Şimdi Ara

Asus Strix RX480 Isınma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. ASUS STRIX RX 480 kullanıyorum. Kartı alalı yaklaşık 6 ay oldu. Kart PUBG oyununda 87 derecenin altına inmiyor. Fanları %100 yapsam bile 85 derecelere bile inmiyor. Bunun sebebi nedir? Kasayı komple değiştirdim, işlemci fanını değiştirdim çözüm olmadı.

SİSTEM:
    i5 2500k
    8 gb ram
    rx 480
    Rampage majesty kasa
    ssd + hdd
    XIGMATEK WHIZ işlemci fanı

Kartı vatandan aldım ve mining ile alakam olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim

• Servise yönlendir kart isiniyo işlemci değil macun yenilemesi yapip gönderirler ne yalan söylim amd almaya korkar oldu kullanicilar amd isinmasi hergün konuşuluyo karti cikartip fazla basinc uygulamadan parmaklarinla pervaneyi tutup hava vurup tozu al içerisinden düzelmez ise servise yönlendir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Aldığımdan beri böyle ama ben oyun ile alakalı olduğunu düşünüyordum. Fakat internet testlerinde baktım ki 70 derecede oynuyor millet. Yani toz vs. değildir sanırım. Çünkü geldiğinde de bu sıcaklıklarda çalışıyordu board
  • Bahaeddin91 B kullanıcısına yanıt
    1 sene kadar ayni model karti kullandim. Isi degerleri normal degil.servise gonder

• katharsis1537 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Servise verdim ürünü. Fakat i5 2500k darboğaz oluşturup ısınmaya sebep oluyor olabilir mi?
    Kasanızdaki hava akışı iyi değilse ondanda ısınabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Darbogaz yapsa gpu tam performans calisamayacagindan isinmaz. Kesinlikle baska bir problem var

Çok sağolasın hocam. 1150 liraya almıştım kartı. Şu anda 2. eli 1500 lira. Bedel iadesi çıkarsa rx480'e denk performansta hangi kartı önerirsiniz?
    Gtx 1060 6gb i onerebilirim

Marka ve fiyat olarak var mıdır tavsiyeniz?
    Sogutmada msi gaming ve asus strix serileri biraz daha onde. Sizin ki istisna olmus:). suan asus gtx 1070 var bende. 60 dereceyi gectini gormedim. Kasa darkn10 advanced

*1070 size onermem. Islemci yuzunden darbogaza sebebiyet verecektir.

• İşlemci macunu sıkıntılı ondan. Bizim bir arkadaşta da olmuştu, macunu yenileyip gönderdiler 61 dereceyi geçmedi
  • Vallaha bende asus gtx 1080 poseidon mevcut lakin 84-85 dereceleri görüyorum hava soğutması ile ve PUBG de. CSGO da 50-55 gördüm bilmiyorum sorun oyundamı yoksa kartta mı.
  • Kasayı masanın üstüne çıkarıp yan kapağını söküp çalıştır hocam. Bir de öyle sıcaklık değerlerine bak.
  • powerring kullanıcısına yanıt
    Hocam korkmayıp siz de yapabilirsiniz. Gpu bloğunu sökün, thermal grizzly yada noctua nt h1 macunlarından birini alın alkol ile temizleyim az bir miktar gpu üstüne sürün kartı kapatın hepsi bu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.