Şimdi Ara

Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 14200 tl (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
5
Favori
22.609
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam yük altında sıcaklıklar nasıl bu konu hakkında bilgi verebilecek var mı?

• Bilgisayarı alan arkadaşara;
    Eğer bazı oyunlarda screen flicker yaşarsanız Amd Radeon Ekran ayarlarından FreeSynchi kapatınca düzeliyor. Bi ton yöntem denedim bu çözdü flicker olayını. Yabancı forumlarda da bolca tartışılan bir konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufansaydam

Videonuzu izledim ve oradan twitch yayınlarınıza da göz attım.

Cs:Go da en düşük ayarlarda 50-90arası FPS alıyorsunuz, hatta oyunda 100 fps alıyorum dediğiniz yerlerde ortalama kare 50-60larda geziyor, 100 dediğiniz sayı Ping değeriniz. Yani oyundaki ağ gecikmesi. FPS ile alakası yok.

Valorant da da durum aynı. Bu durum mux switch ile alakalı ve üretici bios üzerinden harici ve dahili ekran aktif etmeyi size sunmadiktan sonra aşmanız çok zor. Ben bunun sürücü güncellemesi ile çözülebileceğini düşünüyordum hatta optimizasyon sorunu gibi görüyordum ancak durum pek de öyle değil. Cihazınızdaki monitör ve harici monitör çıkışları direk onboard ekran kartına bağlı ise bu fps lere alışsanız iyi olur.

Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 14200 tl

• Bu laptopu ayıptan warzone oynayan oldu mu arkadaşlar.
    Hangi ayarda kaç fps alıyorlar?

• byi kullanıcısına yanıt

Her şey en üst ayarda RTX açık, 70fps civarlarında. GPU da 67 derece sıcaklıkta geziniyor.

• Hypervenom kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgisayarın kasa yapısı nasıl ? O bilindik dandik asus gibimi yoksa sağlammı. 2. Yılında asus bilgisayarım menteşe kırmıştı 2012 yılında 250 tl istedi servis o yüzden temkinli yaklaşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypervenom

Her şey en üst ayarda RTX açık, 70fps civarlarında. GPU da 67 derece sıcaklıkta geziniyor.

RTX kapalı Kapalı iken Normal ayarlarda 1920*1080 çözünürlükte 90-100 Fps alır mı peki?

Birde Alan arkadaşlar ssd kapasitesi nedir 512 gb mı 1 tb mı?

İlanda 1 tb yazmış ama yorumlarda kafa karışlıklığı var.

HepsiBurada sitesinde satın alan biri ekran kartının tam kapasite çalışmadığını bu yüzden tam verimi alamadığını yazmış ve beğenmemiş laptop'ı

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513qm-hn081-amd-ryzen-7-5800h-16gb-1tb-ssd-rtx-3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000004E3F3?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byi -- 30 Nisan 2021; 12:58:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byi

Bu laptopu ayıptan warzone oynayan oldu mu arkadaşlar.
    Hangi ayarda kaç fps alıyorlar?

2060 4800h legion 5ler 1080pde 80 fps civarı alıyor o modele bakmanızı öneririm fiyatı 12bin civarında, 2. El 10bine bulunuyor.

Bu model warzone için uygun değil.

Edit: Rami dual yaparsanız ve eksternal monitörde oynuyorsanız 100 fps alabilirsiniz bu modelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wirm -- 30 Nisan 2021; 13:6:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

2060 4800h legion 5ler 1080pde 80 fps civarı alıyor o modele bakmanızı öneririm fiyatı 12bin civarında, 2. El 10bine bulunuyor.

Bu model warzone için uygun değil.

Edit: Rami dual yaparsanız ve eksternal monitörde oynuyorsanız 100 fps alabilirsiniz bu modelde.

Alıntıları Göster

Eğer Ram'i 32 gb yaparsam ekran kartını tam kapasite kullanabilir miyim peki?

• byi kullanıcısına yanıt

Ekran kartını tam kapasite kullanabilmek için 2 şey gerekiyor. 1.si ramı dual channel yapmak, bu ryzen işlemciler için önemli. 2.si laptopun kendi monitörü yerine başka bir monitöre tercihen 1.4 dp ile bağlamak. Bunu yaptığınızda ekran kartını direkt olarak monitöre bağlamış oluyorsunuz.

