Şimdi Ara

Asus TP300LD-C4089H Kullanıcı İncelemesi & Ram - SSD Takma - Genel Sorunlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
12
Favori
21.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim oyun oynamaya pek ilgim yok da meraktan soruyorum, guncel Oyunlardan hangilerini kac fps yle oynayabiliriz bununla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmroja

quote:

Orijinalden alıntı: erhan24

R

Benim her iki notebook ta var bu şarj a taktığımda özellikle ASUS N550JK-CN090H olanda biraz fazla, Asus TP300LD-C4089H nispeten daha az (yani cihazların kasasının metal olduğundan eminim)

bende merak ettim şimdi sarj da iken özellikle köşelere ince deriniz ile temas sağlandığında elektrik kaçağını hissediyormusunuz?

Rahat bir şekilde hissediliyor. Hatta hem şarjda hem de ayrı harici şarj cihazı olan usb harddisk taktığımda metal kısımlarda hissedebiliyorsun. Hele ekran arkasındaki kısım daha da fazla hissediyorsun. Ne yapsak iade mi etsek bilemedim?

@erhan24

Arkadaşlar benim cihazın hiçbir yerinde elektirik kaçağı yok şuanlık dikkatlice kontrol ettim elektrik çarpmadı şarjdayken veya sadece bataryadayken

• W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    batarya ben dahil çoğu kullanıcı 4 saate kadar gidiyor diyor..
  • http://m.n11.com/hp-pavilion-11-n001nt-k0w08ea-x360-ultrabook-P37962025

http://www.dfsbilgisayar.com/hp-ci5-pavilion-x360-13-a100nt-k0w86ea-4210u-1-7-8gb-128gb-ssd-13-3-dokunmatik-intel-reg-hd-graphics-4400-w8-1-64bit-urun44832.html

beyler üsteki 11.6 ekran çok dusunmuyorun
    alttaki 13 128ssd 8gb ram

kullananlar da memnun 1900*cok
    1500 bulsam bizim asus alternatif ffi olarak düşünülebilir değil mi

• catik kullanıcısına yanıt
    Alttakini 1500 bulamazsin bulursan hemen al bence asusun alternatifi olarak düşünülür tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Alttakini 1500 bulamazsin bulursan hemen al bence asusun alternatifi olarak düşünülür tabiki

satan yer çok az hocam olsa n11 çek le puanla 1500 1600 alabilirdik

• elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    hocam özellikler tamam güzel ama ekran full hd olmamasından direkt kaybediyor ya

Haklisiniz hocam birde ekran tam yatmiyor galiba tablet gibi değil

x360 da tam yatıyorhocam ekran

ss dD ve ram iyi ekran1366 768 kötü ha birde fiyat 700 daha pahali

bu durumda asus 300 şuan rakipsiz

• arkadaşın bahsettiği elektrik kaçağı olayı aynısı bendede var ups güç kaynağı var bende onun aküsünden kullandığım zaman sorun yok ama ups fişe takılıyken aynı acaba bu sorun nasıl çözülür akımla alakalı bi sorunmu acaba evde toprak olsada asusun adaptöründe toprak yok bu elektiriği alacak bi alet varmı acaba ups düzeltiyo ama oda fişe takılı olmaması gerk yani aküsünün dayana bildiği kadar akım koruuyucu prizmi alsak çaresi nedir

şimdi fark ettim aküdeykende var ama çok az ya adaptörde sorun var yada laptopta kaçak var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cüneydibağdadi -- 26 Aralık 2014; 19:26:31 >
    Hocam merhaba. Kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1- Bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz başka bir marka/model var mı?
    2-Üniversite boyunca idare etsin istiyorum o yüzden ileride dokunmatiği bir sıkıntı çıkarır mı(kasma, donma gibi)
    3-Son olarak işlemciden o kadar iyi anlamıyorum Samsungun ativbookuna bakıyordum acaba bundaki i3 mü daha iyidir yoksa ativbookdaki quard core mu?
  • Benimkinde herhangi bir elektriksel sorun yok, o konuda tıkırında herşey ama fan hafiften sesli. Arkadaşların dediği gibi tablet sessizliğinde değil aygıt.

Bir de g sensor özelliğim çalışmıyor sanırım, tablet moduna aldığımda hala klavye ve touchpad aktif kalıyo :S

Edit: Asusun sitesinden daha yeni çıkmış fliplock driveri yüklemiştim, onda hata varmış sanırım. Sonradan yüklediğim driveri kaldırdım, sorun düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trolo -- 28 Aralık 2014; 20:19:37 >
  • herkese selam ...

