Şimdi Ara

Asus Tf300 Bootloader Kilidi Açma- Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
27.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aygıt Yöneticisinde bu şekilde gözükmekte

Asus Tf300 Bootloader Kilidi Açma- Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme
  • Sizin rom uçmuş görünüyor.asus sitesinden romu indirip yuklemelisiniz.
    Eger Ankara daysaniz veya yolunuz düşerse yardimci olurum.
    Yukarida birkac post ustte konnuyu acan arkadasin anlatimlarini guncelleyip gerekli dosyalari bir araya topladim..
    Oradakileri uygulamaya calisin eger cwm yukleyebilirseniz romu komple silipsilmediginizden emin oluruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür Ederim.

1.0 Sizin rom uçmuş görünüyor.asus sitesinden romu indirip yuklemelisiniz.

--->1.1 Son Romu İndirdim.

2.0 Eger Ankara daysaniz veya yolunuz düşerse yardimci olurum.

--->2.1 İstanbul'da oturuyorum :(

3.0 Yukarida birkac post ustte konnuyu acan arkadasin anlatimlarini guncelleyip gerekli dosyalari bir araya topladim..
    Oradakileri uygulamaya calisin eger cwm yukleyebilirseniz romu komple silipsilmediginizden emin oluruz.

--->3.1 Yukardaki Posttaki uygulamayı yapıyorum fakat Güç + Ses kısma yada Ses Kısma tuşuna basarakta açsam. Ekran kararıyor aygıt yöneticisinde yine aynı Asus android bootloader interface

Bu noktadan sonra hangi işlemleri gerçekleştirmem gerekiyor tarifi varmı acaba?
  • Tek tek anlatayım üstadım umarım bu sefer yapabilirsiniz...

1 - Öncelikle şu adresteki bütün dosyaları bilgisayarınıza yükleyin...

Rom Kurmak İçin Gerekli Dosyalar <<Buradan Yükleyin>>

Bu dosyaları bilgisayarınıza yükledikten sonra;

2 - Bilgisayarınızın c sürücüsüne gelin ve Yeni Klasör oluşturun ve adını recovery yapın.

Bir önceki yüklediğiniz dosyaların hepsini recovery klasörü içine kopyalayın.

3 - Aşağıdaki linki açın.

ASUS TF300TG Tablet için Download bölümü

linki açtıktan sonra Select OS kısmından Others seçin ve aşağıda açılan menüden Firmware tıklayın.

3. sırada bulunan;
    ASUS Transformer Pad TF300TG Firmware: V10.4.3.9 Only for WW SKU (Android 4.1)
    diye başlayan yerde altta bulunan Global kısmına tıklayarak WW_epaduser_10_4_3_9_UpdateLauncher.zip adındaki dosyayı indirin.
    İndirme bittikten sonra dosyayı açın içerisinde
    blob
    SAM_6260_ALL.fls
    TF300TL_AMSS.MRP
    |
    dosyalarını göreceksiniz. Bu dosyaları da c sürücüsüne açtığımız recovery klasörü içerisine kaydedin.

Şimdi gerekli bütün materyalleri toplamış olduk.

4 - Tablete stock rom yükleyelim;

a - Tabletinizi komple kapatın.
    b - Soldaki ses kısma tuşuna basılı tutarak, üstteki power butonuna bir süre basın. Tablet bootlodar modunda açılmış olacak. Tuşlara basmayı artık bırakabilirsiniz.
    c - Bootlodar moduna getirdiğimiz tableti kablosu ile bilgisayara bağlayın.
    d - Bilgisayarınızdan Başlat > Çalıştır > CMD yazarak komut satırını başlatın.
    e - Komut satırı penceresi içerisinden cd c:\recovery komutunu verin
    d - Komut penceresinde c:\recovery> içerisinde olmanız gerek
    e - fastboot -i 0x0B05 flash system blob yazıp enter tuşuna basın ve işlemin bitmesini bekleyin.
    f - işlem bitince fastboot -i 0x0B05 reboot komutu ile tabletinizi yeniden başlatın ve bilgisayar ile bağlantısını kesin.

