Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1000rpm civarı benimkide o yüzden soğuk demekki şimdi düşürdüm biraz daha 38-44 arası geziyor boşta
  • münşi kullanıcısına yanıt
    Yeni biosu yüklemedim ama bende boşta sıcaklıklar 30-35 arası.
    ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 21 Aralık 2020; 23:42:18 >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Hocam sen undervolt yapmışsın onu yapınca bende de düşüyor sıcaklıklar. Önemli olan Autoda bi iyileştirme var mı 2409 ile onu merak ediyorum. Ama olmayacak sanırım.
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Ayrıca BIOS ayarlarınızı rica etsem alabilir miyiz? Bişeyi eksik yapıyorum sanırım 4.2ghz 1.38v bile hata verdi Cinebench ile. Napak 1.4v mi verek 🤣
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Ayrıca BIOS ayarlarınızı rica etsem alabilir miyiz? Bişeyi eksik yapıyorum sanırım 4.2ghz 1.38v bile hata verdi Cinebench ile. Napak 1.4v mi verek 🤣

CTR diagnostic testinde slikon kalitesi nasıl çıkıyor denedinizmi?

• Scuderia. kullanıcısına yanıt
    İlk kez duyuyorum 😊
    Program ismi mi o?
    Clock tuner for ryzen
    Değişik voltajlar vererek sistemi test ediyor 45 dakika 1saat civarı bronze gold platinum gibi değerler veriyor işlemciye.
    Ekstra olarak birde otomatik oc yapma özelliği var sanırım ama ben onu kullanmadım.
    Silver çıkmıştı benim işlemci.
    1.2v 4.2ghz kullanıyordumda şimdi auto takılıyorum fanları düzenledikten sonra gerek duymadım.
  • Scuderia. kullanıcısına yanıt
    Bi deneyeyim. Ama 1.35v 4.2ghz Cpu Load Line Calibration High şekilde CPUZ üzerinden Bench diyorum kitliyor direkt. Benim silikon TAKOZ sanırım 😭
  • tuf gaming b450 pro s'e agesa 1.1.9.0 içeren bios çıktı. yakında tuf b450 pro gaming'ede gelir.

• ya gençler 730tl'ye düştü b450 msi tomahawk max, kardeşe pc topluyordum alıverdim.

gelsin bir ona ben geçerim belki denemeler yapacağım b450 proda bios 16mb olduğu için hep şüphelerim var kırpılıyor vs diye bakalım ne fark görcez birinci elden test edeyim :D

• dOmi D kullanıcısına yanıt

Bazı özellikler ve ryzen 1000 serisi kırpılacak falan dendi ama 2409 bios yükledik arayüz aynı ve r3 1200ü de r9 5950x i de çalıştırıyor. Neyini kırptılar bu anakartın anlamadım ben ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Güncellemeyi ben de yaptım ama bios seçeneklerinde bir değişiklik göremedim. Mevcut ayarlarımı da aynı şekilde geri yüklediğimde bir sıkıntı çıkmadı.

• Flying Nimbus kullanıcısına yanıt
    İslemci ne hocam? Ve sıcaklıklarda herhangi bir düşüş var mı windows ve oyunlarda?

İşlemci 1600AF

İşlemciyi PBO açık şekilde kullanıyorum. Isınıma açısından bir farklılık olmadı. İşlemci zaten normalde de serin çalışıyor. PBO ile kullandığımda 30 derecenin altına iniyor masaüstündeyken.

1600af bu anakartla kullanıyorsan çok iyi. Kule tipi bir soğutmayla 4.0ghz kullanılır. OC yapmıyor musun? Gerçi ekran kartı ne?

OC yaptım da 4.0 olmuyor benim işlemci 3.95'i geçmek için saçma sapan voltajlar vermek gerekiyor. Bir de Ryzen da PBo gerçekten çok daha mantıklı. Gerektiğinde tüm çekirdekleri 3600'e boostluyor. Gerektiğinde tek çekirdeği 3750'ye boostluyor. O yüzden oc yapmak mantıklı gelmiyor. Önümüzdeki aylarda 5000 serisine geçme niyetim var anakartı o günlere saklıyorum şimdilik. Soğutucum da hazır, Arctic 34 espor var şu an işlemcinin üzerinde.

Ekran kartı olarak hala 1080 kullanıyorum. 1080p çözünürlük için fazlasıyla mutlu ediyor şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Nimbus -- 3 Ocak 2021; 23:7:11 >
    Aynen aynen bende de MSI Core Frozr S var. R5 5600x için hazır sistemler ama bende ekran kartı zayıf. 1660ti ile 3600den 5600x e geçsem 3 5fps kazancım olacak. Yoksa geçen 2599liradan verdi İncehesap. Daha da düşecektir. 2300e falan inmesi lazim ama Mart'ta İntel 11.nesil gelsin dizginlesin biraz Ryzen 5000i. Yoksa 3200falan nedir 5600x çok pahalıydı çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 3 Ocak 2021; 23:13:54 >
  • quote:

Aynen aynen bende de MSI Core Frozr S var. R5 5600x için hazır sistemler ama bende ekran kartı zayıf. 1660ti ile 3600den 5600x e geçsem 3 5fps kazancım olacak. Yoksa geçen 2599liradan verdi İncehesap. Daha da düşecektir. 2300e falan inmesi lazim ama Mart'ta İntel 11.nesil gelsin dizginlesin biraz Ryzen 5000i. Yoksa 3200falan nedir 5600x çok pahalıydı çok.

Bizim anakartlar sağlam hocam. Önümüzdeki seneleri düşünerek en mantıklı iş 8/16 olan ve herhalde CES2021'de duyurulacak olan 5700/5700x işlemci almak. Bana şu devirde 6/12 işlemci almak çok mantıklı gelmiyor artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BorhanFr B kullanıcısına yanıt

Tabi bizim anakartlara en iyisi 5000 serisinden 8/16 bir işlemci takmak. O zaman hakkıyla yorulurlar. Şimdi r5 3600 stres testi açıyorum anakart 60 65 derece. Stres testinde ısınır ya anakart dediğin. Takıcan 5900x i açıcan prime95 testini görecek 80i 90ı ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

• quote:

1600af bu anakartla kullanıyorsan çok iyi. Kule tipi bir soğutmayla 4.0ghz kullanılır. OC yapmıyor musun? Gerçi ekran kartı ne?

ryzen 1600af mi 2600 mü?

arada 200tl fark var ama sanırım 2600 4.3ghz görüyor oc ile doğru mu?

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.