şimdi bu cihazı aldık 1300 tl ye (tabiki indirimden faydalandık saydık) birtane ssd hd aldık max 200-300 tl belki daha fazla da olabilir + 8 gb ddr3 ram aldık oda yine 200-300 civarı oda fazla olabilir (elinizde olabilir olmayanlar için) tahminen 500-600 civarı üzerine koyduk oda bize 1800-1900 e geldi diyelim .. ssd ve ram fiyatları tahmini dahada ucuza alınabilir veya daha da pahalıya alınabilir ..

bu cihazı alıpta kimse o saydıklarımı almadan duramaz bende dahil :)

sizce 1800-1900 e değermi, yada olduğu gibi bırakıp öyle kullanılmalı mı ...

o parçaları almayıp o paranın üzerine koyup başka bir cihaz alınırmı ...

alan kullanan arkadaşlardan bu konuda tavsiyede bulunabilirlermi..

herkese simdi den teşekkürler ..
  • YAYAD kullanıcısına yanıt
    hocam bu dediklerinizi aynen bende dusundumm
    ve buna karar kildim

http://m.n11.com/dell-xps-12-duo-l221-v3141w-dokunmatik-ekran-ultrabook-P24539514

sizin fikirleriniz ne 2000 TL bu cihaz daha mı matikli

SSD farkı var diğerinden asus dan

ekran küçük ama crolla class ekran

carbon fiber kasa çok sık bende dell

aklımı çeldi 1300*asus fiyat çok iyi ama

bu model daha sık SSD li crolla class ekranı ile 700 fazla hakeder mi ki

evet cşhaz özellik olarak güzel duruyor ama o cerceve içinde besık gibi sallanıyor görüntüsü var evde cocuk olanlar için biraz sıkıntı gibi diger cihaz alınabılır o ekstaraları da zamanla da alınabılır aslında yada ssd ve ram fiyatı dusunce alınır

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dell-xps-12-duo-l221-v3141w-ultrabook-131390374 burdada fiyat yuksek 100 tl ındırım var ama bayagı yuksek 2000 tl ye i7 alınır yada dokunmatık olmayıpta full hd alınır ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gü

Hocam merhaba. Kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1- Bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz başka bir marka/model var mı?
    2-Üniversite boyunca idare etsin istiyorum o yüzden ileride dokunmatiği bir sıkıntı çıkarır mı(kasma, donma gibi)
    3-Son olarak işlemciden o kadar iyi anlamıyorum Samsungun ativbookuna bakıyordum acaba bundaki i3 mü daha iyidir yoksa ativbookdaki quard core mu?

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

• Arkadaşlar ben de bu ürünü kullanmaya başladım. Yeni yeni inceliyorum. Logitech g300 mouse oyunlarda kendi kendine sağa-sola ve yukarı aşağı kayıyor. Ne yaptıysam çözemedim. Touch pad ile bu problemi yaşamıyorum. Ama mouse'u kullandığım zaman kendi kendine dönüyor.

Ayrıca elimde eski asus laptopumun i7 işlemcisi var. Hiç anlamadığım için kusura bakmayın, işlemciyi asus tp300'e taktırabilir miyim?
  • Lizuferum kullanıcısına yanıt
    Problem mause ta baska mause denemelisin yada optik gozu temizle.
    İşlemci anakarta lehimli sökemezsiniz.

• Windows 7 kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Dokunmatik vs win7'de iptal olacaktır muhtemelen, peki ya sürücüler? Asus sitesinde win7 sürücüleri yok, sadece windows 8 var.
  • Merhabalar,
    Bu ürünü bende bir süredir takip ediyorum.
    İnternet'de sürtüp film izlemek ve ofis yazılımları ile çalışmak için gayet yeterli gibi bir izlenim veriyor bana.
    Ürünü satın alan arkadaşlardan biri USB den bir ubuntu linux boot edip Linux performansı ile ilgili olarak biraz bilgi verebilirlerse çok makbule geçecek.
    Bir dizi komut yazacağım. Bu komutlar sistem bileşenleri ve linux performansı ile ilgili olarak bize fikir verir.
    ubuntu linux u usb den boot edin.
    terminal i çalıştırın.
    sırasıyla şu komutları verin lütfen.
    sudo su -
    mkdir /tmp/bilgiler
    lscpu > /tmp/bilgiler/lscpu
    lshw > /tmp/bilgiler/lshw
    lspci > /tmp/bilgiler/lspci
    lspci -v | grep "VGA" -A 12 > /tmp/bilgiler/ekrankarti
    lsusb > /tmp/bilgiler/lsusb
    lsblk > /tmp/bilgiler/lsblk
    df -h > /tmp/bilgiler/df
    fdisk -l > /tmp/bilgiler/fdiskl
    dmidecode -t processor > /tmp/bilgiler/dmidecode-cpu
    cat /proc/cpuinfo > /tmp/bilgiler/cpuinfo
    cat /proc/meminfo > /tmp/bilgiler/meminfo
    cat /proc/scsi/scsi > /tmp/bilgiler/scsi
    hdparm -i /dev/sda > /tmp/bilgiler/anadisk
    tar cvf /tmp/bilgiler.tar /tmp/bilgiler/
    son olarak bilgiler.tar dosyasını konuya ek olarak ekleyebilir veya bana murathan@para.com.tr adresine mail atabilirseniz bu çıktıları inceleyip ürünün Linux uyumluluğu ile ilgili olarak foruma detaylı bir rapor sunabilirim.
    linux u usb den açtığınız için bir kurulum yapmıyorsunuz. dolayısı ile sisteminize bir zarar vermezsiniz.
    bu komutlar Linux işletim sisteminde donanım bilgisi toplamak için işletilen standart komutlardır.
    şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.