Şimdi Ara

Asus TUF FX506HC/HE/HM İnceleme (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
10
Favori
13.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: khanstern

Hocam link için teşekkür ederim, iniyor şimdi.

Değerlendirme konusunda gelecek olursak ben son tüketiciyim ne hp nin sahibiyim ne de asusun o yüzden gayette tarafsız ne gördüysem yazdım :)

Neyin yanını tutayım ki hp ya da asus daha fazla satsa bana ne kazancı olacak.

Asusun kronik yani her modelinin kasası kalitesiz berbat (en üst , en alt serisini (eeepc netbook) de kullandım ). Bu sizin ilk asus laptopunuzsa hatalı bulabilirsiniz, yeniyken fiat egea da tok ve güzel duruyor ama 1 sene sonra dökülmeye titremeye sağından solundan sesler gelmeye başlıyor.

Asus geçmişten ders almamış cihazın ramini takarken de inceledim ,açık ara bunu sezdim eski hatalar devam ediyor. Birde hp nin içini açıp bakın, ısı yalıtımı bile bariz çok daha kaliteli.. menteşe kalitesine değinmek dahi istemiyorum çünkü koca bir paragraf olur :)

Haa ama F/P cihaz, uzun ömürlü olması için masadan kalkmaması lazım , harici klavye ve fare ile kullanılmalı ve üstüne de 12000 BTU klima takılırsa hp kadar yaşar :)

Hocam bu forumda üyeliğim sizden eskidir 2006'dan beri bu forumdayım ayrıca bilişim sistemleri mezunuyum. İlk sahip olduğunuz Asus laptopunuzsa şeklindeki sözleriniz hoş değil. Çok merak ediyorsanız söyleyeyim yine de, ilk Asus laptopum bundan yaklaşık 13 yıl önce sahip olduğum Windows Vistalı F5SL modeliydi.

Daha önce 6 defa Asus tercih edip bir daha asla almayacağım dedikten sonra 7. kere tekrar Asus'u tercih etmeniz (stockholm sendromuna sahip değilseniz) söylediklerinizin tam tersi bir durumun ispatı aslında.

O kadar desteksiz konuşuyorsunuz ki hep subjektif cümleler. Diyorsunuz ki; Asus'un kasası sağlam değil HP'nin ne idüğü belirsiz plastik kasası ise çok sağlam. Neye göre?

Asus'un askeri standart MIL-STD-810H sağlamlık ve dayanıklılık testlerinden geçmesi hikaye ama khytr89'un kasa gacırdıyor hacum kıvamındaki yorumları hakiki, yersen. Ayrıca şu gıcırdamayı merak ettim. Keşke bir video çekip gösterseniz.

Mesela tüm Dünya'nın ısınma sorunuyla bildiği HP Pavilion Gaming'in soğutması için "bariz" daha başarılı demişsiniz (youtube testlerinde 5 dk oyun sonrasında CPU sıcaklığı 90 dereceyi geçen bir model için). Fakat 3 hava çıkışlı ve içindeki soğutma borusu sayısı HP'den daha fazla olan Asus'u daha başarısız bulmuşsunuz. Neye göre? Hangi testi yaptınız? Tabii ki yok çünkü sadece bir markayı kötülemek için yazdığınız bir mesaj.

Son olarak Asus'da ısınıyor diye söylediğiniz üst kısımdaki havalandırma boşluklarının olduğu yeri hoparlör zannetmeniz zaten bu konulara ne kadar "hakim" biri olduğunuzu gösteriyor.

Merak etmeyin sizin bu yorumlarınızla ne Asus'un satışları düşer ne de HP'nin satışları artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 16 Ağustos 2021; 18:50:32 >
  • 3050ti 3050 den daha mı iyi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ7 yada i5 işlemci tercihi nasıl olmalı ? Aradaki farka değer mi sizce ?

• zaftolga Z kullanıcısına yanıt

3050ti daha iyidir hocam.

