Şimdi Ara

ASUS’tan tablet pazarına veda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir zamanlar popüler olan Android tablet pazarında işler pek iyi gitmiyor. Hakimiyeti iyiden iyiye Apple’ın iPad’lerine kaptıran pazara, bir oyuncu daha veda etmeye hazırlanıyor. Bir dönem bütçe dostu sayılabilecek tabletler üretmesiyle tanınan donanım devi ASUS, artık tablet üretmeyeceğini duyurdu.

Ürettiği son tablet modeli olan ve stokları tükenen ZenPad 8’den sonra başka model çıkarmayacak olan firma, bunun yerine ZenFone serisi telefonlara ve ROG e-spor pazarına odaklanacak. Bu kapsamda yakın bir gelecekte ROG Phone’un ikinci jenerasyonunun ve ZenFone 6z’nin tanıtılabileceği ifade ediliyor.

Büyük ekranlı telefonların yaygınlaşmasıyla popülaritesini git gide kaybeden tablet pazarında halihazırda satılan modeller daha çok düşük donanımlı olarak fiyat odaklı pazarlara göre hazırlanıyor. Uygulamaların da genellikle büyük ekranlara göre optimize edilmediği ürünler bu kapsamda iPad’lerin çok çok gerisinde kalıyor.

Meydan Apple'a kaldı

Xiaomi gibi fiyat performans odaklı tablet üretmeye devam eden firmalar varlığını korusa da ASUS gibi marka görünürlüğü yüksek olan bir firmanın pazardan çekilmesi Apple’ın hâkim pozisyonunu daha da güçlendirecekmiş gibi gözüküyor. Android tarafında ASUS’un yerini doldurmaya hevesli firma çıkar mı bilinmez ancak Cupertino merkezli teknoloji devi, tablet pazarına hakim olmaya devam edecek gibi duruyor.

• ipad harici çöp diyenleri de anlamıyorum.
    asıl ipad çöp. ipad'ler geniş ekranlı iphone'dan farklı değil. parası olan alır tabi ama pc ile kıyaslamak falan komedi. ki zaten ios ne multitasking konusunda ne de çoklu pencere konusundan yetenekli.
    2015'te mezun oldum. 2012-2015 arası üni'de tablet çok işime yaradı.
    şuan 4 yıldır lg gpad 7 kullanıyorum. 1gb ram ve s400 işelmci ile hala işimi görüyor biraz. tablet+akıllı kılıf +32 gb hafıza kartını 260 liraya almıştım 4 sene önce.
    ilerde mutlaka mipad almak istiyorum. şuan mi6 var bence. xiaomi kesinlikle çok güzel cihazlar yapıyor. f/p olarak üst düzey.
  • zenpad 3s 10 modelini kullanıyorum.çok memnunum.

• bunlar hep surface ve ipad

• Xiaomi üretiyor da noluyor sadece çine özel cihazlar global rom bile yok , mi pad 4 bu yüzden almaktan vazgeçtim , samsung da üst seviye yapıyor ama fiyat cok ucuk , snapdragon 855 li tablet yapsın 4k altına alırım , ama hem en son işlemciyi kullanmıyor hemde ipad pro ile fiyat farkı cok az oluyor bu yüzden insanlar ipad tercih ediyor.
  • ipad in eline hiç bir zaman su dökemediler ,
    en büyük sorun da işletim sistemi güncelleme problemi idi, verdiğin paranın tek kuruşuna değmeyen cihazlardı,
    ipad ve surface devam!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben ilk kez asus tablet duyuyorum

• Android tabletlerden çoktandır umudumu kesmiştim de Windows tabletlerden bir umudum vardı fakat onlar da başaramamış gözüküyor. Meydan ilk çıktığından beri iPad'de, fakat Apple bu hakimiyeti kötüye kullanmıyor bence çeşit çeşit iPad sürümleri ile piyasayı canlandırdı. İlk zamanlarda olduğu gibi tek model, yüksek fiyat ile müşteriyi sıkıştırmadı.

