Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
269.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusufpb

Son bir sorum olsun kusura bakmayın, kapağı sürekli açık mı bırakıyorsunuz, neden diye sorarsanız monitörü kapatıp açmak için tuttuğumuz yerde kamera olduğu için baskı mı uyguluyoruz acaba, benim sorunum belki günde bir defa ilk monitörü açtığım zaman oluyor, dersler bitene kadar monitörü bir daha kapatmıyorum..

Alıntıları Göster

Sanmıyorum hocam. Ben cihazı aldıktan 2-3 gün sonra fark ettim problemi, baskıyla vs. olsaydı direk yesyeni cihazda çıkmazdı. Bizimkilerin kamera modülü arızalı büyük ihtimalle.

• yusufpb Y kullanıcısına yanıt

Kullanmadıkça kapatıyorum kapağı klavyede toz birikmesin diye.

• evet 8+16 olarak kullanıyorum ve dual olarak çalışıyor. bilgisayar zaten orjinal haliyle de çok hızlı. fps artışı oluyor elbette ama çok fazla beklentiye de girmeyin. zira çoğu zaman ram belleğin üçte ikisi boşta çalışıyor. yani 24 gb tı gerektirecek piyasada oyun da programda pek yok. sadece dual olması etkiliyor biraz. 8+8 şeklinde de kullansanız olur. 16 gb ram ekleyerek ben biraz uzun vadeli düşündüm aslında.

• servis konusunda bende aynı düşünüyorum. bilgisayar kurcalanırsa tekrar eskisi gibi olmuyor maalesef. bu kamera sorunu yüzünden servise göndermeye içim elvermiyor doğrusu.

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt

Hocam yine ubuntuyu kurup bir kaç gün kullanıp detaylı denemen bizim için problemi daha netleştirir gibi belki Windows sürücülerinden kaynaklanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2021 TUF serisindeki wallpaper'ı aldım bi tane yabancıdan. Kullanmak isteyen varsa buraya bırakayım.

https://www81.zippyshare.com/v/6rdUbssI/file.html

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü
  • Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü

29 eylülden bugüne kullanıyorum. s ve d tuşları bir miktar silindi
  • berkantkz B kullanıcısına yanıt

aliexpress'te tuş stickerları satılıyor bunu önlemesi için 1-2 dolara. ben bir önceki klavyemi kullandığım için pek ihtiyaç duymadım ama o stickerlardan alacağım.

• Fyberest F kullanıcısına yanıt
    Hocam buna ben de takılmıştım, anladığım kadarıyla sadece stok kodları farklı hepsi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Critos

aliexpress'te tuş stickerları satılıyor bunu önlemesi için 1-2 dolara. ben bir önceki klavyemi kullandığım için pek ihtiyaç duymadım ama o stickerlardan alacağım.

1-2 haftaya menteşe sıkılığından servise götürücem. Klavyeyi de söyleyeceğim değiştirirlerse yenisine alırım sticker.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkantkz

1-2 haftaya menteşe sıkılığından servise götürücem. Klavyeyi de söyleyeceğim değiştirirlerse yenisine alırım sticker.

Alıntıları Göster

servis sürecini buradan anlatırsanız iyi olur bende göndermeyi düşünüyorum

• Arkadaşlar rami yetkili serviste taktıran oldu mu?
    Rami kendimiz ki götürüyoruz?
    Bırakmışken fandan garip bir ses geliyor onu ve genel temizliğini hep birlikte aradan çıkarabilir miyim acaba?

• gelen güncellemeyi yapan oldu mu?

• unnamed13 U kullanıcısına yanıt

Hangi güncelleme hocam?

• Webcam sorunu yaşayan oldu mu arkadaşlar hiç?

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Evet son 10 sayfada baya konuşuldu. Hangi konfigürasyon sizin ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Evet son 10 sayfada baya konuşuldu. Hangi konfigürasyon sizin ki?

Normalde konuyu okumadan soru sormak adetim değildir, üzgünüm bunun için hocam. Benim değil, arkadaşımın laptopu arızalandı, ben de konuya yazarak bir şansımı denemek istedim.

Model kodu FA506II-BQ256T olmalı sanırım. Vatanbilgisayardan alınmıştı. Ryzen 5 olan versiyon.

Çözümü var mı? Kronik mi? Servis başvurusu yapmıştı ama, gönderilmeli mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Normalde konuyu okumadan soru sormak adetim değildir, üzgünüm bunun için hocam. Benim değil, arkadaşımın laptopu arızalandı, ben de konuya yazarak bir şansımı denemek istedim.

Model kodu FA506II-BQ256T olmalı sanırım. Vatanbilgisayardan alınmıştı. Ryzen 5 olan versiyon.

Çözümü var mı? Kronik mi? Servis başvurusu yapmıştı ama, gönderilmeli mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Alıntıları Göster

506 modeli evet. Ben dahil birkaç kişide daha var o sorun. Nedenini bulamadık maalesef, kronik bir problem. Servisten başka çözümü yok sanırsam, ben de göndereceğim uygun bir vakitte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 31 Ocak 2021; 20:29:50 >

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah, sorun değil detayları merak ediyorsanız diye son on sayfa demiştim. Bazen vakit olmuyor, soru sorarak cevap arıyor insan. Arkadaşlardan servise gönderen yok ama yazılımsal olabilir sorun diye konuşuyorlardı. Ayrıntıları takip etmedim. Sanırım daha gönderen yok. Yazılım güncellemesi bekleyebilirsiniz, yine düzelmezse o zaman servis yolu görünebilir. Aktif kullanıyorsa kamerayı tabi ki hemen göndermeli.
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.