Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PLUS - CMK8GX4M1D3000C16 - R5 2600 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
4
Favori
5.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba. Ben yeni bir anakart alıcam ve tuf b450 plus gaming ile rog strix b450-f gaming arasında kaldım. Birbirlerinden farkları nelerdir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • c0mander C kullanıcısına yanıt
    Hiçbir farkı yok performans konusunda. OC yapıcaksanız çok az bir farklı B450-F daha iyi bir tercih... Ama kendi görüşüm aradaki fiyat farkını vermeye değmez. İlle daha yüksek bir anakartı isterseniz x470 lere bakın derim. Asus TUF orta-yüksek düzeyde çok iyi iş çıkaran bir anakart
    B450 tuf pro alabilirsin strixin cafcaflı görünüşü dışında pek artısı yok o fiyatlarda birşey alıcaksan x470 lere bakınız derim.

• losmaglor kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam tuf plus almaya karar verdim.

Bütçe az yukarı gidiyorsa tuf plus yerine tuf pro alabilirsin. Kolay gelsin.

• Ben de ryzen 2600 ve asus tuf gaming plus alarak aranıza katıldım.
  • Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Hoşgeldiniz :)

Elimde hyperx 2400 cl15 ve corsair 3000 mhz ddr4 (sizdekinden) var.2400de dual çalıştırırsam oyunlarda performansa etkisi çok mu düşük olur?
    2400 de çalışıyordur sistem 3000 olsa evet belli bir artış olacaktır elinizdekinkini satıp ayni 3000 lik ramden alsaniz iyi olur ileride uyumsuzluk sorunları olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

2400 de çalışıyordur sistem 3000 olsa evet belli bir artış olacaktır elinizdekinkini satıp ayni 3000 lik ramden alsaniz iyi olur ileride uyumsuzluk sorunları olabilir.
    Şimdi 2 ram için sipariş geçtim. 22 tl kuponu 1 dk ile geç kullandım .11 tl zarar ettim ama 314 tlye aldım.Diğerini zaten satıyorum.Dükkanda var.g4560 tan terfi ettik.Hayırlı olsun diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 8 Mart 2019; 0:36:4 >
    Baya iyi olmuş işlemciyi 4ghz ye çekince 4.2ghz 7700k ile arasında tek çekirdekde %6 fark oluyor çoklu çekirdekde ise fark ryzen tarafında baya önde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 8 Mart 2019; 0:42:28 >
  • 2133-3000mhz ram arasındaki FPS farkını ben de merak ediyorum. Hazırlasan da izlesek:D
  • İşin açıkcası test etmedim ama arkadaş ileride sorun yaşayabilir uygun ayni ramleri kullanmak onun yararina olur. 4ghz vs stock yada ,r5 2600 lü testler düşünüyordum :)

Pro. ekipman da gerek aslında. Kamerayı monitöre sabitleyip görüntü aldığında FPS kaybın olmayacak. Windows'tan kayıt yaptığında maalesef FPS kaybı oluyor.
  • logitech 920 kamera var ama onla ekranda dalgalanma olurmu bilmiyorum olmazsa onlada çekerim iyiki verdin bu fikri :)
    Dene bakalım:D
  • Herkese selam,

Bu anakarta 2 adet CMK8GX4M1D3000C16 ram aldım. Bios'u da güncelledim fakat A1 ve B1 slotlarına taktığımda pc açılmıyor. 2x8 gb Dual channel olarak çalıştırabilen var mı? Var ise hangi slotları kullandınız ve özel bir ayar yaptıysanız belirtebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigSyke

Herkese selam,

Bu anakarta 2 adet CMK8GX4M1D3000C16 ram aldım. Bios'u da güncelledim fakat A1 ve B1 slotlarına taktığımda pc açılmıyor. 2x8 gb Dual channel olarak çalıştırabilen var mı? Var ise hangi slotları kullandınız ve özel bir ayar yaptıysanız belirtebilir misiniz?
    Hocam son durum nedir. Ben de 2 adet Corsair aldım.
    Çalıştıranlar var. Anakarta mı sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 8 Mart 2019; 13:59:52 >
  • BigSyke kullanıcısına yanıt
    2 ve 4. slotlar olmadıysa 1 ve 3. slotlarda deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.