Şimdi Ara

Asus VG248QE Kullananlar Klubü - 3xSurround Portrait 3240x1920 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.119
Cevap
29
Favori
72.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hknups

quote:

Orijinalden alıntı: NewLiFe61

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rezes

quote:

rezes

oyunlarda kullandığın monitör ayarlarını buraya yazarmsın yada resmini çekermisin parlaklık , renk felan. monitör pek hoşuma gitmemeye başladı acaba renk ayarlarınımı tutturamıyorum lightboost özelliğini halen açamadım ayrıca. samsung S27A950D olan birinle takasa girmeyi düşünüyorum tabi öyle birini bulursam

Kardeşim ben default fabrikasyon ayarlarını kullanıyorum. masa üstündeyken standart mod. oyundayken Scenery mode ışık etkisi fevkalade güzel oluyor oyunlarda şimdilik vaz geçilmezim

lightboost özelliğini boş ver şimdi de neden hoşuna gitmedi nesi senin ihtiyacına cevap vermiyor?

renkler benim hoşuma gitmiyor ya bitürlü alışamadım

hosuna giden seyleri neler ? ve suanda bunu almasaydın hangi monitöru almak ısterdın

samsung S27A950D bu monitörü almak isterdim. parlak ekran ama renk kalitesi bundan iyi olduğunu düşünüyorum. bu monitörde tek hoşuma giden hz olayı.

bu senın bahsettıgın monitörde 120 hz aralarındaki fark cok olmaması lazım bu arada bu monitör tip olarak cok güzel ama 27" fazla büyük deilmi yakından kullanırken oyun felanda cok net görüntü elde edebilirmisin bununla

• Düşük tepki süreli ve 120mhz 2k monitör bulamadığım için dün Asus vg248qe siparişi verdim , acaba iyimi yaptım ? T ek monitör olarak kullanacağım zira 3 monitörü yanyana koysam çerçeveler beni rahatsız eder pencereden dışarıya bakıyormuşum gibi hissederim sanırım..
  • film izlerken bu monitörden max performans almamı sağlıcak bi player söyleyebilirmisiniz. km player kullanıyorum ama ayar falan yapmadım yapmak mı gerekir?

keşfettiğim birşeyi paylaşmak istiyorum. asus 7970 dc2 top modeli ekran kartım var bu monitöre DL dvi bağlayıp 144 hz kullanıyorum. ekran kartına en düşük interval kadar overclock yapsam bile, windows experience test de grafikle ilgili testleri yaparken media coding tarzında bi testleri yaparken görüntü kayıyo ve yok oluyodu ve driver durduruyo ekran kartını. 144 den 120 ye çekersem full o.c bile yapsam karta hiç problem olmuyo. problemin teknik detayı nedir bilmemem ama çözene kadar saatlerimi verdim her türlü şeyi denemiştim. ekran kartını değiştiriyodum nerdeyse. problemin refresh rate le alakalı oldugunu çözememiştim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NewLiFe61

quote:

quote:

quote:

rezes

oyunlarda kullandığın monitör ayarlarını buraya yazarmsın yada resmini çekermisin parlaklık , renk felan. monitör pek hoşuma gitmemeye başladı acaba renk ayarlarınımı tutturamıyorum lightboost özelliğini halen açamadım ayrıca. samsung S27A950D olan birinle takasa girmeyi düşünüyorum tabi öyle birini bulursam

Kardeşim ben default fabrikasyon ayarlarını kullanıyorum. masa üstündeyken standart mod. oyundayken Scenery mode ışık etkisi fevkalade güzel oluyor oyunlarda şimdilik vaz geçilmezim

lightboost özelliğini boş ver şimdi de neden hoşuna gitmedi nesi senin ihtiyacına cevap vermiyor?

renkler benim hoşuma gitmiyor ya bitürlü alışamadım

hosuna giden seyleri neler ? ve suanda bunu almasaydın hangi monitöru almak ısterdın

samsung S27A950D bu monitörü almak isterdim. parlak ekran ama renk kalitesi bundan iyi olduğunu düşünüyorum. bu monitörde tek hoşuma giden hz olayı.

Arkadaş samsung 27" 120hz, estetik olarak güzel monitör ve parlak ekran olması benim hoşuma giden yanlarıydı.

27" monitörün nokta aralığı 0.31 olmasının texture ları net görmemde sorun yarattığını 24" 0,27 asus monitörle yan yana koyduğunda daha iyi anladım. şayet 27" bir monitöre biraz daha uzaktan kullanırsanız sorun olmaz ama şayet benim gibi masaüstünde aramda 1 metreden fazla mesafe bırakamıyorum. 27" monitör için bence 1440 yada 1600p çözünürlük düşünülmeli.

