Şimdi Ara

Asus TP300LD-C4089H Kullanıcı İncelemesi & Ram - SSD Takma - Genel Sorunlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
12
Favori
21.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam full HD ekran çok net oluyor normal bi ekran la yan yana koyduğunuzda anlarsınız farkı...
    Full HD filmleri izlerken anlarsınız farkı

ben bundan sonra mümkün değil 1366#768 bilgisayar almam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar hdd yi ssd ye klonlayamamistim. Asus backtraker ve acronis win. 8.1 de sorun cikardi bende casper8.0 la denedim sonuc olumlu hdd yi ssd ye bire bir klonladim. Yalniz 3 saat falan sürdü.
    Sormak istediginiz bisey olursa yardimci olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan24

Arkadaslar hdd yi ssd ye klonlayamamistim. Asus backtraker ve acronis win. 8.1 de sorun cikardi bende casper8.0 la denedim sonuc olumlu hdd yi ssd ye bire bir klonladim. Yalniz 3 saat falan sürdü.
    Sormak istediginiz bisey olursa yardimci olurum.

hocam hayırlısı olsun siz işi bitirmişsiniz artık

Sormak istediklerim;

1) Max 12 GB a kadar mı destekliyor

2) sata 3 mi laptop sata 2 mi ssd nin okuma yazma hızını test ettiniz mi

3) Klonlamayı adım adım anlatabilir misiniz (Çok faydası olur hepimiz için konuya ekleriz böylece)

Teşekkür ederim.

• catik kullanıcısına yanıt
     Asus TP300LD-C4089H Kullanıcı İncelemesi & Ram - SSD Takma - Genel Sorunlar

Arkadaşlar HB yine çek kampanyası başlatmış
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    1. Maksimum 12 gb
    2. Henüz test etmedim (gece test ederim)
    Evde degilim suan vaktim yok gece anlatirim

• sadece ram yükseltmek garantiyi bozuyormu
  • Arkadaşlar birşey soracağım tam olarak bilmiyorum kusura bakmayın.. Bu cihazı aldığımda SSD takmak istediğim zaman diğer harddisk i çıkarmak zorunda mıyım ? Yoksa kendi içindeki 500GB de kalacak mı 2 tane mi takma yeri var ?
  • Kendi içindeki 500 GB HDD yi cikarmak zorundasiniz.

Onun için 2.5" luk HDD kutulari var 20-30 lira. Çikardiginiz HDD yi ona takip harici HDD ye donusturebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • azaziill A kullanıcısına yanıt
    Emin değilim ama

HDD te etiket yapistirmislar ayni şeyi isteseler RAM içinde yaparlardı.
    Bence bozmaz ama arayip sormaktada fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Kendi içindeki 500 GB HDD yi cikarmak zorundasiniz.

Onun için 2.5" luk HDD kutulari var 20-30 lira. Çikardiginiz HDD yi ona takip harici HDD ye donusturebilirsiniz.

Hımm anladım kötü o zaman 500GB Hdd imkansız gibi:) peki en uygun ssd nerden alabilirim en az 150-200 gb civarı?
  • 240 GB ilk SSD lere bakabilirsiniz.

Banka puanlari, hediye çekleri vs uyguna getirmek için bunlari arastirin en uygun olani kendiniz seçebilirsiniz.

Marka model isterseniz Samsung evo tercihimdir. Bi ustu Samsung pro ben bunu almayi düşünüyorum.

Memoright un ssd leri de çok iyi.

2. El düşünürseniz forumdan da alabilirsiniz. Ben ikinci el piyasasına bakiyorum sürekli.

• quote:

240 GB ilk SSD lere bakabilirsiniz.

Banka puanlari, hediye çekleri vs uyguna getirmek için bunlari arastirin en uygun olani kendiniz seçebilirsiniz.

Marka model isterseniz Samsung evo tercihimdir. Bi ustu Samsung pro ben bunu almayi düşünüyorum.

2. El düşünürseniz forumdan da alabilirsiniz. Ben ikinci el piyasasına bakiyorum sürekli.

Bu notebookun desteklediği maksimum ssd bellek 128 gb sanırım. Asusun sitesinde bu şekilde yazmışlar. 240 gb alırsanız yazık olabilir.
    Bilgisayarın performansı hakkında biraz daha bilgi verir misiniz? Oyun oynayacak biri değilim zaten de, atıyorum çok fazla internet sayfası açınca falan kasılma oluyor mu mesela? Birden fazla uygulama açınca kasılma bekleme vs oluyor mu? Açıkçası 1.9 ghz işlemci biraz düşündürüyo beni turboboost falan da yok bunda sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: polarzone

quote:

