Şimdi Ara

Asus Tf300 Bootloader Kilidi Açma- Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
27.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musti35

quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

TF300'ü yalnızca motochopper yöntemiyle root edebilirsiniz. Sadece root etmekle cihazın brick olma şansı yok. Root dosyalarıyla oynarsanız ve cihaz açılmaz hale gelirse Asus orjinal rom indirip hafıza kartından tekrar kurulum yapılıyor.(Asus programlarını silmemek kaydıyla çünkü yazılım yüklenirken bunun kontrolü yapılıyor)

Aşağıya linki ekledim, sorunuz olursa cevaplarım.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2228613

Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Root hakkıdna hiç bilgim yok, linktende öğrenemedim.
    Acaba linkteki yöntemi nasıl uygulayabilirim?

Şimdiden teşekkürler

Motochopper Yöntemi İle Root Etme

Note:Bootloader kilidi açılmaz, garantiniz gitmez.

1- Ayarlar/GeliştiriciAyarları/USBHataAyıklama'yı etkinleştirin.
    2- Bilgisayarınıza Asus TF300 driverları yüklü olduğundan emin olun.
    3-Tableti bilgisayara usb kablosuyla bağlayın.
    4- Aşağıdaki linkten motochopper programını indirin ve dosyayı zipten çıkarın.
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1871787&d=1365570872
    5- Zipten çıkan klasörde Run.bat dosyasına çift tıklayın.

İşlem sırasında tablette kutucuk çıkarsa evet deyin.
    İşlemlerin sonunda tablet yeniden başlayacak ve supersu uygulaması kurulmuş olacaktır.
    Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

TF300'ü yalnızca motochopper yöntemiyle root edebilirsiniz. Sadece root etmekle cihazın brick olma şansı yok. Root dosyalarıyla oynarsanız ve cihaz açılmaz hale gelirse Asus orjinal rom indirip hafıza kartından tekrar kurulum yapılıyor.(Asus programlarını silmemek kaydıyla çünkü yazılım yüklenirken bunun kontrolü yapılıyor)

Şimdiden teşekkürler

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1871787&d=1365570872

İşlemlerin sonunda tablet yeniden başlayacak ve supersu uygulaması kurulmuş olacaktır.
    Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim.
    Sağolun

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler

Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim.
    Sağolun

Anlattıklarınızı aynen uyguladım, fakat run.bat dosyasının ekranında en son "failure" yazdı.
    Tablet kapanıp yeniden açıldı. Supersu programı kurulmuş ama açtığımda bir problem var yazıyor.
    :(undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti35 -- 13 Mayıs 2014; 7:53:58 >

• musti35 kullanıcısına yanıt
    Cihazınızın sürümüyle alakalı olabilir. Bu yöntem işe yarıyordu ben de bunu kullandım fakat son sürümde çalışmadı demek.

2. seçenek aşağıdaki linkten framaroot.apk indirin
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2734026&d=1399630277

Tablete apk'yı yükleyin. Uygulama açılınca boromir'e basın. Tableti yeniden başlatın.

Bunu da deneyin fakat bu da son versiyonda çalışmayabilir. Eğer çalışmazsa söyleyin başka bir yöntem daha var onu anlatayım.
  • quote:

Cihazınızın sürümüyle alakalı olabilir. Bu yöntem işe yarıyordu ben de bunu kullandım fakat son sürümde çalışmadı demek.

2. seçenek aşağıdaki linkten framaroot.apk indirin
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2734026&d=1399630277

Tablete apk'yı yükleyin. Uygulama açılınca boromir'e basın. Tableti yeniden başlatın.

Bunu da deneyin fakat bu da son versiyonda çalışmayabilir. Eğer çalışmazsa söyleyin başka bir yöntem daha var onu anlatayım.

Teşekkür ederim ilginiz için.

Denedim.
    Framaroot açıldığında " Your device seems not vulnerable to exploit included in Framaroot" şeklide uygun olmadığında dair hata verdi. :(

• Son versiyonda bu şekilde rootlamak mümkün değilmiş. Biraz uğraştırıcı da olsa yöntem var, tabletteki bilgileriniz gidiyor. Asusun bir önceki yazılımı yüklenerek yapılıyor. Unlock yapmadan root etmenin başka yolu yok. Burada anlatıyorum.