Bu işlemlerden sonra tabletinize stok rom kurulmuş olacak. Eğer stok romla devam etmek isterseniz aşağıda anlatılanları yapmanıza gerek yoktur. Eğer custom rom yüklemek isterseniz devam edelim

Custom rom yükleme işlemi;

1 - Clockwork Recovery yükleme;
    a - Cihazı bootloader modunda başlatalım. (Cihaz kapalı konumunda bulunurken ses kısma tuşuna basılı tutarak üstteki power ile tableti başlatalım.
    b - Bilgisayardaki komut satırına gelerek (Başlat > Çalıştır > CMD) cd c:\recovery klasörüne geçelim ve aşağıdaki komutu yazalım
    c - fastboot -i 0x0B05 flash recovery recovery.img yazdıktan sonra enter tuşuna basıyor ve işlemin bitmesini bekliyoruz. işlem bitince;
    d - fastboot -i 0x0B05 reboot komutuyla tableti yeniden başlatıyoruz.

2 - Bir custom rom yükleyelim
    a - [ROM] BlueAndroid V.1.0 | Clean - Fast - Stable | Blue Theme Concept ! buradaki linke tıklayarak XDA daki sayfasına gidelim
    b - BlueAndroid.zip - 331.56 MB <Romun ana dosyalasını indiriyoruz>
    c - Update1.zip <Buradan roma yeni google uygulamalarını içeren dosyayı indiriyoruz>
    d - İndirdiğimiz dosyaları tabletimize yüklüyoruz. Bu işlemi yapmak için tabletimiz normal açıkken bilgisayarımıza bağlıyoruz. Dosyaları tabletimizin içine kopyalıyoruz.

Devamını evden yazayım...>

• Üstteki örnekte verilen BlueAndroi.zip ve Update1.zip dosyalarını iclerini açmadan oylece tabletimize kopyaliyoruz.

Kopyalama isinden sonra varsa kişisel veya önemli dosyaları bilgisaya yedekleyip tableti kapatıyoruz.

3 - CWM ile tablete custom rom flashlama

A - Ses kisma tusuna basarak tableti bootloader modunda aciyoruz. Tuşlara basmayı bırakın. RCKyazan kutucugu goruyor olmalısınız. Varsayilan olarak secilidir. Şimdi ses acma tusuna basın. Boylece Recovery baslatmis olacagiz.

Şimdi;

gibi yazılar görüyor olmalısınız.
    Buradaki her bir satır komut veya menu basligi anlamını taşır. Bu satirlar arasinda ses açma kapama ve power butonunu kullanarak gecis veya işlem yapabiliriz.
    B - wipe data/factory reset seçiyor ve power butonu ile onayliyoruz.
    Alt alta yeni menüler gelecek ve birisi YES ile başlayacak. Onu secip tekrar power tuşu ile onaylayin. Bu islemden sonra ana menuye dönerek
    C - Advanced menusunu secin ve power tusu ile onaylayin. Yeni menü gelecek
    Gelen menuden wipe dalvik cache secin ve power tusu ile onaylayin. Islem bitince alttaki go back menusunu kullanarak ana menuye gelelim
    D - install zip from sdcard secip power tusu ile onaylayin yeni gelen menüden /choose zip from internal storage secip tekrar power tusuna basalim.
    E - Şimdi tabletin icindeki doya ve klasörleri goruyor olmalıyız. Ses açma ve kısma tuslarini kullanarak daha once tabletimize yukledigimiz BlueAndroid.zip dosyasini seciyor ve power tusu ile onaylıyoruz. Yeni bir menu gelecek YES ile baslayani secerek yine onaylıyoruz. Şu an yeni custom romunuzu kuruyor olmalisiniz. Bu islem bittikten sonra;
    F - Bir onceki islemleri bu sefer Update1.zip icin tekrarliyoruz. Bu işlem de bitince yeni romu ve google uygulamalarının son surumlerini de kurmus olduk. Son bir islem kaldı.
    G - Ana menuye donerek Advanced kismina geliyoruz. Acilan menuden en alttaki fix permission secip power ile onayliyoruz. Islem bitince ana menüye dönerek Reboot System Now seciyoruz.

