Şimdi Ara

Asus Tf300 Bootloader Kilidi Açma- Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
27.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7. Adımda RCK yi seçtiğimde herhangi bir menü gelmiyor.

Ekrandaki mesajlar:
    Key driver not found.. Booting OS
    Android cardhw-user bootlooder <1.00 e>

Starting Fastroot USb download protocol
    Booting Recovery kernel images

Ekran o şekilde kalıyor.

Acaba yine 4.2 ile ilgili bir durumlamı karşı karşıyayım.

Bunaldım.. Lütfen yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tequila555 -- 31 Mart 2013; 15:43:42 >
  • 4.2.1 icin burdaki anlatimi uygulamayin.
    Bootloader değiştigi icin cihaz brick olabilir. Xda da general bolumunde en ust konu olarak uyarisi mevcut.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

4.2.1 icin burdaki anlatimi uygulamayin.
    Bootloader değiştigi icin cihaz brick olabilir. Xda da general bolumunde en ust konu olarak uyarisi mevcut.

Cevap için teşekkürler.

Bu durumda cihazı önceki bir sürüme almam gerekiyor sanırım?

4.2.1 de Recovery çalışmadan önceki sürüme geçebilirmiyim veya önceki sürüme geçmek için nasıl bir yol izlemeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tequila555

quote:

4.2.1 icin burdaki anlatimi uygulamayin.

Cevap için teşekkürler.

Bu durumda cihazı önceki bir sürüme almam gerekiyor sanırım?

4.2.1 de Recovery çalışmadan önceki sürüme geçebilirmiyim veya önceki sürüme geçmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

xda da eski sürümlere nasıl dönüleceği ile ilgili konu var. ancak o da fastboot üzerinden yapılıyor. yine de ordaki yardım konusunda yardım istemen daha yararlı olur. ayrıca yardım isterken tabletin ekranında yazanların resmini çekip koyarsan daha açıklayıcı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aslında cihazı root yapma gereği 4.2.1 'e geçmekle doğdu.
    Daha önce 4.1.1 kullanıyordum ve ps3 gamapad ile bluetooth ile sorunsuz olarak TF300T de oyun oynayabiliyordum.
    Hiçbir ayar yapmadan cihazlar eşleşmişti.
    Ne zamanki 4.2.1'e update ettim (sistemden gelen mesaj ile) o andan itibaren cihaz hiçbir şekidle ps3 'ü görmez hale geldi.

Forumlardaki araştırmalarım sonucunda sixasis ile bağlanabileceğimi öğrendim.
    Fakat sixasix'i tablette kurduğumda cihazın root yetkisine sahip olmasını istiyor.

Şİmdi durum iyice arapsaçına döndü,

cihazı rootlayamıyorum, kilidi açarak garantiden de oldum.

En azından rootlama yapmadan ps3 'ü bluetooth ile cihaza gösterebilmenin bir yolunu arıyorum.
    Cihazları eşleştirebileceğim ve root yetkisi istemeden bu işlemi yapabileceğim bir yol varmı?

O da olmadı bu cihazı rootlayabilecek istanbul anadolu yakasında işin ehli biri/bir yer varmıdır?

NOT: Yanlış yerde yanlış talepte bulunuyorsun denirse yeni başlıkta açabilirim.

• Merhabalar.. Basit bişi sormak istiyorum.. hızlı bir cvp alırsam çok iyi olacak.. Tabletim TF300T.. geçenlerde 4.2.1'e güncellendi.. Ben uygulamaları microSD karta yüklemek istiyorum.. ve mümkünse yüklü uygulamaları microSD'ye taşımak.. bununla ilgili araştırırken tableti root etmem gerektiğini öğrendim.. bu konudan da yazanların bir kısmını yaptım.. Bootloader olayıyla bi kilit açtım.. ama ardından bahsedilen şekilde ses kısma ve güç tuşuyla tableti açtığımda bahsini ettiğiniz USB işareti gelmiyor. farklı üç tane ikon var ama USB ikonu yok.

Şimdi aklıma takılan uygulamaları microSD karta atmak için yapmam gereken şey gerçekten nedir ? .. yani root bunu haledermi ? ..
    Eğer root yeterliyse şimdiki adımdan sonra ne yapmam gerekiyor. Mevcut sürümden memnunum farklı rom falanda istemiyorum.. tek istediğim microSD karta uygulamaları yükleyebilmek. bunun için ne yapmam gerektiğini açıklamasıyla söyleyene şimdiden teşekkürler..