Asus TF300 Son Versiyon Root Etme(Bootloader kilidini açmadan, garanti dışı kalmadan)

Uyarı:Tabletinizin içindeki bilgiler silinecektir, lütfen yedekleyin.
    Uyarı 2: Asus'un sitesinden yazılım indirirken cihazınız versiyonuyla aynı olmasına dikkat edin. Ayarlar/tablet hakkında'dan kontrol edebilirsiniz.

1-Öncelikle Asus'un kendi sitesine girip Türkiye/Avrupa cihazı için WW 10.4.2.20 yazılımını indirin.(Bu versiyon root edilebilir son versiyondur)

2-İndirdiğiniz dosyayı 1 kere zipten çıkarın. Zipten çıkmış hali WW_epad-user-10.4.2.20.zip isminde olmalı. Bu dosyayı hafıza kartınızın ana dizinine kopyalayın.
    3-Tablet sağ alt köşede güncelleme uyarısı verecek. Ona tıklayarak yazılım yükleme işlemini tamamlayın.

4-Bu yazılım yüklendikten sonra WW_epad-user-10.4.2.20.zip isimli dosyayı hafıza kartınızdan silin. Tablet açılınca güncelleme uyarısı verirse GÜNCELLEMEYİN.
    5- Ayarlar/GeliştiriciAyarları/USBHataAyıklama'yı etkinleştirin.

6- Bilgisayarınıza Asus TF300 driverları yüklü olduğundan emin olun.
    7-Tableti bilgisayara usb kablosuyla bağlayın.

8- Aşağıdaki linkten motochopper programını indirin ve dosyayı zipten çıkarın.
    http://forum.xda-develo...id=1871787&d=1365570872
    9- Zipten çıkan klasörde Run.bat dosyasına çift tıklayın.

10-İşlemlerin sonunda tablet yeniden başlayacak ve supersu uygulaması kurulmuş olacaktır. Supersu'ya girin ve oradan yükle deyin.
    11-Markete girin ve Voodoo OTA Rootkeeper programını yükleyin. (Bu program root'u koruyacaktır)

12-Voodoo programını açın ve backup root'a tıklayın.
    13-Voodoo programında Unroot'a basın(fakat root backup'ı korur)

14-Daha sonra tabletinizi son versiyona güncelleyebilirsiniz.
    İsterseniz sağ alt köşede çıkan güncelleme yardımıyla
    İsterseniz Asusun sitesinden son versiyon dosyayı indirip hafıza kartına atarak güncelleyin.

Güncellemeden sonra da Supersu'nun korunduğunu göreceksiniz.

İşlem bu kadar, takıldığınız yer olursa bildirin.

• musti35 kullanıcısına yanıt
    Hocam rootlamayla ilgili yeni konu açtym. Sorunuz olursa oradan yardymcy olayym.
    http://forum.donanimhaber.com/m_91795116/f_//tm.htm#91795116
  • quote:

Hocam rootlamayla ilgili yeni konu açtym. Sorunuz olursa oradan yardymcy olayym.
    http://forum.donanimhaber.com/m_91795116/f_//tm.htm#91795116

Teşekkür ederim tekrar.

XDA developers sitesinde bir yöntem denedim.
    Sanırım oldu.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2473747

