Şimdi Ara

Asus VG248QE Kullananlar Klubü - 3xSurround Portrait 3240x1920 (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.120
Cevap
29
Favori
72.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir inceleme sitesinde bu ayarlara yakın yapmışlardı. Uzun süredir bu ayarları kullanıyorum.

Standart mod
    Parlaklık 35
    Kontrast 80
    Renk sıcaklığı R96 G93 B90

Trace free 80

Ayrıca o gri perde gitsin diye nvidia denetim masasından GAMA ayarını 0.85 yaptım bir deneyin isterseniz
  • orhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Bilmiyorum benim gözüm mü bozuk acaba ama :) Standard bana çok soluk ve tatsız geliyor. Sanki 200TL'lik monitör kullanıyormuşum gibi hissettiriyor. Daha canlı renkler arıyorum fakat Theater'da da siyah çok karanlık oluyor. Nvidia üzerinden gama artırırsam Theater modda siyahlar açılır mı peki ?
    Hocam bu arada az önce gama ayarını yapamamışım. Çok teşekkür ederim. Gama 0.85 yapınca renkler baya dolu göründü standard modda. Theater için de 1.15 yaparak deniyorum ikisi arasında bir karar vereceğim. Ama renk doğruluğu olarak sanırım Standard daha iyi renkler veriyor gibi.
    Bu arada parça parça yazıyorum ama daha önceden baya test etmiştim trace free 60 üzeri ghosting yaratıyor onu 60 yapmanız daha iyi.
  • Queloon kullanıcısına yanıt
    Bu monitörü ayarlamak sıkıntı gerçekten. Bazen bozulsa yenisini alsam diyorum da bir türlü bozulmuyor:) Bir yerden sonra bıkıp lanet olsun böyle kalsın deyip kullanırsınız. Trace 60 denerim teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam dediğim gibi 3 yıldır kullanıyorum bıkmadan usanmadan ayarlamaya çalışıyorum ama sinir hastası edecek beni bu monitör ben de artık bozulsa diye bakıyorum. Ama dediğiniz ayar bir süre idare edecek beni teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar geçen hafta bu monitörü aldım asus rog notebook ile kullanıyorum laptopda dvi port olmadığı için hdmı çıkışından görüntü alıyorum 60hz. Yalnız ekranda çoğu oyunda yırtılmalar oluyor bazı oyunlarda dikey senkronizasyonu kapatınca geçiyor ama bazı oyunlarda bu ayar yok nvdia ayar menüsünden bu oyunların bazılarını dikey s. Kapatıp deniyorum ama oda pek fayda etmedi özellikle pes19 gibi oyunlarda yırtılmalar oluyor. laptopu tv me bağadığım zaman yırtılma olmuyor anlayamadım yardım edebilirseniz sevinirim ayrıca çok ilginç bazı oyunlarda ses monitörden gelmiyor genelde unreal engine 4 motorlu oyunlarda sesler laptopdan gelmekte ama monitörden gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

Bu monitörü ayarlamak sıkıntı gerçekten. Bazen bozulsa yenisini alsam diyorum da bir türlü bozulmuyor:) Bir yerden sonra bıkıp lanet olsun böyle kalsın deyip kullanırsınız. Trace 60 denerim teşekkürler.
    Acaba

MG248QR ve VG258QR modellerinde de bu bahsettiğiniz renk problemi varmı . 75 Hz olan VG245H modelini 1000 TL ye alacaktım . Ama almışken 144 Hz alayım sonuçta yıllarca kullanılıyor dedim. Bu 144 Hz oyun harici bir etkisi varmı Windows da . Ve göz sağlığına zararı varmı onu merak ediyorum ben asıl . Yarın vatan bilgisayara gidip. U modelleri yakından incelemek istiyorum . IPS düşünüyordum ışık sızması ve şeyler deli etti . Va panellerde curved genelde iyileri onunda istemiyorum düz flat daha uygun kullanım için

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Hocam monitorler hakkinda uzman degilim ama paylastiginiz iki monitor e baktım, 16.7 milyon renk 6bit +FRC denmiş. Uzman arkadaslar en az 8 bit panel öneriyor, yalniz bazı yabanci forumlarda 8 bit panel olupta renk kalitesi kotu olan monitorler de var demisler. Elinden bircok monitor gecmis birinden tavsiye istemek lazım, aksi halde forumlar da herkes kullandığı monitoru tavsiye edecektir.

Bana soracak olursaniz bu saatten sonra 1080p monitor almam. Cep telefonu ve laptop ekranlarina baktiktan sonra monitorun pikselleri gozume batmaya başladı. 144 hz e gelecek olursak oyun harici de ise yariyor. Ekran da bir pencere kaldırırken, internet tarayıcısını veya bir belgeyi yukarı asagi kaldırırken yazıların netligi 60hz monitör e göre daha net. 60hz monitor deki bulaniklasma yok. Uzun zamandır monitörü değişip 4K 60hz monitör alayım diyorum ama 144hz den 60 a gecmeye cesaret edemiyorum. Alisabilir miyim bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan -- 15 Ocak 2019; 22:22:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam 2- 2,250 tl arasında 2k 144 hz monitör var mı ?

Tercihen Asus istiyorum.
  • Arkadaşlar ben yakın bir zaman içerisinde DDR4 sisteme geçeceğim . Haliyle bütün sistemi satmayı düşünüyorum , içersin de bu monitör de dahil . Asus VG248QE , bu monitör kaça gider . Garantisi yok monitörün , bütün kutu içeriği tamam .