• 4.2 ile bootloader değiştiği için burdaki rehberi UYGULAMAYIN. brick olur. sonra çöpe gider cihaz.

xda tf300t forumunun general bölümünde 4.2 için root konısı vardır. twrp nin fixlenmiş versiyonunu yükleyip root edebilirsiniz.

hiçbir costum romu YÜKLEMEYİN. çünkü yeni bootloader a uyumlu değiller. brick olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BEYLER Bu yazdıklarımı iyi okuyun benm tablette beyaz noktalar olusmustu ekranda servise gönderdim tam bir hafta icinde geri gönderdiler Bootloaderı yaptım sadece root yapmamıstım garantiye gönderdim garanti ici saydılar galiba rootlu olunca garanti dısı kalıyo onu da zaten unroot yapabiliyoruz şimdi asıl soruma geciyorum

tablete rom yüklüyordum yükledigim rom bozuk cıktı back up yapmamıstım bu yüzden de bilgisayar tableti görmedigi icin icine baska rom atıp yükleyemiyorum sd kart denedim görmüyor sd kartı
  • http://www.transformerforums.com/forum/transformer-pad-300-general-discussion/35335-successful-downgrade-4-1-1-hdmi-back.html

Transformer forumundan öğrendiğime gore 4.2 den 4.1 e geri donmek icin asusun 4.1 romunu micro sd karta atip tablete takin. Size sag altta guncelleme bildirimi görünecek. Onu kullanarak 4.1 e donebilirsiniz.
    Şu an 4.1 den yaziyorum.
    Unlock etmeye gerek bile kalmadan yukledim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1393 -- 7 Nisan 2013; 17:49:33 >
  • quote:

4.2 ile bootloader değiştiği için burdaki rehberi UYGULAMAYIN. brick olur. sonra çöpe gider cihaz.

xda tf300t forumunun general bölümünde 4.2 için root konısı vardır. twrp nin fixlenmiş versiyonunu yükleyip root edebilirsiniz.

hiçbir costum romu YÜKLEMEYİN. çünkü yeni bootloader a uyumlu değiller. brick olur.

Maalesef benim için çok geç. Şuan cihaz Asus yazısı geliyor ve açılmıyor durumda. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tequila555

quote:

4.2 ile bootloader değiştiği için burdaki rehberi UYGULAMAYIN. brick olur. sonra çöpe gider cihaz.

Maalesef benim için çok geç. Şuan cihaz Asus yazısı geliyor ve açılmıyor durumda. :(

Sanirim kurtarmanin yolu yok. Asus ics den sonrasi icin flash tool destegini kesmis. Dolayisiyla anakart degisimi gerekir. Ekranini kirip yaptirmak istemeyenlerden cok ucuza alabilirsin. Biraz arastir.

• Herşeyi boşverdim de 4.1 geçişi okuduktan sonra çok üzüldüm.
    Bu kadar kolayken işlem sonuç tam hüsran oldu.

Umarım bulabilirim.
  • 4.2.1 cihazıma bunu yapabilirmiyim?
    Birde ilk link bozuk biri upload edebilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur383838

4.2.1 cihazıma bunu yapabilirmiyim?
    Birde ilk link bozuk biri upload edebilirmi?

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/TF300T/Unlock_v8.rar
    ilk linkin sağlmaını buldum asus sitesinden tf300t için
    ama cevabımı alamadım 4.2.1 olurmu?
  • Unlockv7 yükledim. Bunun yerine 8i nasıl yükleyebilirim?
  • TF700t modeli için de bu yükleme işlemi geçerlimi acaba ?
  • Beyler şu fastboot olayı kafamı çok karıştırdı. Cihazı brick etmek istemiyorum HD2 de bir kere başıma geldi anakart değişti.

4.2 olan cihazı nasıl root edebiliyoruz ? İngilizce fln bir döküman site var mı ? LG nin gözünü seveyim şakırt diye root ettim. Anında da geri çekebiliyorum.
  • Alicilik kullanıcısına yanıt
    TF300'ü yalnızca motochopper yöntemiyle root edebilirsiniz. Sadece root etmekle cihazın brick olma şansı yok. Root dosyalarıyla oynarsanız ve cihaz açılmaz hale gelirse Asus orjinal rom indirip hafıza kartından tekrar kurulum yapılıyor.(Asus programlarını silmemek kaydıyla çünkü yazılım yüklenirken bunun kontrolü yapılıyor)

Aşağıya linki ekledim, sorunuz olursa cevaplarım.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2228613
  • TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür edeirm hocam en kısa zamanda deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

TF300'ü yalnızca motochopper yöntemiyle root edebilirsiniz. Sadece root etmekle cihazın brick olma şansı yok. Root dosyalarıyla oynarsanız ve cihaz açılmaz hale gelirse Asus orjinal rom indirip hafıza kartından tekrar kurulum yapılıyor.(Asus programlarını silmemek kaydıyla çünkü yazılım yüklenirken bunun kontrolü yapılıyor)

Aşağıya linki ekledim, sorunuz olursa cevaplarım.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2228613

Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Root hakkıdna hiç bilgim yok, linktende öğrenemedim.
    Acaba linkteki yöntemi nasıl uygulayabilirim?

Şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.