Şimdi Ara

Asus SLI uçtu MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar imzamdaki sistem var bende. Gittim 3200 Venice cpu aldım, birde malum asus sli sorunu olan chipset fanını çıkartıp yerine zalman ın fansız kuzey köprüsü soğutucusunu aldım. Bunları taktıktan sonra sistem boot etmedi. anakartın yeşil ışığı yanıyor, ekran kartının fanı dönüyor. usb mouse un ışığı yanıyor ama klavyenin ışığı yanmıyor. anakarta elektrik geliyor yani. ramleri değiştirdim, ekran kartını değiştirdim, eski cpu yu geri taktım ama yine sorun aynı. boot sesi geliyor ama ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. bios pilini çıkartıp beklemek de bi işe yaramadı, cmos clear da yaptım. anakartda hata koduda yok, göya sesli uyarıyormuş ama hiç bi uyarı yaptığı da yok. noldu sizce, chipset i mi ucurduk, ama heatsink e dokununca hala soğuk ve düzgünde taktım. Bir fikir verin yaw.

• sen pasif soğutma takınca doğal olarak fanı söktüğün için bu yüzden hata veriyor olabilir

sen fanı tak tekrar biostan filan ayarı varsa yani mesela "shutdown when the chipset fan is off" gibisinden onu disable yap kaydet sonra da fansız soğutmayı tak
  • quote:

Orjinalden alıntı: gargicim

Arkadaşlar imzamdaki sistem var bende. Gittim 3200 Venice cpu aldım, birde malum asus sli sorunu olan chipset fanını çıkartıp yerine zalman ın fansız kuzey köprüsü soğutucusunu aldım. Bunları taktıktan sonra sistem boot etmedi. anakartın yeşil ışığı yanıyor, ekran kartının fanı dönüyor. usb mouse un ışığı yanıyor ama klavyenin ışığı yanmıyor. anakarta elektrik geliyor yani. ramleri değiştirdim, ekran kartını değiştirdim, eski cpu yu geri taktım ama yine sorun aynı. boot sesi geliyor ama ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. bios pilini çıkartıp beklemek de bi işe yaramadı, cmos clear da yaptım. anakartda hata koduda yok, göya sesli uyarıyormuş ama hiç bi uyarı yaptığı da yok. noldu sizce, chipset i mi ucurduk, ama heatsink e dokununca hala soğuk ve düzgünde taktım. Bir fikir verin yaw.

maalesef sogutucuyu takarken nf 4 cipinin yanidaki parcalari koparmissin aynisi bende oldu.Cizgiye gonderdim nf4 chipini degistirdiler.Cizgi garantiliyse hemen hallederler yok bogaziciyse allah kolaylik versin.

• SkiNNy alet biosa girmiyo, oraya bile gelmiyo. ben onu düşündüğüm için kasa fanını taktım zaten oraya, bir fan algılasın diye.
    dardo peki sende nasi oldu, tarif ettiğim gibi mi, bunun bir hata kodu falan vermesi gerekmiyomu? bu chipler ne kadardır, olmazsa konya sokak var ankarada ordakilere götürsem belki anlar elemanlar, anakartı yurtdışından almıştım. pci yuvasına takılıp hata kodunu gösteren bir alet vardı, acaba onunla baksa görür mü ki. birde bunda chipset etrafını koruma amaçlı chipset etrafında plastik vardı, ona rağmen koparmayı becerebilmişmiyimdir ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gargicim

SkiNNy alet biosa girmiyo, oraya bile gelmiyo. ben onu düşündüğüm için kasa fanını taktım zaten oraya, bir fan algılasın diye.
    dardo peki sende nasi oldu, tarif ettiğim gibi mi, bunun bir hata kodu falan vermesi gerekmiyomu? bu chipler ne kadardır, olmazsa konya sokak var ankarada ordakilere götürsem belki anlar elemanlar, anakartı yurtdışından almıştım. pci yuvasına takılıp hata kodunu gösteren bir alet vardı, acaba onunla baksa görür mü ki. birde bunda chipset etrafını koruma amaçlı chipset etrafında plastik vardı, ona rağmen koparmayı becerebilmişmiyimdir ki?

evet maalesef gitmistir hata kodu felan yok hicbirsey vermiyor.Bu kadar da takma ya elindeki yeni bir kart illaki garantisi vardir yolla garantiye hatta seri nosundan bak cizginin sitesine kart oradan mi cikmis eger cizgi cikisli ile ara cizgi teknik servisini yardimci olurlar eminim benden para almamislardi ama nf4 chip inin 70 80 $ oldugunu soylemislerdi.Karti saga sola goturup garantiden de cikarma

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.