İşlemci olarak bilgisayarı nasıl kullanacağınıza bağlı. Render alacaksanız veya yoğun işlemci ağırlıklı oyunlar oynayacaksanız (beamng.drive gibi yüksek işlemci isteyen oyunlar) i7 tercih edin. Yok genellikle AAA oyunlar oynayacağım yüksek işlem kapasitesine gerek yok diyorsanız i5.

• Teşekkürler, hepsinin fiyatları zamlanmış , alsak bir türlü almasak gelecek haftaya daha zamlı olacak :))

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Teşekkürler, hepsinin fiyatları zamlanmış , alsak bir türlü almasak gelecek haftaya daha zamlı olacak :))

RTX 3050Ti'lı modeli değerlendirin bence. Fiyatlar sürekli artıyor hazır HB'nin 5 bin TL'ye 500 TL indirimi de varken 10 binin altına alınabilir bir model.

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-f15-fx506he-hn011-intel-core-i5-11400h-8gb-512gb-ssd-rtx-3050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000008SRHI?magaza=Teknorya

• quote:

Orijinalden alıntı: Ray Kurzweil

Hocam bu forumda üyeliğim sizden eskidir 2006'dan beri bu forumdayım ayrıca bilişim sistemleri mezunuyum. İlk sahip olduğunuz Asus laptopunuzsa şeklindeki sözleriniz hoş değil. Çok merak ediyorsanız söyleyeyim yine de, ilk Asus laptopum bundan yaklaşık 13 yıl önce sahip olduğum Windows Vistalı F5SL modeliydi.

Daha önce 6 defa Asus tercih edip bir daha asla almayacağım dedikten sonra 7. kere tekrar Asus'u tercih etmeniz (stockholm sendromuna sahip değilseniz) söylediklerinizin tam tersi bir durumun ispatı aslında.

O kadar desteksiz konuşuyorsunuz ki hep subjektif cümleler. Diyorsunuz ki; Asus'un kasası sağlam değil HP'nin ne idüğü belirsiz plastik kasası ise çok sağlam. Neye göre?

Asus'un askeri standart MIL-STD-810H sağlamlık ve dayanıklılık testlerinden geçmesi hikaye ama khytr89'un kasa gacırdıyor hacum kıvamındaki yorumları hakiki, yersen. Ayrıca şu gıcırdamayı merak ettim. Keşke bir video çekip gösterseniz.

Mesela tüm Dünya'nın ısınma sorunuyla bildiği HP Pavilion Gaming'in soğutması için "bariz" daha başarılı demişsiniz (youtube testlerinde 5 dk oyun sonrasında CPU sıcaklığı 90 dereceyi geçen bir model için). Fakat 3 hava çıkışlı ve içindeki soğutma borusu sayısı HP'den daha fazla olan Asus'u daha başarısız bulmuşsunuz. Neye göre? Hangi testi yaptınız? Tabii ki yok çünkü sadece bir markayı kötülemek için yazdığınız bir mesaj.

Son olarak Asus'da ısınıyor diye söylediğiniz üst kısımdaki havalandırma boşluklarının olduğu yeri hoparlör zannetmeniz zaten bu konulara ne kadar "hakim" biri olduğunuzu gösteriyor.

Merak etmeyin sizin bu yorumlarınızla ne Asus'un satışları düşer ne de HP'nin satışları artar.

Alıntıları Göster

Belli ki tarafsız olmayan sensin, uslubun hiç hoş değil böyle devam edersen muhatabın avukatim olacak.

Terbiyesizligin ahlaksizlığin luzumu yok.

Asusla ilgili tecrubemi paylasmisim ayrica kötü berbat alınmaz demiyorum, f/p ne demek ne kadar ekmek o kadar kofte.. Arsive baksam belki kullandigim asuslarin calisirken vs fotolarini bulabilirim ama neden markayi gereksiz linçleyeyim ki bana bir artisi yok ayrica artisi olsa da ticari etige uymaz , tanimadigin insanlar hakkinda klavye karsinda yorum yapmana cok kizdim.