Gelelim renk olayına. Arkadaşım ben 27"samsung u satmadan önce asus la yanyana koydum renk olsun, ışık olsun ve tabi özelliklede 120hz 144hz arasında gözle algılanabilecek bir durum varmı diye hemen karşılaştırmaya giriştim. Asus beni fazlasıyla tatmin ettiği için rahatlıkla ertesi gün 2 tane dah asus alarak surround kurdum.
    Asus la samsung u renk olarak kıyasladığımda asus un renkleri daha canlı buldum. Eminim ki sen samsung alsan ben ne yaptım dersin! o kadar da emin konuşabiliyorum. Ha! sen renk konusunda beklentin daha da başkaysa zaten samsung un o modelini hiç düşünme git kendine ips panel falan al. Bunun dışında ben oyun için kullandığımda asus monitörü renk kalibrasyon işine hiç girmedim. 3 monitörüde fabrikasyon ayarları ile kullanıyorum. Özellikle de üzerine basarak söylüyorum "Scenery Mode" un BF3, Crysis 3 te ışık etkisini çok etikili kullanan bir mode. Bu moddayken masaüstü kullanım mümkün değil tabi ama oyun monitörü bu monitör ve not vermem gerekirse 100 üzerinden 95 veriyorum. (5 puanı mat panel olmasından dolayı kırdım)

120Hz OLED monitörler çıkana kadar monitörüm bu

Bence siz kullanım amacınızı iyi belirledikten sonra monitör seçimi yapın. Bunu yaparken önceliğiniz marka değil panel olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 13 Mayıs 2013; 18:41:10 >

• Bir önceki mesajımda da yazdım yakından net görüntü elde edemezsin. deneme şansınız varsa 1080p de 27" ve 24" monitörleri yanyana görme şnası bulursanız tekno marketlerden.
  • Hocam beni de klübe eklermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siparişi dün verdim hala ulaşmadı , bu güne kadar hep 19'' 1400x900 monitör kullandım acaba değişkiliği + yönde hissedecekmiyim , heyecan dorukda bekliyorum !
  • kafam cok karısık pc yi yeni dizdim hersey süper dandik 6 senelik lcd var pc de yenı monitör bekliyor pc ama bi türlü karar verip alamıyorum .(
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalcin

Siparişi dün verdim hala ulaşmadı , bu güne kadar hep 19'' 1400x900 monitör kullandım acaba değişkiliği + yönde hissedecekmiyim , heyecan dorukda bekliyorum !

Hocam bende 19" monitörden gectım ilk basta bıraz buyuk geldı gozume ama oyun zevkı bır baska oluyor bf3 ozellıkle ınanılmaz canlı ve guzel ıns begenıceksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 13 Mayıs 2013; 20:50:45 >

• Çözünürlük konusunda 19'' den dahamı iyi , zira 19'' 1400x900 olmasına rağmen boyut olarak baya küçük olduğundan 1900x1080b e göre pek fark olmaz gibi geliyor bana yanılıyormuyum ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalcin -- 13 Mayıs 2013; 21:28:42 >
  • quote:

Çözünürlük konusunda 19'' den dahamı iyi , zira 19'' 1400x900 olmasına rağmen boyut olarak baya küçük olduğundan 1900x1080b e göre pek fark olmaz gibi geliyor bana yanılıyormuyum ..

olurmu hocam naptın ya 19" ten daha büyük ekran olmasına rağmen çözünürlüğü daha yüksek(1920x1080) buda çok daha iyi bir görüntü kalitesi demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 13 Mayıs 2013; 23:06:06 >
  • Sonra pixelleri saymayalımda .
  • 3D özelliğini kullanamıcam boşuna almış olur muyum genede?
  • Bu gün saat 16.11 de kargo geldi , kutunun üzerinde ASUS VG248 yazıyordu QE harflini tasarruf etmek için eklememişler koliyi açınca ilk önce şaşırdım !alışageldiğim monitörlerden değildi yassı uzundu bu yüzden gözüme küçük göründü ve görüntüleri yam yassı vereceğini düşünüp canım sıkıldı , kurulum aşamasına geçtim kutunun içine kıyıpda 1 ad Display port kablosu atamamışlar bu kadar cimrilik olur yani , 890 TL ver 1 tane kabloyu çok görsünler ne ise monitöün tuşuna basınca gözüme küçük gelen monitör bir anda kocaman oldu scanery modda masaüsütü adeta göz kamaştırıyor aşırı ışıklı , standart modda gayet farklı ve güzel oyun oynarken scanery modda oynadım çok güzel lakin 70 -80cm mesafeden bakıyorum görüntü hafif buzlu gibi bu benim pek hoşumma gitti diyemem , CD yi takdım driveri kuramadım lakin monitör 144 HZ olarak oyunlarda görünüyor ve daha önceki 75 HZ vga monitörüme göre FPS oyunları çok farklı silahla atyeş ederken namludan daha blast çıkmadan kurşun hedefi delip geçiyor , tepkimeler çok gerçekci ve nedense 1400x900 vga monitörümle aldığım FPS lerin aynısını 1900x1080p de de alabiliyorum , bioshock infinity oynarken adeta renkler büyüledi her şey çok güzel lakin ekranı fazla matlaştırmışlar buda hafif buzlu gösteriyor keşke yarı parlak yapsalardı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalcin -- 14 Mayıs 2013; 21:45:57 >

