Şimdi Ara

Asus TP300LD-C4089H Kullanıcı İncelemesi & Ram - SSD Takma - Genel Sorunlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
12
Favori
21.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhan24

tamam bios ta yapman gerekenler var demekki onun için herseferinde bios a giriyor sende her seferinde bişey deneyeceksin kaydetip yeniden açacaksın

(boot sekmesinde fast boot, launc csm, sata configu -- ueif bunları enabele -- disabled) yaparak ama her seferinde sadece birini deneyeceksin kaydedeceksin yine acılmazsa default edip diğerini deneyeceksin BUNLARI BİLDİĞİMDEN YAZMIYORUM çünkü bende deneme yanılmayla bulmuştum. şimdi hatırlayamadım.
    sizde ya sabredin akşam eve gidince bakayım size kesin ayarları anlatırım şuan bios ta yaptgımı hatırlayamadım yada yukarda yazdıklarımı deneyin çünkü ben öyle yapmıştım birini enabled bişeyide disabled yaptım olmuştu. kolay gelsin.

hocam ben deniyecem ama akşam'da siz bakıp yazarsanız çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

quote:

tamam bios ta yapman gerekenler var demekki onun için herseferinde bios a giriyor sende her seferinde bişey deneyeceksin kaydetip yeniden açacaksın

(boot sekmesinde fast boot, launc csm, sata configu -- ueif bunları enabele -- disabled) yaparak ama her seferinde sadece birini deneyeceksin kaydedeceksin yine acılmazsa default edip diğerini deneyeceksin BUNLARI BİLDİĞİMDEN YAZMIYORUM çünkü bende deneme yanılmayla bulmuştum. şimdi hatırlayamadım.
    sizde ya sabredin akşam eve gidince bakayım size kesin ayarları anlatırım şuan bios ta yaptgımı hatırlayamadım yada yukarda yazdıklarımı deneyin çünkü ben öyle yapmıştım birini enabled bişeyide disabled yaptım olmuştu. kolay gelsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

quote:

Hocam bakabilme fırsatınız oldu mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam yoldayım birazdan evde olurum cumartesi leri genelde calismam ama bugün islerim cok uzun sürdü. Siz ne yaptiniz olmadimi ?

• boot sekmesinde
    fast boot [enabled]
    launch csm [disabled]

boot option #1 [windows boot manager ssd]

baskada bişey yok bukadar bunları yapmadan önce bios u kurcaladıysan önce ayarları defoult yapmalısın.
  • Ben de bu mecburi kar tatilinde yılbaşında aldığım 240gb ssd yi casper 8 ile klonladım.

Başta usb yi görmedi. Boot option falan ekledim biostan ama nafile. Sanırım o hdd içinde 2 sistem varsa option oluşturuyor.

Neyse öncelikle benim düşüncem usb yi şarj girişinin yanındaki usb 3.0 çıkışına tak. Ben diğerlerinde usbyi göremedim.

Bilgisayarı açarken Esc bas F10 değil, direk boot seçenekleri geliyor. Usb disk yada markası o ekranda görünüyor. Seç ve boot etsin usb yi.

Tavsiyem casper 8 ile disc copy alman. Çünkü recovery vb. Lazom olabilir ilerde.
    Casper ile copy disk yaparken, örneğin 500lük diski 240lık ssd ye kopyalarken recovery 20gb idi fakat casper sana min ve max seçeneği sunuyor. Rec. Dosyaları 13gb iniş ve sen bunu min 13 max 20gb arasında seçebiliyorsun. Ben 14seçtim.
    Diğer tüm bölmelendirmeler de aynı.

Sistem değiştirmeyecekseniz casper 8 en kolayo dostlar.

• arkadaslar selamlar.
    bu bilgisayari almayi dusunuyorum ama iki onemli konu var almadan once.
    ram anladigim kadariyla kullanici upgrade edebiliyor 1.35v oldugu surece yanlissam duzeltin.
    ama ssd konusunda garanti kesinlikle gidiyorsa, servise versek ssdyi ve laptopu onlar taksa falan oyle biseyler yapabiliyor muyuz?

macbookumdan sonra almayi dusundugum laptop bu, degilse K555 almak zorunda kalacagim 8gb ram ve 1tb disk yuzunden...
  • Merhaba,

Asus TP300LD-C4089H kullanıyorum. donanımhaber.com vesilesiyle tanıştığım Erhan bey HDD mi 250 GB Samsung 840 EVO SSD ile değiştirmeme yardımcı oldu. Hatta doğrudan kendisi değiştirdi :) Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Değişimden sonra açılış kapanış ve dosya aktarım hızında kayda değer bir artış oldu. Ek bilgi: Asus yetkili servisiyle konuştuğumda HDD ve Ram değişiminin garantiyi bozmadığını (sözlü olarak telefonda) söylediler. Yine de temkinli olmakta fayda var sonradan değişim nedeniyle "garanti bozuldu" diyebilirler. Ayrıca Asus yetkili servisinde RAM ve HDD değişiminin yapılmadığını da söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meugrem1 -- 1 Mart 2015; 22:50:39 >
  • @Erhan24 hocam ram taktıktan sonra performans nasıl oldu vehttp://www.extraucuzluk.com/urun/8-gb-ddr3l-1600-mhz-135v-kingston-kvr16ls118g-nb_278310.aspx?CatId=217 bu ram olur mu ?
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    arkadaslar herkez uyumlu ram soruyor verdiğim linkten her cihaz için uygun olan ram tespit edebilir vede satın alabilirsiniz. bunun gibi birçok üreticidende bu şekilde destek alabilirsiniz.