Hersey yolunda gittiyse yeni romunuz da hayirli olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzeNHocA -- 7 Aralık 2012; 14:03:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihazı bootloader modunda başlatalım. (Cihaz kapalı konumunda bulunurken ses kısma tuşuna basılı tutarak üstteki power ile tableti başlatalım.

OzenHocam ses kısma tuşuyla beraber güç düğmesine basıyorum fakat hiç bi hareket yok asus ekranında çakılıp kalıyor

Sadece ses yükseltme ve güç tuşunda aygıt algılıyor fakat verdiğiniz komutlar orda çalışmıyor.

sanırım cihaz çöp oldu. :(
  • Cihaz ne kadar çöp olursa olsun fastboot moda girebilmeniz gerekiyor. Anlatım hatası yapmış olabilirim bir de şöyle deneyin.
    Cihaz komple kapalıyken Ses Kısma tuşuna basın ve basılı tutun. Ardından Power tuşuna basın ve basılı tutun.
    Sol üst köşede ASUS logosu gelmeden önce birtakım yazılar görmelisiniz. Bu yazıları gördüğünüzde tuşlara basmayı bırakın.
    Bir müddet beklediğinizde ekranın ortasında 3 adet ikon belirecek. Bunlardan USB ikonunu Ses kısma tuşu yardımıyla seçiyor ve ardından Ses Yükseltme tuşuna basıyoruz.
    Şimdi Fastboot Mode bağlantısını kurabilmeniz lazım.

Bunlardan sonra kablo bağlantısı olduğu halde yukarıdaki konuda anlattıklarımı yapınız. Gözünüzden birşeyler kaçıyor veya bir yeri atlıyor olmalısınız. Ben bunları bildiğim halde tablete cwm ve rom yükleyebilmek için 6-7 saat uğraştım.
  • Fabrika çıkışından jb 4.1.1 yüklü .26 tf300t için bootloader kilidi açmayı ve rootlamayı anlatabilirmisiniz ? xda'deki anlatımları takip ettim ama yapamadım hiçbirisini.
  • Ozen Hocam

önce ses kısma tuşu basılı tutuyorum ardından güç düğmesine basıyorum yine o asus kilitli ekranda kalıyor

Ses yükseltme ve Güç düğmesine basılı tutarsam ekran kararıp bilgisayar apx olarak alğılıyor. (bu modda bişey yapabilirmiyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoDooM

Ozen Hocam

önce ses kısma tuşu basılı tutuyorum ardından güç düğmesine basıyorum yine o asus kilitli ekranda kalıyor

Ses yükseltme ve Güç düğmesine basılı tutarsam ekran kararıp bilgisayar apx olarak alğılıyor. (bu modda bişey yapabilirmiyim)

Ses açma tuşuna basarken veya bastıktan sonra power tuşuna basmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesela

Ses kısma tuşuna basıp güç tuşuna bastıgım zaman hiç bi şekilde boot ekranı gelmiyor. asus ekranı gelip gidiyor. sıra sıra bassam bile o sol üstten hiç bi şekilde boot menüsü gelmiyor

boot menüsü nasıl yüklenir hangi şekillerle yükleniyor.. program yazılım varmı acaba.
  • Hasan arkadaşımızın CWM kurma anlatımında aynı recovery klasörünün içine BURADAKİ sürümünüze uygun blob doyasını koyun ve ismini twrp.blob olarak değiştirin. DOS ekranında bu sefer

fastboot -i 0x0B05 flash recovery twrp.blob
    ve
    fastboot -i 0x0B05 reboot

komutlarını uyguladığınızda bu sefer de TeamWin'in TWRP açılış modunu kurmuş olursunuz. Ses kısma+Power basık tutarak açtığınızda cihazı ses arttırmaya direk basarsanız TWRP'ye girersiniz. Ben TF300T'de bunu kullanarak root işlemini gerçekleştirdim. Son sürüme yükseltilmiş fimware'i 10.2.18 olan TF300T kullanıcıları Root_10.4.2.18_WW.zip dosyasını cihaza atıp TWRP'ye girerek install edebilirler. Sıkıntı yok. Test edildi onaylandı.

