Şimdi Ara

asus striker 2 formula 1066 mhz ram sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus striker 2 formula anakart, q6600 cpu ve 4 adet 1gb kingston hyperx 1066mhz ram satın aldım fakat açılışta ram 800mhz görünüyor. 1066 mhz olarak kullanmak için ne yapmalıyım? yardımlarınız için teşekkürler.

• Eğer ramlar SLI ready olanlarsa, biosta sli ready seçeneğini enable yaptığında bios ramleri otomatikman tanıyor.
    Değiller ise ramin hızını 1066, timingleri de 5-5-5-15 olarak elinle girmen gerekecek.
    Ram voltajını da 2.2 e getirmelisin.
    Yalnız 4 adet rami 1066 da çalıştıramadım ben. Ciddi stabilizasyon sorunları oluşuyor.
  • slm arkadaşım bende yeni sistem topladım anakart: asus striker 2 formula ve ram olarak ta mushkin 2x2 1066 mhz işlemci q9300 fakat senin başına gelen şu ram sorununu görünce içim cız etti valla. benim ramlerde 1066 mhz olarak gelecek yeni sipariş verdim ve şu an kargoda.
    senin sorun çözüldümü son durum nedir benimde mi başıma gelecek yani şimdi o kadar para bayıldıktan sonra merakla bekliyorum
  • gayet normal çünkü aldığın ramler 800 mhz lik çiplerden oluşuyor kıngston o.c ile çıkdığı değeri yazıp insanları kandırıyor anakartla alakası yok adamlar yoksa niye 800 mhz lik ram fiyatına 1066 mhz satsınlar salak mı bunlar zaten 1066 mhz de çalışmasıda garanti değilmiş tamamen şans
  • SLI ready ram olamaz arkadaşdaki çünkü SLI olarak tek çeşit KINGSTON ram var onlarda KINGSTON HyperX 2GB 800MHz DDR2 CL4 (4-4-4-12) SLI modeli ben bizzat kullanıyorum.

Sanalmarket sitesine bakdım senin ram KINGSTON HyperX 1GB 1066MHz DDR2 CL5 (5-5-5-15) KHX8500D2/1G ise sisteminin bunu 1066 olarak görmesi lazım bios güncelleştirmesi dene istersen bir
  • biostan sli readt memoytden experti seç f10 ile kaydet 1066 olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.