Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
269.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. Ben notebook’u harici monitör ile kullanıyorum. Bu şekilde kullanan arkadaşlar PC ile monitör arasında hdmi kablo ile mi baglanti kuruyorsunuz? Display port ile bağlayacağım? Monitör içinde display port kablo çıktı fakat her iki ucu da geniş. Nasıl bi kablo ya da aparat kullanmak gerekir. Kullansam ne kazanırım görüntü olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Arkadaşlar. Ben notebook’u harici monitör ile kullanıyorum. Bu şekilde kullanan arkadaşlar PC ile monitör arasında hdmi kablo ile mi baglanti kuruyorsunuz? Display port ile bağlayacağım? Monitör içinde display port kablo çıktı fakat her iki ucu da geniş. Nasıl bi kablo ya da aparat kullanmak gerekir. Kullansam ne kazanırım görüntü olarak?

Ben de 2. ekranla kullanıyorum uzat modunda. Eskilerden kalma monitörümü bağladım. HDMI çıkışından bağlıyorum çevirici ile. Display port ile kullanmanın artısı free sync ve 144 hz yenileme hızı almak olur. hdmi max 120 hz veriyor bildiğim kadarıyla. Bizim aletlerde display port çıkışı yok ancak type c üzerinden bu çıkış alınabiliyor. Bunun için şu tarz bir dönüştürücüye ihtiyacınız var: https://www.hepsiburada.com/paugge-4k-60-hz-ultra-hd-3840-2160-dp-v1-2-usb-3-1-thunderbolt-3-destekli-usb-c-to-displayport-adaptor-kablo-pm-HB000007ZCT9

• quote:

Orijinalden alıntı: alcnern

Evet ASUS TUF Gaming A17 Gaming Laptop, 17.3” 120Hz FHD IPS-Type, AMD Ryzen 7 4800H, GeForce GTX 1660 Ti, 16GB DDR4, 1TB PCIe SSD, 90WHr Battery, RGB Backlit KB, Windows 10 Home, TUF706IU-AS76https://www.amazon.com/dp/B0863DFMV7/ref=cm_sw_r_cp_api_i_dwN4Eb9Q24R4P

Bu cihazdan memnun musunuz? Ben de aynısından almayı düşünüyorum.

• A17 modelini Amazon.com amerika sitesinde alan var mı?

• soldaki 8 bit LG panel sağdaki 6 bit Panda panel.

Renk farkını değil ama kontrast farkını görebiliyoruz bu fotoğrafta. Gözlemlediğim kadarıyla beyazlar Panda panelde beyaza daha yakın. LG panelde biraz daha sarıya dönük gece ışığı modu etkinmiş gibi.

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü
  • berkantkz B kullanıcısına yanıt

Ben de başta 6 bitti ya korktum ama gayet iyi sıkıntı yok şu anda. Benim şu sıkıntım var 1920 1080 çözünürlükte aygıt yöneticisindeki yazıların hafiften Bulanık olması veya program kurarken pencerelerdeki yazılar bazen Bulanık oluyor. ama bunu başka bilgisayarlarda da denedim aynı şekilde herhalde bu çözünürlükten kaynaklanan bir sıkıntı ve win10 dan kaynaklanıyor. Ama 8 bitten kaynaklanır mı onu bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufpb

Ben de başta 6 bitti ya korktum ama gayet iyi sıkıntı yok şu anda. Benim şu sıkıntım var 1920 1080 çözünürlükte aygıt yöneticisindeki yazıların hafiften Bulanık olması veya program kurarken pencerelerdeki yazılar bazen Bulanık oluyor. ama bunu başka bilgisayarlarda da denedim aynı şekilde herhalde bu çözünürlükten kaynaklanan bir sıkıntı ve win10 dan kaynaklanıyor. Ama 8 bitten kaynaklanır mı onu bilemiyorum.

Yok hocam Windows 10 kaynaklı o problem. 1080p ekranların hepsinde aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufpb

Eğer görüntü ayarlarında ölçek %125'e ayarlı ise normal bir durum. Benim ekranım 8bit ancak %125 yapınca bende de öyle oluyor. %100'de kullanıyorum ben. %100'e düşürdüğünüzde sizde de düzelmesi gerek.

• Bilgisayara meraktan Ubuntu yükledim bugün. Kamera sıkıntısız çalıştı.

Windows kullanırken Microsoft Teams, Zoom vs. konferans programlarında kamerayı bir kere kapatınca bir daha açamıyorum kamerayı görmüyor. Ekranda kameranın olduğu yere bastırınca görüyor. Öyle de bir açılıyor bir açılmıyor gidip geliyor sürekli.