• Bu arada Custom ROM'ları inceledim. Hiç kurmadım bile. Cihazı rootladıktan sonra her türlü cihazda modifiye yapabilirsiniz zaten. Custom romların genelinde işlemci ekran kartı hızaşırtmaları var. Bizimkisi en hızlısı diye boy gösteriyorlar. Kimse ısınmasından pil tüketiminden bahsetmiyor. Zaten bu cihazın donanımı yeterli her program için. Çalışmayan programlarda uyum sorunu vardır sadece. O yüzden bence cihazınızın sağlığı için overclocklu custom romlar kullanmayın.Zaten bazılarında GPS bile çalışmıyor.
  • Forumları araştırdığım kadarıyla Cihazım Brick Olmuş ama anlaşılır bi yol bulamadım..

Daha önce UnBrick yapan varmı?
  • dostum cihazin anakarti degisecek.
    dedigin gibi cihaz brick olmus.
    aynisini bende yasadim 500 tl verdim asus servise .
    tf300tg ler cok kolay brick oluyor yapmayin tum asus kullanicilarina soyluyorum yapmayin
    tecrubeyle sabit. ayrica rom falan hikaye en fazla 3 5 program bedavaya geliyor gerisi yalan
    iphonedaki jailbreak gibi degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim asus tf300tg aygıt yöneticisinde apx diye görüyor. asus tablet olarak değil tableti saglam olan arkadaşlardan biri cihazın driverını backuplayıp mail mesaj atabilirse yukarıda kodları deneyeceğim pc tableti görmediğinden yukarıda önerilen kodları deneyemiyorum. bukonuyla ilgili farklı bi çözüm önerisi olan var mı?
  • Windows driverleri tam olarak yüklenmemiş veya bozulmuş olabilir.

http://developer.android.com/sdk/index.html

Konunun başında da bulunan Android SDK dosyalarının tamamanı kurduğunuzda Google USB Driver de kurulacaktır. Driver problemini böyle çözebilirsiniz.
    Sonrasında cihazı Ses Kısma tuşuna basılı tutarak açın, üç simge gelecek. Ortadaki USB simgesi olanı seçin. Bu seçim işlemini yine cihazınızın ses kısma tuşu yardımı ile yapacaksınız. USB simgesi seçili olduğunda Ses Açma tuşuna basın. Cihazınız FastBoot USB moduna girecektir. Cihaz bu haldeyken bilgisayara bağlayın. Daha sonra yukarıda anlatılan tüm işlemleri uygulayabileceksiniz.

Not: Belki sürücülerinizde problem yoktur siz cihazı fastboot moda alamamış olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzeNHocA -- 24 Aralık 2012; 16:23:36 >

• fastboottasıkıntı yok root yaptım tableti kullanacagım program çalışmayınca androidden fabrika ayarlarına getirdi yeniden başlattıktan sonra tableti açılmadı dediğiniz yöntemi deniyorum.
  • Eğer rom yükledikten sonra açılmadıysa eski romun ayarları ile yeni romu açmaya çalışmıştır. Böyle olduğunda cihaz açılmaz. CWM içerisinden Wipe Cache / Wipe Dalvik / Wipe Battery Stats yapmalısınız. Cihazınız kurduğunuz rom ile açılacaktır.

Eğer tavsiye rom isterseniz;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2000542

adresinde ikinci posttaki BlueAndroid a personal Blue Theme Concept V.1.1 ! versiyonunu kurun. Günlük kullanımda sizi üzmeyecektir.
    Not: Asus programlarını kullanmıyorsanız update2 olanı kurmayın.
  • yok usta yine görmedi tableti 3-4 makinada denedim tableti gösterebilsem halledeceğim sorunu. acaba firmware 'i mi sildik ondan dolayı mı görmüyor.(aygıt yöneticisinde unknown device olarak görüyor.)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.