sorun değil. Almayı düşünüyorsanız denk geldiğim uygun fiyatlıları size yollayabilirim.

Bu ürün sizin ülkenize gönderilememektedir diyor. Yani birden fazla olsa da durum muhtemelen değişmeyecek. Siz neden vazgeçtiniz?

• ibribr kullanıcısına yanıt
    Kaspersky keyimin kullanım süresi doldu. O yüzden bilgisayarımın güvenilirliğine güvenim yok şu sıra.
  • Pcdepo da 1725 liraya düştü 2 haftadir takip ediyorum fiyatları ilk defa bu kadar ucuzladi sipariş edicem aksama büyük ihtimal
    (XO007D)

Edit:simdi yorumda gördüm dun 1650ye kadar inmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DanPat -- 30 Temmuz 2014; 14:54:29 >
  • Bende bugün aranıza katıldım.Cuma günü elimde olur ins.

https://www.pcdepo.com/asus-x550ln-xo069d-notebook

• JabbaWockeeZ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güzel bir seçim yapmışsınız... Bizim kişisel görüşümüz, kullanma talimatlarımız ve testlerimiz size yol göstermiştir inşallah? :)

Aldığınız ürünün seri numarasının ilk 3ünü bizimle paylaşırsanız seviniriz. Ürününüzü test edip bize de kendi düşüncelerinizi,incelemelerinizi ve testlerinizi gönderirseniz seviniriz.

Allah mahcup etmesin güle güle kullanın...

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.