Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PLUS - CMK8GX4M1D3000C16 - R5 2600 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
4
Favori
5.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    valla ne yalan söyliyeyim bende çok güldüm şimdi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

valla ne yalan söyliyeyim bende çok güldüm şimdi :D

😂😂😂
    Hocam olur ara sıra öyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Önce stok fandan kurtul bakalım:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 13 Mart 2019; 0:55:35 >
  • Selamlar, bende Asus TUF Gaming Plus z390 aldım, 9700k (ocsiz), 2080 ve 2x8 gb corsair vengance lpx 3200mhz ram ile kullanacağım. Anakart ısı, voltaj ya da başka bir durumdan problem yaratır mı? Bir kaç sitede Vrmleri, bilmem bişeyleri 6 phaseli, mosfetleri şöyle böyle diye yorumlar okudum ama bilgim olmadığı için bir çıkarım yapamadım. Sizce bu anakart beni üzer mi?
  • quote:

Piyasadaki en fp ram şuanda işin komik tarafı Asus bu ramin anakartlarında çalıştığını bilmemesi.
    Hocam yakin arkadasim ayni ramlerin beyazini kullaniyor b350f asus anakartinda. Kendi hizinda stabil calistiramiyor. Calistirabildigi zamanda islemciyi gidiklasa pc random mavi ekrana dusuyor. Yani her zaman da destekleyemiyor asus, siz sansliymissiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus b450 tuf gaming plusta ryzen 2600 için hava soğutucu öneriniz var mıdır?
    Xigmatek gaia 2 am4 uyumlu aparatı bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Hocam yakin arkadasim ayni ramlerin beyazini kullaniyor b350f asus anakartinda. Kendi hizinda stabil calistiramiyor. Calistirabildigi zamanda islemciyi gidiklasa pc random mavi ekrana dusuyor. Yani her zaman da destekleyemiyor asus, siz sansliymissiniz.

Alıntıları Göster
    Ben de şanslıyım. 2 ram de 3000 mhz de ve işlemci 3.9 da sorunsuz kullanıyorum.
    Fakat oyunlarda 70 dereceyi görüyor maximum.
    Bu güçte bir İşlemci için normal diyorum. Genelde 60-65 arası zaten.
    Kasa içi soğutma fena değil. Önden 2 fan üflüyor.

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    şimdi aynı belleklerin beyazından satan görmedim hiç farklı bir model olabilir acaba arkadaşınızın bios son sürümmü ? birde bellekleri ve slotları tek tek denesin belki yamukluk yapan bir parça olabilir.
  • Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    Bütçe ne kadar? Benim aklımda ilk olan Fsp Windale 4. Şurada kasa içinden görünümü var.

https://forum.donanimhaber.com/yeni-sistemime-yorumlarinizi-bekliyorum--137468236#137468236
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Bütçe ne kadar? Benim aklımda ilk olan Fsp Windale 4. Şurada kasa içinden görünümü var.

https://forum.donanimhaber.com/yeni-sistemime-yorumlarinizi-bekliyorum--137468236#137468236
    En fazla 150 tl verebilirim cpu soğutucusuna.
    Linktekini anlamadım. Soğutucu mu

Evet, kasanın içindeki soğutucu Fsp windale 4. Bütçene yakın olarak şu var.

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/deep-cool-gammaxx-s40-120x25mm-fan-cpu-sogutucu-P253433649?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.65
  • quote:

şimdi aynı belleklerin beyazından satan görmedim hiç farklı bir model olabilir acaba arkadaşınızın bios son sürümmü ? birde bellekleri ve slotları tek tek denesin belki yamukluk yapan bir parça olabilir.
    Simdi siz ram kodunu yazmadiginiz icin emin olmadan yazdim. Ama gorselde ayni siz bakin bi hem beyazi hem de kirmizisi var bu modellerin. Model no:

CMK16GX4M2D3000C16W

Gecen sene subattan beri cikan tum bioslarla denedi. Onun demesi supported ram listesinde de varmis ama stabil calismiyorlar. Sansiniz yagver gitmis olabilir.

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Konu başlığında bellek kodunu belirttiğimden yoruma yazmadım CMK8GX4M1D3000C16 bendeki tekli single modül birde ramlerden veya anakartın ram slotunun bozuk olmadığından eminmiyiz ? corsairdeki sonundaki W kodu belki beyaz rengi ifade ediyordur. M1 M2 dede farklılık var onu araştırmak gerekir.
  • Arkadaşlar 14.03.2019 işlemciden hediye oyun geldi pc yi açıp aktive edeceğim :)
    ASUS TUF B450 PLUS - CMK8GX4M1D3000C16 - R5 2600

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Konu başlığında bellek kodunu belirttiğimden yoruma yazmadım CMK8GX4M1D3000C16 bendeki tekli single modül birde ramlerden veya anakartın ram slotunun bozuk olmadığından eminmiyiz ? corsairdeki sonundaki W kodu belki beyaz rengi ifade ediyordur. M1 M2 dede farklılık var onu araştırmak gerekir.
    Simdi farkettim basligi kusra bakmayin. 2 slotta kullaniyor benim arkadas 2 ve 4 te takili son durumda. Tek tek de denedik slotlari da dehistik cozum olmadi. Aslinda kendi hizinda calistirabiliyor ama islemci oc yaptimi ramlerden dolayi mavi ekrana dusuyor. Siz b450 chipset kullandiginiz icin belki bir farklilik vardir ayni anakart veya soket degil sonucta.

• quote:

Arkadaşlar 14.03.2019 işlemciden hediye oyun geldi pc yi açıp aktive edeceğim :)
    Ben de 3 gün önce aldım ryzen 2600ü . Ben de faydalanabilir miyim?

Vatan kodu yollamadıysa bir iletişime geçin.
  • quote:

Vatan kodu yollamadıysa bir iletişime geçin.
    İletişime geçerim. Zaten mail attım dönüş yapmadılar.

Vatan bitik durumda bence. Fan sipariş etmiştim iki kez mail attım bugün kargoya verir misiniz ona göre adres değişikliği yapmam gerekiyor diye. Tenezzül edip cevap vermedikleri gibi kargoyu da geç çıkardılar.

Zaten ups midir ne halttır kargo firması da ayrı bir gerizekalı. Komple bela yani... 100 lira ucuz olsa yine almam ordan bişey artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okitoxxx

Vatan bitik durumda bence. Fan sipariş etmiştim iki kez mail attım bugün kargoya verir misiniz ona göre adres değişikliği yapmam gerekiyor diye. Tenezzül edip cevap vermedikleri gibi kargoyu da geç çıkardılar.

Zaten ups midir ne halttır kargo firması da ayrı bir gerizekalı. Komple bela yani... 100 lira ucuz olsa yine almam ordan bişey artık.
    aynen öyle.Anakartın poşeti açık geldi.O kadar kötü olmuş vatan.
    gerçi ne zaman iyi oldu ki
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.