• Laptoptan çıkan ram i satmak isteyen varsa talibim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

Ekran kartını tam kapasite kullanabilmek için 2 şey gerekiyor. 1.si ramı dual channel yapmak, bu ryzen işlemciler için önemli. 2.si laptopun kendi monitörü yerine başka bir monitöre tercihen 1.4 dp ile bağlamak. Bunu yaptığınızda ekran kartını direkt olarak monitöre bağlamış oluyorsunuz.

Orası da biraz karmaşık. Görüntü çıkışını on board karttan veren modeller olduğunu okumuştum Redditte. Denemek lazım. Mesela yukarıda bir video var. O arkadaş harici monitörle de deniyor ama pek fark yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hanıncipsi

sRGB %62,5

Bu güzelim cihaza bu panel yakışmamış ama sanıyorum ki maliyet odaklı hamle, panel hariç çok iyi cihaz

Bir laptop a bu kadar parayı veren tasarımcı zaten gider srgb değil doğrudan harici adobe rgb monitör alır.

• webmaster-mt kullanıcısına yanıt

Gaming laptop amaçlı alan kesim daha yüksektir. Bu cihaz bizim gibi geri kalmış pazarlar hariç düzgün bir ekranla geliyor zaten, tamamen maliyet odaklı. Satın alan tasarımcı zaten harici ekranda kullanır koy çöp ekranı dememişlerdir.

• Bu laptop Orta kalitede 1080p de Warzone'da ve çıkacak BF6'da 80-90 arası FPS versin yeter. Yeterli gelir mi acaba? Daha sonra RAM 2x8 veya 2x16 yaparım. Monitör kullanmayacam bana 15" yetiyor.

Büyük ihtimal mux switch yok, o yüzden harici monitörden de extra fazla verim alınamaz bence.

14500 TL limitim var başka model tavsiye edecek olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byi -- 30 Nisan 2021; 18:20:44 >
  • HDMI değilde Type-C DP 1.4 çıkışı direkt Nvidia ekran kartının çıktısını veriyor diye okudum forumlarda. HDMI ise radeon üstünden gönderiyor denmiş. Test etmek gerek.

• Artık bu laptop da alınmaz. Bugün öğlen alacaktım işlerimin yoğunluğundan akşam alırım dedim ama güzel zam gelmiş.

• Hypervenom kullanıcısına yanıt

Bende de bir Asus laptop var ve farklı bir seriden ama aynı mantıkla çalışıyorlardır kesin.

HDMI üzerinden bağlayınca araya Vega gpu da giriyor. Type-c DP 1.4 üzerinden bağlayınca ise direkt karta bağlanıyor.

Direkt bağlandığını anlamanın bir çok yolu var. En basitinden; hdmi üzerinden bağlanınca Nvidia kontrol panelindeki tüm özelliklere erişilemiyor, sanırım Vega üzerinden geçtiği için bazı özellikler çalışmıyor. Type-c üzerinden bağlanınca ise tüm özellikler geliyor. Ayrıca performans testi yapınca da fark ortaya çıkıyor. MSI Afterburner veya Windows'un kendi task managerı üzerinden de hangi gpu'nun çalıştığına bakılabiliyor tabii ki. Hdmi üzerindeyken zorlu olmayan işlemlerde genelde Vega çalışıyor ama type-c'ye takınca vega kullanımı sürekli sıfır halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 30 Nisan 2021; 18:40:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byi

Bu laptop Orta kalitede 1080p de Warzone'da ve çıkacak BF6'da 80-90 arası FPS versin yeter. Yeterli gelir mi acaba? Daha sonra RAM 2x8 veya 2x16 yaparım. Monitör kullanmayacam bana 15" yetiyor.

Büyük ihtimal mux switch yok, o yüzden harici monitörden de extra fazla verim alınamaz bence.

14500 TL limitim var başka model tavsiye edecek olan var mı?

Amazon’da HP Omen var. 12700e 2070 Maxq i710750h ekran da güzel. Omen serisi bildiğim kadarıyla dahili ekran kartı olmadan geliyor. Direk 2070 çalışıyor. En azından 2020 modeli öyleydi.

• HP markasına hiç ısınamadım.

aşağıda Dell marka 2070'li buldum ama Max-Q mu Max-P mi belli değil.

https://www.n11.com/urun/dell-gaming-g5-selekg5cmlh2101400-i7-10750h-16-gb-1-tb-ssd-8-gb-rtx-2070-free-dos-dizustu-bilgisayar-1970931?magaza=kuantumsanal

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.