Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (1020. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10181019102010211022
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar içindeki RAM ile uyumlu 4gb önerebilecek var mı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu emektar için önerebileceğiniz güzel bir Ac wifi kartı var mı ?

Dün eve 100 mbps internet bağlattım Telefonlar 5 Ghz ac de 80 mbps alırken bizim asus 2.4 Ghz N de 60-70 dalgalı ve sağlıksız çalışıyor.

Bu arada kopma sorunu olanlar yine wifi kartı almaya çalışsın. Bende qualcomm vardı her saat internet kopuyordu.

Baya eski bi laptoptan İntel kart söküp bizimkine taktım. Hiçbir kopma sorunu yaşamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Putamen4444

Arkadaşlar içindeki RAM ile uyumlu 4gb önerebilecek var mı acaba
    Kingston ValueRam 4GB 1600MHz DDR3 Notebook Ram olarak aratabilirsiniz.
  • egzozcuselim kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler emin olamamıştım uyum sorunu olma ihtimaline karşı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Putamen4444 -- 11 Mayıs 2020; 2:4:13 >
  • Teletapnes kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle birşey olduğunu senden duyuyorum cpu 80 dereceye geldiğinde fan son devirde çalışmıyor bile

• arkadaşlar bugün farkettim ki benim laptopun webcami çalışmıyor :)
    başlattan kamera uygulamasını açıyorum kamera bulunamadı dedi. aygut yöneticisine giriyorum kameraya dair hiçbir aygıt yok. yüklenmemiş "map sms/mms" adında bir aygıt var ama yükleyemedim onu da. ne yapmak lazım bilen var mı? windows 10 yüklü
  • kadirkul20 kullanıcısına yanıt
    İntel dual band wireless-N 7260 7260HMW modeli bizim cihaz ile uyumlu. Daha önce kullananlar olmuş ben de bir aydır kullanıyorum. Wireless kopma olayları bitti. Fakat ben ne ettiysem bluetooth fonksiyonunu faal edemedim. Pc driverlar yüklü ben görüyorum bluetoothu diyor fakat dosya yollamak istediğimde "yerel bluetooth aygıtı algılanamadı" hatası veriyor. 7260 kullanıcısı arkadaşlar bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

• MUTLUBEY M kullanıcısına yanıt
    hocam wifi kartını değiştirdinzmi ?
  • gordon_shumway G kullanıcısına yanıt
    intel wireless 9260 için iyi diyolar. bu cihaz için uyumlumu ? bilginiz varmı ?
  • Teletapnes kullanıcısına yanıt
    https://www.bios-mods.com/forum/Thread-REQUEST-Asus-A550JK-K550JK-X550JK-BIOS-Unlock?page=10

Buradaki konuda üstten 3. mesajda seninle aynı problemi yaşayan birisi olmuş.

Sorunu çözmüş ama cevaplayan kişi PM olarak anlattığı için konuda gözükmüyor.

İstersen buraya bi sorabilirsin. Konu da güncel gibi gözüküyor.

Bu arada aynı konunun ilk sayfalarında Bios u modlayanlar olmuş. Ram OC vs. yapılabiliyormuş. Ama dosyalar silinmiş uzun zaman geçtiği için. Eğer böyle bir merakın varsa adımları takip ederek Modlu bir Bios isteyebilirsin. DonanımHaber kullanıcılarının da bir kısmının işine gelir böyle birşey.

• İnteli nerden ne kadara aldınız

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Mesajda aldığımı söylemedim. Eski bir bilgisayarımdan söküp bizimkine taktım. Google a İntel wifi kart yazarak fiyat bilgisi edinebilirsiniz.
  • Hocam aynı sorun Asus x550jx i7'li gtx 950m ekran kartlı bilgisayarımda yaşıyorum. Benim bilgisayarda Cpu 85 dereceye gelince Cpu hızını düşürüyor.Bende bir çözüm bulamadım.
  • Chosen312 kullanıcısına yanıt
    Benim bahsettiğim şey Cpu değil Gpu.

Cpu için turbo kapatmak ( güç ayarlarından en yüksek işlemci durumunu %90-95 yapmak).

Xtu ile UnderClock,UnderVoltage yapmak.

Daha üst mesajlarda belirttiğimiz adımları takip ederek bilgisayarınıza fiziksel bakım yapmak.( özellikle bakmanızı tavsiye ederim , sıradan bir termal macun yenileme , toz temizleme rehberi değil çok daha kapsamlı.)

Bunun dışında yapabileceğiniz kayda değer şeyler yok.

• benden başka kamera sorunu yaşayan yok mu?
    başlattan kamera yazıp bakabilir misiniz acaba çalışıp çalışmadığına? kısayollarda kamerayı aktif pasif yapmayı da göremedim hiç, çok garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 12 Mayıs 2020; 14:3:1 >
  • Aynen hocam Gpu için olduğunu gördüm. Termal temizlik macun yenileme hepsini denedim üstat. Cpu kullanımı %30 u geçince Termal throtting başlıyor. Ben fandan olduğunu düşünüyorum geçenlerde bir fan aldım soket girişini takamadım. Öncenden bu sorun 90 dereceye gelince yapıyordu. Normal oyunu açıyorum sorunsuz çalışıyor takılma felan olmadan 85 derece gelinceye kadar sonra başlıyor throttling.
  • burada kimse birbirine yardımcı olmuyor.ıntel wif 9260 kartı bu bilgiyara uyarmı diyorum takan yok. wifi kartı yenileyen varmı diyorum takan yok. bilgisi olupta görüp takmayan varsa inşallah korona bulaşır :) markete giderde biri üzerine tükürür :)
  • kadirkul20 kullanıcısına yanıt
    9260 ölçüleri bizim bilgisayara göre değil ve soketi farklı diye biliyorum.

Ac 7260 uyumlu görünüyor.

• Chosen312 kullanıcısına yanıt
    Rehberdeki gibi klavyenin altındaki plastik filmi de çıkarttınız mı ?

Isı değerlerini çok etkiliyor 10-15 hatta 20 derece düşüreni bile gördüm.

• mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Kamera ile ilgili hiç sorun yaşamadım.

Ekran değişimi vs her türlü şey yaptım ama bir sorun oluştumadı.

Sürcülerle ilgili bir problem olmuş olabilir . Format atıp deneyebilirsiniz.

Eğer bilgisayarı söktüyseniz ondan sonra çalışmamaya başladıysa ekran soketini kontrol edin, soketin içini fırçalayın tozları giderin. Eğer hâlâ sorun devam ederse donanımsal bir problem olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylm.56 -- 12 Mayıs 2020; 23:52:44 >
  • 
Sayfa: önceki 10181019102010211022
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.