Şimdi Ara

Asus TP300LD-C4089H Kullanıcı İncelemesi & Ram - SSD Takma - Genel Sorunlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
12
Favori
21.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drjacob

@erhan24 @elmaarmutportakal

hocam mesajı görmediniz sanırım lütfen yardımcı olur musunuz ?

hocam aralık ayında almışsın pc'yi şuan halen kullanıyor musun ve tavsiye eder misin ?

Ayrıca ben 8 gb ram ve 128 gb ssd takmayı düşünüyorum , photoshop gibi bir kaç uygulama ve biraz oyun oynamak için sizce nasıl bu pc ?
    ve bu ram ve ssd 'yi kendim evde takabilir miyim ?

Hala kullanıyorum, ben şahsen kullanım amacina gore tavsiye ederim. Erhan24 SSD ve RAM takviyesi yapmisti.

Sizde yapabilirsiniz photoshop ve oyunlarda (grafik ayrlarini düşürebilirsiniz) sorun yasamazsiniz.

Wifi ile ilgili sorunlar yasanabiliyor genel olarak.

Bu PC multimedia kullanıcilari için unutmayin. Asiri bir performans beklemeyin oyunlarda ekran karti 64 malesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• @erhan24 hocam aldığınız ram'in linkini atar mısınız ? bende alacamda
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Ben ram almadım diger asus notebook dan söktüm low voltage ram almalisin 1.35v olanlardan 1.5v olanlar çalışmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4-5 Gün önce Hepsiburadadan verdiğim sipariş elime ulaştı. Günlük kullanımlarım için gayet yeterli geldi, çok beğendim. Ama bir problemim var, tablet şeklinde kullanırken googlede arama yapmak için ekrana dokunduğumda klavyem açılmıyor, illa aşşağıdan kendim klavyeyi açıyorum, arama yapıktan sonra boşa tıklayıncada, klavye kapanmıyor bu sefer yine aşşağıdan kendim kapatıyorum klavyeyi. Sizdede bu şekildemi acaba?
  • TriandQolo T kullanıcısına yanıt
    Hocam chrome u yukleyin. Chrome da o sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Evet şimdi denedim Chormede açılıyor. Demekki Firefox kullanmıcam artık :)
  • Arkadaşlar elime iki adet TP300LD geçti, Core i7 4510U, 8GB, 128GB SSD, 2GB GT820M versiyonu, birini satıyorum özelden tekliflerinizi yazabilirsiniz.

Bir de benimkinin klavyesini değiştirmek istiyorum Türkçe Q klavyesini bulamadım cihazın, mümkünse ışıklısını satan bir yer bilen var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikmuhamm -- 18 Şubat 2015; 9:56:54 >
  • Sevgili kardeşler RAM alırken DDR3L almalısınız, DDR3L bellekler 1.35V düşük voltajlıdır takmanız gereken bellekler onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikmuhamm -- 18 Şubat 2015; 10:27:01 >
    Biraz bilginiz varsa SSD yi de ram i kendiniz takabilirsiniz. Fakat garantiyi unutun. Çünkü harddiskin bir vidasının üzerinde ve harddisk etiketle kaplı sökmeniz gerekiyor. Onun içinde garanti gitmiş oluyor. Ben şahsen 120 gb SSD yi kendim taktım canavar gibi oldu.
  • O olmaz sevgili kardeşim. Çünkü o DDR3 size olacak ram şu linkte:

http://www.extraucuzluk.com/urun/8-gb-ddr3l-1600-mhz-135v-kingston-kvr16ls118g-nb_278310.aspx?CatId=217

Akakçe'de DDR3L diye aratın.

• quote:

Orijinalden alıntı: teraxchannel

O olmaz sevgili kardeşim. Çünkü o DDR3 size olacak ram şu linkte:

http://www.extraucuzluk.com/urun/8-gb-ddr3l-1600-mhz-135v-kingston-kvr16ls118g-nb_278310.aspx?CatId=217

Akakçe'de DDR3L diye aratın.

Hocam ssd taktim şuan format atmaya çalışıyorum ama bios'da ayarını bulamadim

• quote:

Hocam laptop yeni icindenki hdd'yi çıkartıp ssd taktim ama format atamıyorum bios'unda usb'yi seçemiyorum lutfen yardım edin

Not : usb calisiyor baska pc'ye format attim

Erhan24 e PM atin hocam SSD takip hddyi klonladi o daha iyi bilir

• @Erhan24 hocam yardımcı olur musunuz

• quote:

Erhan24 e PM atin hocam SSD takip hddyi klonladi o daha iyi bilir

Hocam icinde windows yüklü bir ssd taktım yine olmadi

• quote:

@Erhan24 hocam yardımcı olur musunuz

şuan işteyim eve gidince daha detaylı bakarım, ama ben windows yüklemedim hdd yi klonladım sadece yalnız fark eden bişey yok siz windows kurduysanız ssd ye çalışması lazım bios ssd yi gördümü kontrol edin. bios ta tam hatırlayamıyorum ama (UEIF sanırım) burada bir secenek vardı onları deneyip f10 ile kaydet diyerek açın pc yi ama her denemede f10 yapın ve açın bunları denemeden önce bios'u default yapın f10 yapın sonra UEIF, biraz kurcalayın. birde hariçten windows kurduysanız driver leri yüklemeden bazı özellikleriniz çalışmayacaktır. keşke klonlasaydınız hdd yi. kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan24

quote:

@Erhan24 hocam yardımcı olur musunuz

şuan işteyim eve gidince daha detaylı bakarım, ama ben windows yüklemedim hdd yi klonladım sadece yalnız fark eden bişey yok siz windows kurduysanız ssd ye çalışması lazım bios ssd yi gördümü kontrol edin. bios ta tam hatırlayamıyorum ama (UEIF sanırım) burada bir secenek vardı onları deneyip f10 ile kaydet diyerek açın pc yi ama her denemede f10 yapın ve açın bunları denemeden önce bios'u default yapın f10 yapın sonra UEIF, biraz kurcalayın. birde hariçten windows kurduysanız driver leri yüklemeden bazı özellikleriniz çalışmayacaktır. keşke klonlasaydınız hdd yi. kolay gelsin

hocam 240 gb ssd'ye windows 10 'u kurdum ama direk bios açılıyor , ssd'yi görüyor girdiğimde bios'a markasını , seri numarasını felan her şey görüyor ama yinede açılınca bios'a giriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drjacob -- 21 Şubat 2015; 16:04:05 >

tamam bios ta yapman gerekenler var demekki onun için herseferinde bios a giriyor sende her seferinde bişey deneyeceksin kaydetip yeniden açacaksın

(boot sekmesinde fast boot, launc csm, sata configu -- ueif bunları enabele -- disabled) yaparak ama her seferinde sadece birini deneyeceksin kaydedeceksin yine acılmazsa default edip diğerini deneyeceksin BUNLARI BİLDİĞİMDEN YAZMIYORUM çünkü bende deneme yanılmayla bulmuştum. şimdi hatırlayamadım.
    sizde ya sabredin akşam eve gidince bakayım size kesin ayarları anlatırım şuan bios ta yaptgımı hatırlayamadım yada yukarda yazdıklarımı deneyin çünkü ben öyle yapmıştım birini enabled bişeyide disabled yaptım olmuştu. kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.