Şimdi Ara

Asus Tuf B450m Pro Gaming İlginç Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Yani bir Am4 sistem kurdum. Fakat biostan herhangi bir değişiklik yapıp save ettiğimde Pc kapanıp açılıyor ve öyle kalıyor. Ekrana hiçbirşey gelmiyor. Anakart üzerinden kısa devre yapıp bios reset yapmadan PC kendine gelmiyor. Bios güncel. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Asus Tuf B450m Pro Gaming
    2x8 gb Gskill Xflare 3200 mhz
    Sapphire Rx 5600 xt
    Ryzen 5 3600

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Psu nedir ?

Bios'tan ne gibi değişiklikler yapıyorsunuz ?

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    PSU High Power 1000w Bronze. Biosta herhangi bir değişik yapınca oluyor. İşlemci hızı ram hızı tarih vs. Her türlü değişiklikte kitleniyor.

• Ramler'de sorun olabilir mi acaba, slotları ve ramleri değiştirerek takın ya da direkt yaptığınız diğer ayarlardan sonra ramleri XMP modülünde aktifleyip kayıt ederek çıkın.

• hatali oc işlemi , ram arizasi yada uyumsuzlukları buna sebep oluyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Slotları değiştirdim ama XPM aktif etmeyi denemedim deneyeceğim

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Oc yapmadım fakat ramden olabilir dediğiniz gibi

• Grondan kullanıcısına yanıt

yaptığın değişiklikler nedir merak ettim? artı ramler A2 B2 takılı değil mi?

Asus Tuf B450m Pro Gaming İlginç Sorun
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Anakart ayarlarında herhangi bir değişiklik yaptığımda ve save ettiğimde yeniden başlıyor ve öylece kalıyor anakart başlangıç ekranı bile gelmiyor. Yani tarih saat bile değiştirip kaydetsem öyle oluyor. Ramler doğru takılı onda sıkıntı yok hatta tek ram takılı olarak ta denedim. İlk aldığımda ram frekans hızlarını değiştirmiştim bir sıkıntı olmamıştı. Sanırım bios güncelledikten sonra oldu. Eski biosa dönsem olur mu acaba?

• Grondan kullanıcısına yanıt

anladım ilginç bir sorun. dönebiliyorsan önceki biosa dönüp deneyin benceAsus Tuf B450m Pro Gaming İlginç Sorun 

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Aynen ilk fırsatta deneyeceğim. Hatta bundan önce de odanın lambasını açınca pc kendinden açılıyordu. Anakartta bir sorun var diye söküp atacaktım bıkmıştım. Neyse ki o klavyeden çıktı. 😀

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.