Şimdi Ara

Asus ses kartları 1 ay içerisinde Türkiye' de.(Satış başladı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyatlara baktım giriş sınıfı dışında pek cazip görünmüyor özellikle d2 fiyatları hayal kırıklığı yarattı bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: activ

fiyatlara baktım giriş sınıfı dışında pek cazip görünmüyor özellikle d2 fiyatları hayal kırıklığı yarattı bende.

Aynen, ben Recon3D seviyesinde olur diye düşünmüştüm.
  • Laptop için hiç bişey çıkarmamışlar Creative devam arkadaşlar. Ha bu arada win7 destekli oldugu için düşünülebilir masaüstüleri için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.brksnl -- 28 Temmuz 2012; 16:06:53 >
  • Bakalım bu fiyatlara kime satacaklar, merakla bekliyorum.
  • bu fiyatlar nedir, böyle? merakla bekliyordum resmen dumur oldum
  • Fiyatlar pahalı,ayrıca essence stx beklemiştim bu fiyatlarda olacaksa zaten gelmesin.
  • Cr€ativ€ Audigy 2 zs d€n sonra Auz€nt€ch X-Fi Pr€lud€ 7.1 € g€ç€n biri olarak söylüyorum ki.. Audigy2 zs v€ daha üstü bi kart kullanıyosanız hali, hazırda.. bu tür çok yüks€k fiyatlı s€s kartlarına g€çm€nizin p€k anlamı yok.. ama €ğ€r yüks€k bitrat€li film v€ mp3 l€rim var diyorsanız o zaman bu kartlar iş€ yarayabilir... Auz€nt€ch Pr€lud€ kullanan biri olarak Asus kartlar hatta hiçbir s€s kartı ilgimi ç€kmiyo.. çünkü s€s kalit€sind€ çığır açmak v€ oı aradaki s€s kalşit€si farkını bi insana fark€ttirm€k zor g€rç€kt€n....

*bu arada "é" harfi h€p böyl€ çıktı kusura bakmayın PC saçmaladı biraz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 29 Temmuz 2012; 19:59:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Cr€ativ€ Audigy 2 zs d€n sonra Auz€nt€ch X-Fi Pr€lud€ 7.1 € g€ç€n biri olarak söylüyorum ki.. Audigy2 zs v€ daha üstü bi kart kullanıyosanız hali, hazırda.. bu tür çok yüks€k fiyatlı s€s kartlarına g€çm€nizin p€k anlamı yok.. ama €ğ€r yüks€k bitrat€li film v€ mp3 l€rim var diyorsanız o zaman bu kartlar iş€ yarayabilir... Auz€nt€ch Pr€lud€ kullanan biri olarak Asus kartlar hatta hiçbir s€s kartı ilgimi ç€kmiyo.. çünkü s€s kalit€sind€ çığır açmak v€ oı aradaki s€s kalşit€si farkını bi insana fark€ttirm€k zor g€rç€kt€n....

Bende prelude kullanmış biri olarak, win7 geçtikten bir süre sonra Asus kart alıp kullandım. Aralarındaki farkıda bariz hissettim açıkcası. CMSS3d, cristalizer, eq ve bass ayarlarını hep kapalı kullanırdım. Çünki, sesteki doğallığı bozuyordu. Asus ses kartlarının en büyük özelliği sesi bozmadan vermek. Asus ses kartı kullanıcılarınında aradığı bu zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: umur BEY

quote:

Cr€ativ€ Audigy 2 zs d€n sonra Auz€nt€ch X-Fi Pr€lud€ 7.1 € g€ç€n biri olarak söylüyorum ki.. Audigy2 zs v€ daha üstü bi kart kullanıyosanız hali, hazırda.. bu tür çok yüks€k fiyatlı s€s kartlarına g€çm€nizin p€k anlamı yok.. ama €ğ€r yüks€k bitrat€li film v€ mp3 l€rim var diyorsanız o zaman bu kartlar iş€ yarayabilir... Auz€nt€ch Pr€lud€ kullanan biri olarak Asus kartlar hatta hiçbir s€s kartı ilgimi ç€kmiyo.. çünkü s€s kalit€sind€ çığır açmak v€ oı aradaki s€s kalşit€si farkını bi insana fark€ttirm€k zor g€rç€kt€n....

Bende prelude kullanmış biri olarak, win7 geçtikten bir süre sonra Asus kart alıp kullandım. Aralarındaki farkıda bariz hissettim açıkcası. CMSS3d, cristalizer, eq ve bass ayarlarını hep kapalı kullanırdım. Çünki, sesteki doğallığı bozuyordu. Asus ses kartlarının en büyük özelliği sesi bozmadan vermek. Asus ses kartı kullanıcılarınında aradığı bu zaten.

Aslında bunu söylemen iyi oldu gerçekten X-fi prelude ile Asus arasıonda bariz bi fark var mı bunu merak ediyordum doğruısu... ama o kadar mp3 dinleyip kulağımın hassas olduğuna inanmama rağmen hala Asus ses kartı alsam da arada bariz fark olacağını zannetmiyorum çünkü ses kalitesinde bi gömlek üste çıkmak eskiden bu yana hep zor olmuştur... sesi kaliteli hale getirmek zor bir iş.. bu iş grafik kartında oyunların daha güzel gerçekçi grafikler vermesine benzemiyo.. yani daha yavaş ilerleyen birşey doğası gereği...