Tekrar okudum yazdigimi hatali bir sey mi var diye ama kasa kalitesini ve sogutma sistemini yerin dibine soktuğum kadar iç ozelliklerini ve ekranini da övmüşüm.. Asusfan boylugunu başkasına yap. Hp de cok ahım şahım değil ama onu da belirttim. Nasil bir sendrom ve ego hali yaşıyorsun bilmiyorum ama geçmiş olsun. Belki de 2.el değeri düşmesin diye çabalıyorsun artık neyin hesabindasin bilmiyorum.

Bu konuyla ilgili daha fazla polemiğe girmeyeceğim, blok öncesi son ikazım.

Haa bu arada yigidi öldür hakkini ver derler, bios icin tesekkurler 305 e güncellendi. Sorun çözüldü sanırım, bataryada da fan çalışıyor. Forza horizon rtx desteği var mi bilmiyorum ama gtx e gore bariz gozume guzel geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 17 Ağustos 2021; 13:18:54 >
  • Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt

Merhaba , hocam fiyat 11 bin nasıl 10 bin altına düşüyor anlamadım ? Yardım ederseniz sevinirim .

• quote:

Merhaba , hocam fiyat 11 bin nasıl 10 bin altına düşüyor anlamadım ? Yardım ederseniz sevinirim .

Hocam bu linkte teknorya satıcısı 10.289.000'a satıyor. 5 bin üzerine 500 TL'de HB indirimiyle 10 binin altına düşüyor.

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-f15-fx506he-hn011-intel-core-i5-11400h-8gb-512gb-ssd-rtx-3050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000008SRHI?magaza=Teknorya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 17 Ağustos 2021; 15:34:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Belli ki tarafsız olmayan sensin, uslubun hiç hoş değil böyle devam edersen muhatabın avukatim olacak.

Terbiyesizligin ahlaksizlığin luzumu yok.

Asusla ilgili tecrubemi paylasmisim ayrica kötü berbat alınmaz demiyorum, f/p ne demek ne kadar ekmek o kadar kofte.. Arsive baksam belki kullandigim asuslarin calisirken vs fotolarini bulabilirim ama neden markayi gereksiz linçleyeyim ki bana bir artisi yok ayrica artisi olsa da ticari etige uymaz , tanimadigin insanlar hakkinda klavye karsinda yorum yapmana cok kizdim.

Tekrar okudum yazdigimi hatali bir sey mi var diye ama kasa kalitesini ve sogutma sistemini yerin dibine soktuğum kadar iç ozelliklerini ve ekranini da övmüşüm.. Asusfan boylugunu başkasına yap. Hp de cok ahım şahım değil ama onu da belirttim. Nasil bir sendrom ve ego hali yaşıyorsun bilmiyorum ama geçmiş olsun. Belki de 2.el değeri düşmesin diye çabalıyorsun artık neyin hesabindasin bilmiyorum.

Bu konuyla ilgili daha fazla polemiğe girmeyeceğim, blok öncesi son ikazım.

Haa bu arada yigidi öldür hakkini ver derler, bios icin tesekkurler 305 e güncellendi. Sorun çözüldü sanırım, bataryada da fan çalışıyor. Forza horizon rtx desteği var mi bilmiyorum ama gtx e gore bariz gozume guzel geldi

Alıntıları Göster

Beni neye göre tarafsız olmamakla suçladığınızı anlayamadım. Size nesnel argümanlarla cevap veriyorum. Söylediğim hiçbir şey havada kalmıyor. Siz ise hiçbir söylediğime cevap vermeyip konuyu başka yerlere çekmişsiniz.

Avukat konusuna girmeyeceğim gerçekten komik duruma düşüyorsunuz. Bir suç varsa avukata gerek yok bizzat kendiniz de savcılığa başvurabilirsiniz bu da benden size bir kolaylık olsun.