• bootloader apk ile unlock yaptım lakin benim tablette boot menüsünde usb seçeneği yok cwm kurulumu için nasıl bağlıycaz tableti
  • dediklerinizi aynen yaptım ama tek fark son yazılımı hafıza kartından otomatik yükledim (fastboot ile değil)
    artık ses kısma ve power tuşuna basınca usb seçeneği çıkmıyor, framaroot ve motochopper ile root yapılamıyordu ama musti35'in yöntemi ile rootlamayı başardım.
    amacıma ulaştım ama cwm yada custom rom yükleyeceksek nasıl yapacağım usb seçeneği olmadan. yokmu onu geri getirmenin bir yolu acaba???
  • beyler cm 12 ile lollipop a geçtim supersu cod güncel değil hatası alıyorum su kodunu nasıl güncellerim bilgisi olan varmı
  • Tablet ilk açılırken is unlocked diyor ve takılıyor asus açılış ekranında
  • Merhabalar elimde Asus TF300TG tablet var lanet bir virüs bulaştırılmış tablete sonuç olarak bootlooder kilit açma uygulamasını indirip boot kilidini açtım yalnız tablet i bilgisayar usb den tanımıyor kapalı veya açık virüs yapmış olsa gerek.USB aygıtı tanınmadı hatası veriyor.Onun için rom atamıyorum.
    tablet e hard reset attığımda bile virüs silinmiyor.
    Onun için android sürümünü yeniden yüklemem lazım bilgisayara nasıl bağlarım veya başka bir seçeneğim varmıdır ?

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhandolmaci

Merhabalar elimde Asus TF300TG tablet var lanet bir virüs bulaştırılmış tablete sonuç olarak bootlooder kilit açma uygulamasını indirip boot kilidini açtım yalnız tablet i bilgisayar usb den tanımıyor kapalı veya açık virüs yapmış olsa gerek.USB aygıtı tanınmadı hatası veriyor.Onun için rom atamıyorum.
    tablet e hard reset attığımda bile virüs silinmiyor.
    Onun için android sürümünü yeniden yüklemem lazım bilgisayara nasıl bağlarım veya başka bir seçeneğim varmıdır ?

Saygılarımla

Kabloda sikinti olabilir,ya da tf300 driverlarini indirip aygit yoneticisinden uygun yuklenmeyen driveri secip driver klasprunu gosterip driver guncellemesi yapabilirsiniz.Uygun yuklenmeyen unlem isaretli olarak gozukur aygit yoneticisinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cİhaz görünmüyoki driver yükleyeyim.Sanırım arızalı
  • Arkadaşlar cihazı ne yazık ki ROOT'layamadım. Bu konuda bana ücreti mukabilinde yardımcı olacak birileri varsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cc-i -- 9 Ağustos 2017; 13:29:13 >
  • unlock yaparken google hesabınızı doğrulayın diyor. ama şifremi kabul etmiyor. ne yapabilirim.

birde android 6.0 ve 7.0 çıkmış bazı yazılımlar değişmiş. yeni sürümler için yeni konu açar mısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat811 -- 13 Ağustos 2017; 18:59:32 >
  • unlock yaparken google hesabınızı doğrulayın diyor. ama şifremi kabul etmiyor. ne yapabilirim.
    birde android 6.0 ve 7.0 çıkmış bazı yazılımlar değişmiş. yeni sürümler için yeni konu açar mısınız.
  • selamalar bu alete windows 8 kuruluyor mu ?
  • Konu yeri burası değil ama yine de şansımı denemek istedim.
    Asus Memo Pad 10 (K01E) tabletim var. Rootlu, 4.4.2 rom yüklüydü. Romun yedeğini almak için TWRP yüklemek istedim olmadı. Stock romu üstüne tekrar kurmak denedim. Fakat bir yerde takıldım. Mevcut romu da silince tablet açılışta ASUS ekranında asılı kaldı. Tableti usb kablosuyla laptopa aygıt yöneticisinde "ASUS Android MTP Device" göründü. Güncelleyince "Samsung Android Phone-ASUS Android Bootloade Interface" olarak göründü. Fakat windows gezgininde K01E sürücüsü artık görünmüyor. (Rom yüklüyken laptopta K01E sürücüsü olarak görünüyordu) Yani laptop tableti tanımıyor. Ne yapabilirim?
    CWM recovery'e (Ses açma+Power birlikte bas. Ölü robot ve altında komut yok yazan ekranı gelmiyor Kırmızı yazılı Fastboot Mode ekranı geliyor. Ses açma ve power tuşlarına seri şekilde basıp bırakıyorum. Recovery mode girebilsem romu atacağım. Tabletim sanırım brick oldu. Asus tableti brick olup kurtaran biri varsa yardımını rica ediyorum. https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/120571336

Bu ekranda asılı kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 7 Temmuz 2020; 23:49:38 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.