240 GB ilk SSD lere bakabilirsiniz.

Bu notebookun desteklediği maksimum ssd bellek 128 gb sanırım. Asusun sitesinde bu şekilde yazmışlar. 240 gb alırsanız yazık olabilir.
    Bilgisayarın performansı hakkında biraz daha bilgi verir misiniz? Oyun oynayacak biri değilim zaten de, atıyorum çok fazla internet sayfası açınca falan kasılma oluyor mu mesela? Birden fazla uygulama açınca kasılma bekleme vs oluyor mu? Açıkçası 1.9 ghz işlemci biraz düşündürüyo beni turboboost falan da yok bunda sanırım.

güzel soru bende merak ediyorum bunu

Norton virüs Prof mi üstüne 10 12 Chrome sayfa çok hızlı olması gerekir umarım oyledir

• polarzone P kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey yok ben 256 gb ssd taktım ki depolamada bir üst sınır olduğunuda sanmıyorum takılabilecek bir port varsa ki bizde sata port mevcut 1 milyar terabayt bile takabilirsin (çok attım ama) öyle.

Performansını merak edenler için beklentilerinizi düşük tutarsanız gayet hızlı ve akıcı 12 gb ram ve 256 gb ssd ile test ettim ben, beklentiniz eğer biraz fazla ise bu cihaz sizi üzer onu söylemek isterim, chorme 10-15 sekme youtube de aynı anda full hd video müzik filan bu cihaz buna gelmez nekadar ekmek okadar köfte üzerindeki işlemci az enerji tüketen bir işlemci bu yüzden siz 5-10 sekme acıp aynı anda 720 p video izleyecekseniz alın bu cihazı hızı yeterli.

OYUN olarak aspahlt 8 oynadım gayet güzel oynadı 1080 p de beni etkiledi açıkçası. hala test etmekteyim ilerleyen günlerde daha detaylı bilgiler paylaşırım

ssd test sonucunuda paylaşayım aslında tüm ayarlamaları tamamlayamadım ama sizlere fikir vermesi açısından resimleri ekliyorum.

[simage][/simage]

Ben hdd yi casper 8.0 ile klonladım verdiğim linkteki video nasıl yapılacağını ayrıntıları ile anlatıyor video da casper 7.0 kullanmışlar ama fark yok fazla nerdeyse aynısı zaten.

https://www.youtube.com/watch?v=NoS0yMHmGyw#t=635

Asus TP300LD-C4089H Kullanıcı İncelemesi & Ram - SSD Takma - Genel Sorunlar

edit: arkadaslar tekrar edit ledim çünkü biraz önce denedim chorme de 20 sekme acık full hd video izliyorum güncelleme indiriyor vede antivirüs tarama yapıyordu işlemci 100% 100 ama takılma olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan24 -- 25 Aralık 2014; 2:13:33 >

• erhan24 kullanıcısına yanıt
    hocam 20 sekme ve full hd video ve takılma yok bu iyi bir haber

laptop büyük ihtimal yarın elimde olacak kısmetse. Hocam siz 8 gb 1600 mhz ram takmışsın. Bu cihaza 4 gb 1600 mhz ram taksak tanımıyor mu kesin şimdi?
  • uguroz89 U kullanıcısına yanıt
    Yalniz standart 4gb ramla 20 sekme acamazsiniz ben denerken islemci 100%100 ram 6.5 gb kullanıyordu ve gereksiz tum yazilimlari kaldirdim, baslangistaki acilan kullanmadigim programlarin hepsini iptal ettim.kurulum tertemizdi yani hizlandirmak icin gerekli ayarlamalari yapinca cihaz daha stabil oldu. Ram,i istediginiz boyutta takabilisiniz maks 12 gb olacak uzerinde 4 gb var sizler buna uygun 2 - 4 - 8 gb olarak takabilirsiniz, benim elimdeki olmayan ramlar ddr3 1333 mhz ram lar olmadi ddr3 1600 mhz olani gördü sadece ama hangi ramlar uyumlu bilen arkadaslar soylesin ram dan cok anlamam, gece gene inceler anakartin deslekledigi hangi ramlari takabilirsiniz soylerim.

• mmroja M kullanıcısına yanıt
    R

Benim her iki notebook ta var bu şarj a taktığımda özellikle ASUS N550JK-CN090H olanda biraz fazla, Asus TP300LD-C4089H nispeten daha az (yani cihazların kasasının metal olduğundan eminim)

bende merak ettim şimdi sarj da iken özellikle köşelere ince deriniz ile temas sağlandığında elektrik kaçağını hissediyormusunuz?
  • evet diğer kullanan arkadaslar sizde durum nasıl elektirik kaçağı varmı? benim için sorun değil gerçi kasası metal çogu cihaz beni çarpar zaten ben iade etmemde, merak ettim elektrik kaçağı olmayan varmı acaba?
  • Arkadaşlar makinenin şarjı ne durumda?
    Kaç saatte doluyor, kaç saate bitiyor?
  • beyler 1400 buna verene kadar 1600-1700 e su modelı onerırım dedgınız bır bılgısayar mevcut mu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.