http://www.kingston.com/tr/memory/search/Default.aspx?DeviceType=19&Mfr=ASU&Line=Transformer%20Book%20Flip&Model=91125&DisPart=&Description=Kingston_ValueRam_Memory_System_Specific_Memory_for_ASUS/ASmobile_Transformer_Book_Flip_TP300xx_Series

• asus online destek bölümüne hhd yerine ssd takmayı sordum. böyle bir işlemin asla yapılamayacağını ürünün bunu desteklemediğini söyledi...

adama ısrar ettim internette birçok kişi bunu yaptı nasıl desteklemiyormuş dedim. inanmadı ve ısrar etti.
  • pharatlil kullanıcısına yanıt
    Hocam bende RAM 12 GB oluyor diye hepsi burada iletişime yazdim onlarda islarla asustan boyle bilgi aldik maximum 4 GB deyip durdular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaarmutportakal -- 6 Mart 2015; 21:41:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Amacım office programları, sunum, istatistik programları bi de internet kullanırım. Belki arada bir film dizi olabilir. Benim için önemli olan bi husus da agirligi. Hafifliği nasıl acaba. Ekranin tamamen donmesi de ileride menteselerde gevseme yapar mi diye de dusunuyorum. Ve en önemlisi de bazı arkadaşlar wifi de sorun olduğunu söylemiş. Ethernet de olmadığı için internete wifi ile girmede sorun oluyor mu? Kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CandleLight

Arkadaşlar bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Amacım office programları, sunum, istatistik programları bi de internet kullanırım. Belki arada bir film dizi olabilir. Benim için önemli olan bi husus da agirligi. Hafifliği nasıl acaba. Ekranin tamamen donmesi de ileride menteselerde gevseme yapar mi diye de dusunuyorum. Ve en önemlisi de bazı arkadaşlar wifi de sorun olduğunu söylemiş. Ethernet de olmadığı için internete wifi ile girmede sorun oluyor mu? Kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

Hocam ihtiyaciniza göre bu bilgisayar tam olarak uygun.

Wifi arada sirada caninizi sıkabilir, evet boyle bir ihtimal var.

Ben sürekli çevirip duruyorum Maasallah daha bir şeyini görmedim.

• elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler. Wifi de nasıl bir problem oluyor acaba? Kopma, düşük çekim gücü ya da baglanamama mı var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • CandleLight C kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizin hepsi de oluyor. Nadiren de olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Hocam bende RAM 12 GB oluyor diye hepsi burada iletişime yazdim onlarda islarla asustan boyle bilgi aldik maximum 4 GB deyip durdular

asus ya bu cihazı başka bir cihazla karıştırıyor(birçok tp300ld çeşidi var) veya kendi cihazlarının sınırlarını bilememek gibi bir acizliğin içindeler. ssd benim kullanımım açısından önemli çünkü gopro 2014 kameramın render işlerinde bilgisayar biraz zorlanıyor gibi ve bildiğim kadarıyla ssd ile bu tür işlemler çok hızlanıyormuş. Garanti işini sanırım direkt servise sormak lazım.
  • Dostlar ssd takılabiliyor tabiiki. Cdmark 500gb hdd 100mb/s iken sandisk ultra ile 550mb/s görüyorum.

Ram konusunda çok takılmıyorum.
    Autocad 3d projede açıyorum, yüklü excel 10000satırx15sütun formüllü işlemleri de yapıyorum. Sıkıntı yok.

Fakat dokunmatik ekrana fena alıştım. Her laptopta elim ekrana gidiyor.

Ben çok memnunum, hele bu fiyata metal kasa ve bu özellikler bulunmaz nimet.

• Arkadaşlar bu Asus'un servisini ne zaman arasak farklı cevap alıyoruz. Bir arayana garanti bozmaz demişler, ben gittiğimde bilgisayarlarımızda artık orjinal halinden çıkar çıkmaz garanti bozuluyor demişlerdi. En iyisi birkaç kere arayıp görüşmeyi kaydedeceksin. İşine geleni tutup diğerlerini sileceksin sonra sana sıkıntı yaratırlarsa da onu koz olarak kullanırsın olacağı bu.

Ayrıca i7 versiyon almıştım elime geçen cuma ulaştı test ediyorum çok kral bir cihaz Zenbook'lardan sonra ben bu kadar kral bir cihaz daha görmedim arkadaşlar kesinlikle tavsiye ediyorum imkanınız varsa Core-i7 versiyonunu alın cihazın. Zira Core-i5 4210U versiyonu gereksiz, bütün özellikler testler ve karşılaştırmalarda ülkemizdeki cihazların işlemcisi olan Core-i3 4030U'dan neredeyse hiçbir farkı yok.

• İş için bu notebook'u almayı düşünüyorum. tek korkum wifi aynı fiyata bulunabilecek alternatifi var mı?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.