Bilgili arkadaşlardan haber bekliyorum .

İyi forumlar .
  • Hocam bana verirsen 350 - 400 veririm :)

Paraya ihtiyacın yoksa ve monitörde problem yoksa 350 - 400 veririm. hem yeni monitör almamış olurum.

Bana vermeyipde daha pahalı satarım derseniz ürünün şuan piyasa fiyatı 1400 - 1500 tl arasında satılıyor. Sizin ürün 3 yıl kullanılmış ve garantisi yok sizde satsanız satsanız 600 liraya satarsınız.

İlginiz için teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Hocam bana verirsen 350 - 400 veririm :)

Paraya ihtiyacın yoksa ve monitörde problem yoksa 350 - 400 veririm. hem yeni monitör almamış olurum.

Bana vermeyipde daha pahalı satarım derseniz ürünün şuan piyasa fiyatı 1400 - 1500 tl arasında satılıyor. Sizin ürün 3 yıl kullanılmış ve garantisi yok sizde satsanız satsanız 600 liraya satarsınız.

İlginiz için teşekkürler :)
    Çok ucuza gidiyormuş , şimdi ben alınca en aşağı 2K @60 lık bir model düşünüyorum . Monitörü satmışken en azından yeni parça alırken bana katkıda bulunmasını beklerim . Valla monitörde sorun var mı yok mu bilmiyorum . Günde 5-6 saat açılıyor kapanıyor Test etmek için önereceğiniz bir şeyler var mı ? Ölü piksel yok ondan eminim . 144 hz kesintisiz görüntü veriyor denedim . Hoparlörüde çalışıyor . Kırık dökük bir şeyi yok .

Yalnız 3D özelliği var ancak bende gözlük olmadığı için hiç deneyemedim ondan emin değilim . Bu saydıklarımın dışında bir problem oluyorsa monitörlerde bakayım hemen onlara da .

• Hocam şimdi durum bu 1400 ile 1600 arasında fiyatı olan bir ürün siz 3 yıl kullandınız. Bende Vx248H var 2. yılında taş gibi nazar deymesin güzel ürün

siz kaç lira düşünüyorsunuz ki alacak kişi 500-600 verir daha fazla verse zaten sıfır garantili ürün almak ister.

Color Banding Testi yapın Bu resimi bilgisayarınıza indiriniz ve tam ekran açın
    Resim de siyah ile beyaz renkler pürüzsüz bir şekilde görünmesi gerekiyor, Karelenme Dalgalanma vs varsa Color Banding var demektir.
    Ölü Piksel,Sıkışmış piksel veya panelde çizik vs var mı onlara bakmanız iyi olur

https://i.hizliresim.com/dv8llQ.png

• Arkadaşlar geçen hafta bu monitörü aldım Asus ROG 553 i7 Windows 10 notebook ile kullanıyorum. Ekran kartım GTX 960. Laptopda DVI port olmadığı için HDMI çıkışından görüntü alıyorum 60 Hz. Yalnız ekranda çoğu oyunda yırtılmalar oluyor bazı oyunlarda dikey senkronizasyonu kapatınca geçiyor ama bazı oyunlarda bu ayar yok. Nvidia ayar menüsünden bu oyunların bazılarını dikey s. kapatıp deniyorum ama o da pek fayda etmedi. Vsync yok özelliklerimde. Özellikle PES 19 gibi oyunlarda yırtılmalar oluyor. Laptopu televizyonuma bağladığım zaman yırtılma olmuyor anlayamadım. Yardım edebilirseniz sevinirim, ayrıca çok ilginç bazı oyunlarda ses monitörden gelmiyor. Genelde Unreal Engine 3 motorlu oyunlarda sesler laptopdan gelmekte ama monitörden gelmiyor.Bu arada Display portla 144hz. Olduğunu biliyorum ama dp olmadığı için hdmı la bağlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klarnetk -- 16 Ocak 2019; 13:8:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hoid

Arkadaşlar ben yakın bir zaman içerisinde DDR4 sisteme geçeceğim . Haliyle bütün sistemi satmayı düşünüyorum , içersin de bu monitör de dahil . Asus VG248QE , bu monitör kaça gider . Garantisi yok monitörün , bütün kutu içeriği tamam .

Bilgili arkadaşlardan haber bekliyorum .

İyi forumlar .
    min 800 e alıcı bulursunuz çok rahat bir şekilde. O da min.
  • Arkadaşlar monitörü alalı 1 sene oldu vatandan almıştım ama 1 senede monitör ün 3 farklı yerinde ölü piksel çıktı. Aslında hepsi son 1 ayda çıktı neden bilmiyorum. 2 tane tekli piksel bir tanede 0.7 kalem ucu kadar büyüklükte toplu olarak çıktı. Şimdi merak ettiğim ben bunu servise versem bana ölü pikselden yenilerler mi bunu?
  • arkadaslar merhaba

yeni aldigim asus vg248qe monitorumde asagidaki konuda yazdigim sekilde 144hz ayarlarinda sorun yasamaktayim

https://forum.donanimhaber.com/144hz-ayarlarina-alinca-ekranda-olusan-cizgiler--137874701#137881603

bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim

• Evet 3 senenin sonunda garantisinin bitmesine 4 ay kala Ghost Screen sorunu ile karşı karşıyayım. Daha önce bu ve benzeri durumları yaşamış.Garantiye vermiş arkadaşlardan yardım bekliyorum.Çok da severek kullanıyorum.Özenle bakıyorum.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.