Şimdi Ara

Asus TUF Laptop %100 Cpu Kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar, geçen hafta aldığım TUF Fx506lu-hn053 model laptopun performansında sıkıntılar yaşıyorum. i5-10300h işlemci, 1660ti ekran kartı ve de 8 gb ram donanımı ile işlemcim Warzone'da %100 çalışıyor, ekran kartı %50 civarı kullanılıyor 60 fps alabiliyorum. Cs-Go'da bile ara ara cpu kullanımı %100 oluyor 90 fps civarı alıyorum onda da fps drop yaşıyorum bunun sebebi sizce ne olabilir nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca sıcaklıklar 80-85 arası değişiyor her iki oyunda da, cpu frekansı 4000 mhz civarı oluyor.

• en ust ayarlarda 75 fps ıle oynaman lazım sıcaklıkta 90 derece olur sogutması ıyı notebook demek ki.

sorununa gelelım sorun ıslemcı ıle alakalı ama kaldırır oynatır cpu 100 de calısır degerlere fazla takılma ama olması gereken işlemcı ryzen 7 4800 du

sizin yapacaklarınız

https://www.malwarebytes.com/ indirip sistemde kötü bir yazılım var mı kontrol etmenız . Virüs programı kullanıyorsanız bankacılık ıslemı yapmıyorsanız gerek yok cunkü Windowsun kendı defenderı vırus programı yeterı kadar is görür ev kullanıcısı ıcın.

oyun ıcın ayarlarıda aşagıdakı programla yaparsınız.

• gameboster programıda var onunlada oyunu baslatırsanız gereksız uygulamaları kapatıp oyunu acar cpu gereksız bınecek yuku kaldırır

• muhtemelen tek kanal ram var pcde

iki tane 8-8 yaparsanız cözülür durum tek kanal ram kullanıpta ekran kartından tam performans almanız cok zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.