• quote:

Aslında bunu söylemen iyi oldu gerçekten X-fi prelude ile Asus arasıonda bariz bi fark var mı bunu merak ediyordum doğruısu...

Galiba yanlış açıkladım. Ben seste doğallığı seven biriyim demek istedim. Asus ses kartları genelde bunu yapmaya çalışıyor. Yani creative kartlardaki gibi sese fazla müdahale etmiyor. Aradaki fark derken bunu kast etmiştim. Belki siz dinlediğiniz zaman size yavan gelebilirde. Dediğiniz gibi ses işi grafik kartlarına benzemiyor. Yani 2 adet 680 alıpta sli yapabilirsiniz veya 2*7970 alıp cfx yaparsınız. Oyunlarda son grafikleri sorunsuz oynarsınız. Şahsen ben phoebusu bekliyordum, 400-450 tl arası olur dedimde 600 one yaa Onboardda oyun oynamak felaket ötesi bişi

• quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

quote:

quote:

Aslında bunu söylemen iyi oldu gerçekten X-fi prelude ile Asus arasıonda bariz bi fark var mı bunu merak ediyordum doğruısu...

Galiba yanlış açıkladım. Ben seste doğallığı seven biriyim demek istedim. Asus ses kartları genelde bunu yapmaya çalışıyor. Yani creative kartlardaki gibi sese fazla müdahale etmiyor. Aradaki fark derken bunu kast etmiştim. Belki siz dinlediğiniz zaman size yavan gelebilirde. Dediğiniz gibi ses işi grafik kartlarına benzemiyor. Yani 2 adet 680 alıpta sli yapabilirsiniz veya 2*7970 alıp cfx yaparsınız. Oyunlarda son grafikleri sorunsuz oynarsınız. Şahsen ben phoebusu bekliyordum, 400-450 tl arası olur dedimde 600 one yaa Onboardda oyun oynamak felaket ötesi bişi

i300 ile tabi flat katkısız dinlenir bu ses kartları çoğu insan logitech creative sistemlerde kullanıyor yazık ediyorlar kartlara

Hangi sistemlerle dinlemek gerekiyo sence ?

• quote:

quote:

Hangi sistemlerle dinlemek gerekiyo sence ?

en azından aego m jamo i300 klipsch modelleri ama logitech z2300 yada yeni serileri yada creative saçmasapan modelleriyle değil megaworksu onlara katmıyorum tabi

Aaa evet megaworks ü dahil etme dicektim ben de... yurtıdışında var mı bilmiyorum ama PC için yüksek düzeyde kaliteli sistem sayılı... olsa da insanlar ses kalitesine düşkün değil pek.. burda sınırlı sayıda insanız... arabasına yüksek ses veriyo diye 1.5 milyarlık sistem takan adam .. ki o taktığı sistmei de yüksek ses için takıyo ama ses kalitesi o kadar edermi bilemem.. ama PC hoparlörü için adam aynı özeni gösterip para harcamıyo maalesef ...

• quote:

şarkının yarısı kayıp haberi yok

Şuan bendede şarkıların yarısı kayıp Ses kartlarına alışınca onboardda çekilmiyor.
  • maşallah fiyatlarda çok güzelmiş :)
    1 sene beklemek lazım ucuzlaması için
  • Yurt dışı fiyatları da ucuzlamadı bunların. İkinci el bölümünde maksimum 200 liraya d2/pm lerden satılıyor. Güvenilir bir satıcıdan bulursanız kaçırmayın.
  • Ürünler satıştan çekildi galiba Bu fiyatlara satılmayacağını anladılar sonunda

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ses-karti.html

• quote:

Ürünler satıştan çekildi galiba Bu fiyatlara satılmayacağını anladılar sonunda

Ya da gerçekten hepsini sattılar, burası Türkiye olur mu olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: yapici

quote:

Ürünler satıştan çekildi galiba Bu fiyatlara satılmayacağını anladılar sonunda

Ya da gerçekten hepsini sattılar, burası Türkiye olur mu olur.

Gerçektende öğle madalyonun bu tarafıda var, dimi..

• Tekrar stoklara girmiş, fiyatlar biraz daha artmış. Alırsam Creative alacağım ben, ekran kartı mı ses kartı mı alıyoruz yahu fiyatlara bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Tekrar stoklara girmiş, fiyatlar biraz daha artmış. Alırsam Creative alacağım ben, ekran kartı mı ses kartı mı alıyoruz yahu fiyatlara bak.

Kaliteli olsun yeterki... ekran kartına değiyosa ses kartına verilen para fazlasıyla haktır çünkü ekran kartında ilerleme kolay ses kartında ilerleme zordur bu yüzden ses kartları ne kadar pahalı olursa olsun parasını daha çok hakeder bence.... ses kartlarına verilen paraya acımamızın sebebi; çok az kişinin müzik ve ses kalitesi düşkünlüğü olduğu için ses kartlarına verilen para hep sokağa atılmış gibi olur çünkü etrafınızda kimse bi ses kartına dünya kadar para yatırmaz bu da size yanlış mı yaptım sorusunu sordurur.... ama siz doğru yapmışsınızdır birkere... bielli bir hobileriniz veya zevkleriniz uğruna para harcıyorsanız bi level atlamışsınızdır bence bu hayatta.....

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.