• Hocam beni de klübe eklermisiniz

• quote:

Bu gün saat 16.11 de kargo geldi , kutunun üzerinde ASUS VG248 yazıyordu QE harflini tasarruf etmek için eklememişler koliyi açınca ilk önce şaşırdım !alışageldiğim monitörlerden değildi yassı uzundu bu yüzden gözüme küçük göründü ve görüntüleri yam yassı vereceğini düşünüp canım sıkıldı , kurulum aşamasına geçtim kutunun içine kıyıpda 1 ad Display port kablosu atamamışlar bu kadar cimrilik olur yani , 890 TL ver 1 tane kabloyu çok görsünler ne ise monitöün tuşuna basınca gözüme küçük gelen monitör bir anda kocaman oldu scanery modda masaüsütü adeta göz kamaştırıyor aşırı ışıklı , standart modda gayet farklı ve güzel oyun oynarken scanery modda oynadım çok güzel lakin 70 -80cm mesafeden bakıyorum görüntü hafif buzlu gibi bu benim pek hoşumma gitti diyemem , CD yi takdım driveri kuramadım lakin monitör 144 HZ olarak oyunlarda görünüyor ve daha önceki 75 HZ vga monitörüme göre FPS oyunları çok farklı silahla atyeş ederken namludan daha blast çıkmadan kurşun hedefi delip geçiyor , tepkimeler çok gerçekci ve nedense 1400x900 vga monitörümle aldığım FPS lerin aynısını 1900x1080p de de alabiliyorum , bioshock infinity oynarken adeta renkler büyüledi her şey çok güzel lakin ekranı fazla matlaştırmışlar buda hafif buzlu gösteriyor keşke yarı parlak yapsalardı..

hocam öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan uzun zamandan beri araştırıyorum bu matlıgı yüzünden pek içim ısınmadı ve tipi sence yakından hoşmu tipi de çok sıradan geliyor o fiyatta bi monitöre kullandıkça eksilerini artılarını paylaşırsan sevinirim bende de 18,5" samsung kullanıyorum pc yi yeni topladım yeni monitör almak için sabırsızlanıyorum ama tam içime sinen bir model olmadı bi ara bu modele taktım bi ara 27" samsung a taktım oda büyük dediler bıraktım suan araştırıyorum beklemedeyim bi tane güzel bi monitör almak istiyorum biraz zaman geçtiğinde de 2. Bulursam aynısından tekrar alıp surround yapmayı düşünüyorum :-)

• Değerli üstadım ; ben şimdi yeniden monitör alıyor olsam gene monitörü alırdım , samsuıngun 27'' gerçekden büyük ve o boyuta göre bence 1900 çözünürlük az ! mat ekran olması bence parlak olmasından daha iyi çünkü parlak ekranlarda yansıma yapıyor film yerine kendimizi izliyoruz mat olunca hafif buzlu bir görüntü veriyor hani şu cep telefonlarındaki şeffaf mat filim olayı gibi belki ayarlardan düzeliyordur bilemiyicem lakin genel olarak memnun kaldım tipide tam istediğim gibi tip den yana sıkıntım yok. IPS ekranlar daha iyi görüntü sunsada tepki süreleri bana gelmez !.. daha iyisi çıkana kadar bence en iyisi bu , monitörün NVİDİA VİSİON 2 yide desteklediği unutulmamalı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalcin -- 16 Mayıs 2013; 22:48:36 >
  • quote:

Need for Speed Most Wanted @ 3240x1920 Resolution / Riva Tuner 60FPS set edildi

Bu monitörleri kullanan arkadaşlara sorum var. Gün boyu yazı okuduğunuz oldu mu hiç? Kullandığınız monitor uzun süre yazı okumak için uygun mu sizce? Gözleri yoruyor mu?

• yazı okumaktan yana bir şikayetim yok. 3 ekran surround modda iken çerçeverden dolayı sıkıntılı bir alışma dönemi geçirmekteyim sadece şimdilik diyeceğim bu. tek monitörde bir sıkınyı duymadım. standar ve rgb modda gayet ideal. diğer modlarda zaten yazı okumak istemezsiniz çok cafcaflı ve gözü yoran modlar.
  • Bu gün pc den cazur cuzur sesler geldi ekran bembeyaz oldu dondu pc yi kapadım açtım monitöre görüntü gelmiyor , ekran kartının fanları dönüyor ,ısı borularında çalışırken sıcaklık var demekki işlemcisi çalışıyor acaba monitöremi bişi oldu.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.