Üsluba gelmeden önce kendi üslubunuza dikkat etmelisiniz. Konuya gelip benim Asus'un resmi sayfasından aldığım bilgiler için yalan söylüyormuşum gibi hikaye diyorsunuz, üstüne üstlük bana laf sokup benden yardım istiyorsunuz, insaniyet namına yardım da ediyorum, sonrasında değerlendirmenizi doğru bulmadığımı belirtince yazdığınız cevapta "hayatınızda ilk kez kullandığınız asus laptopsa" gibi cümlelerle hiç tanımadığınız birine üst perdeden küçümseyici ifadelerle konuşuyorsunuz. Tanımadığınız insanlara karşı böyle üst perdeden konuşma haddini nereden buluyorsunuz? Sonra da gelip bana üslup öğretmeye kalkıyorsunuz. Size önce aynaya bakmanızı tavsiye ederim.

Bundan önce 8 yıl Lenovo kullandım ve o cihazında bu forumdaki ana konusunun sahibiydim. Bu konularda ne kadar tarafsız olduğumu bilenler bilir. Kaldı ki konuda da belirttim, ekranını ve hoparlörünü başarılı bulmadım diye. Bunun da sebebini teknik detay vererek yazdım, bir yerlerimden uydurup söylemedim yani. Fanboy olsam bu kadar teknik detaya girmez başarısız bulduğum yönleri için de iyi derdim.

Tüm bunların üstüne bana 2. el değeri düşmesin diye çabalıyorsun demişsiniz. Aldığım cihazları en az 3-4 yıl kullanan biriyim. En son aldığım cihazı 8 yıl kullanıp kenara kaldırdım, burada yanımda duruyor satmayı da düşünmedim. Utanmadan hiç tanımadığınız bir insana iftira atabiliyorsunuz.

Herkesin şikayet ettiği HP cihazınızdan memnun kalmayıp onu satmayı düşünüyorsunuz herhalde ki bana böyle bir ithamda bulunabiliyorsunuz. Normal bir insanın aklına gelmeyecek bir şey bu çünkü.

Bu konuyu lütfen daha fazla kirletmeyin, söyleyeceğiniz hiçbir şeye de cevap vermeyeceğim varsa başka derdiniz özele gelin ya da dediğim gibi avukat veya savcılık elinizden gelen neyse onu yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 25 Ağustos 2021; 17:20:0 >

Sağolun hocam aldım , rem yükseltmesini kendimiz yapabilir miyiz ? Yoksa illa servise mi yollamak gerekiyor ? Uygun rem hangisi birde ? Sağolun.

• quote:

Sağolun hocam aldım , rem yükseltmesini kendimiz yapabilir miyiz ? Yoksa illa servise mi yollamak gerekiyor ? Uygun rem hangisi birde ? Sağolun.

Hocam ram yükseltmesini kendimiz yapabiliyoruz cihaza zarar vermediğimiz sürece garantiden çıkmıyor. 3200 mhz CL22 1.2 volt ddr4 sodimm bellek almanız gerekiyor. Bu ramlerin ikisi de uyumludur.

https://www.n11.com/urun/kingston-kvr32s22s68-8-gb-ddr4-3200-mhz-cl22-notebook-ram-1674921?magaza=elmacik

https://www.teknobiyotik.com/kingston-8gb-d4-sodimm-3200mhz-cl22notebook-ram-bellek-kvr32s22s8-8.html

Çok sağolun hocam yardımlarınız için.

• quote:

Çok sağolun hocam yardımlarınız için.

Rica ederim :)

Neremle gülüyüm bilemedim neyse tekrar geçmiş olsun, Allah şifa versin.

• Önlerden yerimizi alalım. Benim bilgisayar da bugün yarın elime geçecek. Gelince düşüncelerimi yazarım inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Önlerden yerimizi alalım. Benim bilgisayar da bugün yarın elime geçecek. Gelince düşüncelerimi yazarım inşallah

3050 mi 3050Ti mı aldınız hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 18 Ağustos 2021; 17:48:26 >

3050 hocam. 1050'den geçiş yapacak biri olarak bana fazlasıyla yeter diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

3050 hocam. 1050'den geçiş yapacak biri olarak bana fazlasıyla yeter diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun hocam 305 numaralı BIOS update'i yapmayı unutmayın bir çok sorunu çözüyor.

Nasıl yapıyoruz hocam tam da format USB'sini bile hazırlamıştım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.