Donanımsal birşeyler var sanmıştım ama Ubuntu'da sıkıntısız çalışınca yazılımda sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım. Kamera konusunda böyle bir sıkıntı yaşayan ya da gören okuyan oldu mu? 2-3 haftalık cihazı kamera yüzünden servise vermek istemiyorum.

• berkantkz B kullanıcısına yanıt

Ben daha da büyük yapıyorum çünkü benden başka kullananlar onlar çok küçük olduğunu söylüyorlar..

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt

Evet bazen bende de oluyor dediğiniz gibi basınca düzeliyor aynı gün içerisinde bir daha da yaptığını görmedim. Windows 10 kullanıyorum ama dediğiniz gibi Ubuntu da yapmiyorsa belki yazılımsal olabilirim basınca gelmesi de sanki donanımsal gibi kısaca çözümü bulamadığımız ilginç bir konu !! Windows için herhangi bir driver yüklemedim Windows güncelleştirmesi ile gelen driverlar. Acaba kendimiz mı driver yuklesek? Siz Ubuntu yu uzun süre kullandınız mı kesin yapmıyor diyebiliyor musunuz ?

• 1 haftadır çok garip birşey farkettim.

Eski laptopumda logitech kablosuz klavye ve mouse vardı. Asus TUF da kablolu mouse. Bunları değiştirdim. Eski laptopta kablolu mouse var. Asus da ise kablosuz klavye ve mouse. Klavyesini kullanmıyorum sadece mouse. 1 haftadır günde 15-20 kere mouse ekranda takılıyor. Sanki SSD yokmuş, HDD varmış ve RAM tamamen dolmuş HDD ye yüklenmiş o da kararsıza düşmüş gibi davranıyor. Eski laptopta da böyle oluyordu fakat laptopun eski olmasına veriyordum.

• yusufpb Y kullanıcısına yanıt

Bilemiyorum hocam. Daha önce başka bir üye de aynı sorundan bende de var demişti. Sizle üç kişi olduk Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü Birkaç saat kullandım sadece ama bir kere bile kapanmadı, hata vermedi. Windows'a geçtim aynı programı orda açınca kamera kapandı görmedi, açamadım.

Ubuntu'da çalışıp Windows'a sıkıntı yapması yüzünden yazılımsal diye düşünüyorum, kapağa bastırınca çalışması donanımsal dedirtiyor. Saçma ve garip bir sorun. Asus desteğe yazdım bakalım ne diyecekler. Online ders anlattığım için çok sıkıntı yarattı kamerası bana.

• evet o kamera zedelerden biride benim. halen sorun devam ediyor. ama bir şekilde gerek elle bastırınca gerekse biraz kurcalayınca açılıyor tekrar kamera. şimdilik kalıcı olarak yolda bırakmadı ama can sıkıcı yine de. bende Pardus yüklemeyi düşünüyorum. bir de oradan bakayım bu kamera durumuna. zannedersen windows ta driverlerin bir uyumsuzluğu veya çakışması durumu var gibi. Donanımsal olsa hiç çalışmayabilir. şimdi bunun için servise verip kucalatmakta istemiyorum doğrusu.

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt

Bakalım Asus destek ne diyecek bekleyelim..

• Armoury Crate güncellenmiş bu arada. Artık service dosyasını kurulum dosyasını ayrı ayrı indirmiyorsunuz. MyAsus'a 2 Mb'lık bir kurulum dosyası gelmiş onu indirince hem Armoury Crate'i hem gerekli dosyaları kendisi indirip kuruyor.

Dağınıklığı düzeltmeleri iyi olmuş diyecektim tam ama yeni kurulan AC'de işlemci hızı ve sıcaklığını göstermiyor bu sefer de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Armoury Crate güncellenmiş bu arada. Artık service dosyasını kurulum dosyasını ayrı ayrı indirmiyorsunuz. MyAsus'a 2 Mb'lık bir kurulum dosyası gelmiş onu indirince hem Armoury Crate'i hem gerekli dosyaları kendisi indirip kuruyor.

Dağınıklığı düzeltmeleri iyi olmuş diyecektim tam ama yeni kurulan AC'de işlemci hızı ve sıcaklığını göstermiyor bu sefer de.

Hocam ben MyASUS da bulamadım. Armoury Crate uygulamasından güncelledim ama işlemci hızı ve sıcaklığı gitmedi.

• Fn tuşunu devredışı bırakabiliyor musunuz?
  • Fn tuşunu devre dışı bırakmak için bios güncellemesi gelebilir
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.