Şimdi Ara

## Asus'un GeForce 9800GTX+ Modeli Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
14.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'un GeForce 9800GTX+ Modeli Hazır ##

Nvidia önümüzdeki hafta itibariyle GeForce 9800GTX+ (Plus) modelini resmen duyurarak kullanıma sunacak. Rakip AMD-ATi'nin Radeon HD 4850 modeline karşı geliştirilem GeForce 9800GTX+ aynı zamanda firmanın 55nm üretim teknolojisine geçiş yapacağı ilk model olacak. Daha önce kullanıma sunulan GeForce 9800GTX (65nm G92 tabanlı) modelinden kullandığı 55nm G92b gpu'su ve arttırılan saat hızlarıyla ayrılan GeForce 9800GTX+ için üreticiler artık son hazırlıklarını yapıyorlar. Daha önce haberlerini verdiğimiz Leadtek ve ZOTAC gibi üreticilerden sonra Asus'un GeForce 9800GTX+ (EN9800GTX+) modeli de ortaya çıktı. Firmanın yeni modeli Nvidia'nın referans tasarımını kullanıyor ve rakip üreticilerin benzer modellerinden soğutucu üzerinde kullanılan çıkartması ile ayrılıyor. Çift slot tasarıma sahip olan ve 256-bit bellek veri yolunu destekleyen Asus GeForce 9800GTX+, 128 adet paralel işlem birimi ve 512MB GDDR3 bellek ile geliyor. Grafik işlemcisi 738MHz'de, paralel işlem birimleri 1836MHz'de ve bellekleri 2200MHz'de görev Triple SLI teknolojisini desteklerken yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. CUDA ve PhysX gibi Nvidia adına son derece önemli olan iki teknolojiyle de uyumlu olan model üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı yer alıyor. Ülkemizde de kullanıma sunulması beklenen kartın fiyatı hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Fiyat tuzlu olur..
  • Gereksiz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

fiyatı hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Aman iyiki belli değil. Uçuk kremi aramak zorunda kalmıycaz demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 11 Temmuz 2008; 13:39:04 >
  • bakalım performans nasıl olacak testleri merakla bekliyorum haber için saol fx
  • Daha ucuzu ve iyisi varken ben şahsen almam.. Alana da kim ne der?
  • 4eVeR 4870
  • quote:

Orjinalden alıntı: aQua~MaDooR`

4eVeR 4870

+1000

Yada 4870 X2
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

quote:

4eVeR 4870

+1000

Yada 4870 X2

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

quote:

4eVeR 4870

+1000

Yada 4870 X2
  • Çıkartması hoş olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drift_Kinq

bakalım performans nasıl olacak testleri merakla bekliyorum haber için saol fx

bence merak edicek bişi yok ortada
  • bu kartlar pek tutulacağını sanmam
  • artık herkes bu kartlara dudak bükerek bakıyor.. bi 4850 haberi olsa idi daha iyi olurdu... zaten yeni kralın haberi de gelmiş bunlar demode oldu...
  • Gereksiz bir ürün...
  • valla ben bu kartın çıkmasını bekliyorum, çıkarsa inşaallah alacam.
  • Fiyatı 200 doların altında olmalı ki alıcı bulsun, ama sanmıyorum. 250-300 arası olur ve 4850 karşısında tutunamaz.
  • Asus ne zaman ucuz bi mal çıkardı ki?En az 245$ den piyasaya girer diyorum.
  • AMD & ATI NO:1 MANUFACTURER
  • quote:

Orjinalden alıntı: ralfi07

Daha ucuzu ve iyisi varken ben şahsen almam.. Alana da kim ne der?

arabın yağı bol olunca g...ne başına sürermiş derler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.