• Çok yerinde bir karar olmuş. 2012 yılında aldığım Asus Transformer Pad TF700T modelinden hiç memnun kalmamıştım. Parasını asla hak eden bir cihaz değildi. Servis bile ürünü doğru düzgün bilmiyordu. Kullanıcı hatası olmamasına rağmen garantili ürün için tamir ücreti istemişlerdi. O dönem iPad alsaydım çok daha doğru bir karar olurmuş bunu anladım. Bence tablet pazarında rakipleri yok. Ama büyük ekranlı telefonlar, gelişmekte olan katlanır ekran teknolojisi ile tablet pazarı ne gibi bir hal alır bilinmez. Bekleyip göreceğiz.

• Tablet üretiliyor da ne oluyor çoğu bizim ülkeye gelmiyor bile. Android tabletlerin iyilerinden biri; az süre de olsa kullandığım LG G Pad idi.

• iPad hariç tablet almak gereksiz. Adamlar yazılım desteği ile bilgisayara çevirdiler cihazı androidde çok zor görünüyor bu durum.

• Herkes bildiği işi yapsın. Doğru karar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendeki ipad air 5. Senesinde . Sürekli kullanıyorum artık pc yi açmıyorum bile

• quote:

Orijinalden alıntı: rockndarkk

iPad hariç tablet almak gereksiz. Adamlar yazılım desteği ile bilgisayara çevirdiler cihazı androidde çok zor görünüyor bu durum.

İpad dahil hicbir tablet pc nin yerini doldururamaz. Pc kullanmanin zevki bambaskadir.

• ipad harici çöp diyenleri de anlamıyorum.
    asıl ipad çöp. ipad'ler geniş ekranlı iphone'dan farklı değil. parası olan alır tabi ama pc ile kıyaslamak falan komedi. ki zaten ios ne multitasking konusunda ne de çoklu pencere konusundan yetenekli.
    2015'te mezun oldum. 2012-2015 arası üni'de tablet çok işime yaradı.
    şuan 4 yıldır lg gpad 7 kullanıyorum. 1gb ram ve s400 işelmci ile hala işimi görüyor biraz. tablet+akıllı kılıf +32 gb hafıza kartını 260 liraya almıştım 4 sene önce.
    ilerde mutlaka mipad almak istiyorum. şuan mi6 var bence. xiaomi kesinlikle çok güzel cihazlar yapıyor. f/p olarak üst düzey.

• Tablet balonu 2-3 yıl önce patladı zaten...
  • 5 senedir bozulmayan tek elektronik ciaz asus tabletim suan oyuncak sepetinde ve hala calisiyor

tablet piyasasi tam yamyam apple ve samsunga kaldi

• Şu konuya mesaj yazmıştım ama bir daha yazma ihtiyacı duydum , gecenlerde Galaxy TabS5e gördüm 3299 tl.

Snapdragon 670 var , aynı fiyat segmentinde İpad Air 2019 var , A12 Bionic var cihazda , bırakın 670 i , snapdragon 855 bile A12 den geride , sonra gidip aynı fiyata Snapdragon 670 li Samsung tablet mi alacağım ?

Yap Snapdragon 855 li tablet , 2800 civarlarına bak bakalım nasıl satıyor.
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    ipad air 3.5 4 civarı sanırım hocam s5eyi 1950 ye aldım tabi tabletten neler bekliyorsun değişir
  • tablet işini microsoft surface'a bıraksınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikiştutmazsabri

quote:

Orijinalden alıntı: rockndarkk

iPad hariç tablet almak gereksiz. Adamlar yazılım desteği ile bilgisayara çevirdiler cihazı androidde çok zor görünüyor bu durum.

İpad dahil hicbir tablet pc nin yerini doldururamaz. Pc kullanmanin zevki bambaskadir.

Alıntıları Göster
    Aynen doğru hocam.Bugun ipad pro kalemi vs en az 7000 tl mal oluyor ki uygulamalar tam sürüm değil ve asla bir bilgisayarın konforu yok.Video resim ile ugrsanlar gelip her isimi görüyor diye yazıyorlar millette gaza gelip alıyor sonra hüsran

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.